Jump to content

изчезна ми светкавицата


swindler

Recommended Posts

Първия път навремето като свалях волана и аз ги начупих и ги лепих . Обаче с пиличка им

намалих двете ръбчета по диаметър и при последващо сваляне на клаксона вече става мн.

по лесно . Иначе в магазините ги няма в наличност тия шибани втулки - само оргиналдъ и

с поръчка от дойч. :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първия път навремето като свалях волана и аз ги начупих и ги лепих . Обаче с пиличка им

намалих двете ръбчета по диаметър и при последващо сваляне на клаксона вече става мн.

по лесно . Иначе в магазините ги няма в наличност тия шибани втулки - само оргиналдъ и

с поръчка от дойч. :lol:

добра идея ! и аз ще я свърша тая че едва ли ще издържи бизона с който ги наклепах за да ги залепя при следващото махане. то дано не се налага де ама все пак :hilezh: ще видя аз да си намеря сега от някой гедоре с удължение да мога да бръкна да я развия.

а има ли шанс да сложа волана после на криво ? да знам да си белязвам ли по някъв начин преди това

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нема шанс

нагласяш гумите да са в права посока и просто си поставяш волана в право положение

няма нишо сложно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

знам ли :lol: аз да си питам пък :hilezh:

то като гледам май си има и дупчици дето минава кабела за бибитката и от другата страна още няква дупка ... аз си мислех че само заради тях не може да се обърка :D но като си нямам представа как изглежда от другата страна :D все повече се убеждавам че теми от рода на "направи си сам + снимков материал" ще са полезни дори и ако става въпрос за смяна на гума :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези пластмаси старея и се чупят при напъване.

Би могъл да си ги вземеш от морга от кой да е Ауди- волан или да провериш колко са нови- не вярвам да са скъпи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стига писа простотии бе пубертет. :icon_arrow:

пак ли почна да се ядеш с мен ? къв ти е проблема не мога да разбера?

тва е форум... като не ти харесва недей да четеш. има си хора които определят кво мога и кво не мога да пиша. ако на тях не им харесва кво пиша те знаят кво да правят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

в продължение на няколко седмици чат пат ми се губеше светкавицата и хващаше от 2-3-то натискане.

сега вече изобщо я няма.

иначе дългите си ми работят... явно проблема е в лоста ... да пръсна ли довечера с WD40 ако се е наслоила мизерия по някоя пластина ... честно казано не съм виждал лостче отвътре .. видях само буксата веднъж като разглобявах.

Пръсни! Имах същия проблем и с едно пръскане покрай лостчето, без да разглобяван нищо се оправи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

вече ти казах че гражданска си имам ... и данъка мога да си платя. това че не го плащам си е лично мое решение. тая община нищо не ми е дала за да и давам и аз на нея... данъка ми е 30 лева. мислиш ли че не мога да си го платя. просто мразя да давам пари за глупости. парите са си мои и аз решавам закво ще ги харча. казах ти врече спри да се заяждаш с мен. не съм почнал да казвам на някой закво да си дава парите ... да не си купува това и онова... когато някой е искал мнение както в темата за кантара аз съм си го дал ... ама не съм казал на човека не си купувай кантар не ти тряя... всеки си има глава на раменете и сам си решава. ако колегата не се интересува от чуждото мнение нямаше да се регистрира и да пише във форума

Пръсни! Имах същия проблем и с едно пръскане покрай лостчето, без да разглобяван нищо се оправи.

пробвах с пръскане ама не се получи :icon_arrow:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има едно нещо наречено умора на материала и е нормално с времето да се счупят. Странното е че и 4-ти наведнъж си ги счупил - ти как точно дърпа? Аз на моята счупих 1 краче и то след като няколко пъти преди това успешно съм го свалял волана. Усетих се че нещо по-странно го дръпнах и затова се счупи. От тогава винаги внимателно дърпам стъпка по стъпка и за сега нямам други счупени.

Трябва ти камък номер 24. Ако взимаш някой комплект - виж дали вътре го има този номер.

Има голяма вероятност след като свалиш ръчките да се окаже че са занитени. В този случай трябва предварително да се подготвиш с болчета и гайки, зада можеш като махнеш нитовете и да сложиш болчета на тяхно място. Но дали са с нитове може лесно да видиш като свалиш само горния капак между волана и таблото - веднага ще видиш нитовете ако ги има - гледай покрая. Просто има няколко вида ръчки.

Има и още нещо - светкавицата се намира на вторият ред. Първо е лоста за късите и отдругата страна са аварийките - тия неща лесно ще ги свалиш. Но за вторият ред.... помня че бяха захванити пластинките и не можеше токутака да се разглоби втория ред... по-добре да каже някой ако го е правил точно какво трябва да направи. Аз лично никога не съм стигал до там.

Приготви си и магнит за всеки случай като се разхвърчат пружинките

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мерси за инфото :flehan: ами как ... първо хванах единия ъгъл ... после другия и така 1 по 1. уж дърпах плавно ама... както и да е :hilezh: сега ги залепих и после ще ги изпиля.

ще видим кво ще стане като почна да ги вадя :hilezh:

а 3 лъчевия волан си има и друга екстра - може да се направи да свети а на този няма кво да му свети :hilezh::hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и 3-и лъчевия няма как да го накараш да свети

аз като си слагаш точно прословутия 3 лъчев волан много лесно махнах моя и не счупих нито една щупка

хванах го мъжката от двете страни и лека и плавно го издърпах/едновременно от всички страни/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...