Jump to content

Въпрос относно airbag за Audi a4 1.8i 1996


pepy86_a4

Recommended Posts

Здравейте колеги. Ще ви задам един малко странен въпрос ,но ще се радвам много ако ми отговорите. Интересува как мога да разбера дали моето Ауди А4 -1996г. (1.8 125к.с. е модела) дали има втора въздушна възглавница(за пътника до шофъора). Понеже няма никакъв надпис на капака на който попринцип на останалите модели си пише. Нито пък като отворя дясната врата ,в дясно от таблото пише. Но пък самия капак , под който реално трябва да е си го има ? :steinigung: ь

п.п.Сори може би за някой тъпия въпрос , но за мен все пак това е от значение.

Мерси за помоща!

Редактирано от pepy86_a4
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А не е ли възможно някога да е имала, но вече "не". С две думи да е отварян и после да не е поставян друг. Виждал съм какви ли не "майстори", а после пък още по-отракани "матрапаси" които те убеждават, че точно на този модел е така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е възможно е разбира се. Ама по принцип претапицирането си личи от километри.

Ако толкова се съмняваш хващаш отверките, разглабяш жапката и поглеждаш дали има възглавница или не.

Редактирано от Todir
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

в моя случай не личи да са правени такива неща... колата я купих в уникално запазено състояние...при това от 1-ви собственик(нов-внос....... но както и да е, това сиг пак не е гаранция) , просто се чудя защо тъпия надпис върху този капак липсва?!

Иначе кое трябва да се разглоби , за да видя и да се убедя лично.?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че можеш да погледнеш дори само ако свалиш страничния капак на таблото. На щипки е сваля се както и този на бушоните. Ама не помня дали от там се виждаше самия аирбаг. Другия вариант е да разглобиш жапката и от там да погледнеш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

благодаря ти много колега. Като се прибера др седмица в къщи това ще е 1-вото нещо което ще направя.

Мерси още веднъж за помоща :stupid:

Редактирано от pepy86_a4
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Здравейте отново колеги. Направих каквото Todir ме посъветва и свалих страничния капак , обаче под не го за мое разочарование не видях никакъв Airbag. При положение , че като ходих на сервиз ми казаха че тая кола не е имала никакви удари ,незнайно за мене тази въздушна възглавница липсваше под въпросния капак.

И понеже съм си малко наивен сега ме интересува каква е процедурата и как да си сложа под тоя капак Airbag , къде могат да ми го монтират качествено ,така че да не се притеснявам. Ще ви помоля колеги да ми помогнете защото найстина незнам къде да търся помощ. както и ще съм ви благодрен ако ме ориентирате и с някаква цена. Да знам все пак какво ме чака!

Благодаря предварително на всички които ще ми окажат помощ!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега не, че не е възможно през страничния капак да го видиш,но като незнаеш какво търсиш може и да не успееш(намира се много на горе).Най добре е да се свали жабката и тогава дори можеш да го пипнеш.Няма начин да няма AIRBAG.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да свалих страничния капак и от там много добре се вижда ,че няма. То ако има Airbag нали трябва да е прикрепен за самия капак (този горе на таблото?) . Иначе лампата светва като дам на контакт и след това си се изгася сама <_<

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм съгласен 4е вси4ки а4 имат поне два аербега.!Първите от 1995г имат само на волана..!!

Редактирано от A6C4
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм съгласен 4е вси4ки а4 имат поне два аербега.!Първите от 1995г имат само на волана..!!

Аре още един опит. :huh:

п.п. да те насочим - първите са от 1994 година.

Редактирано от KCV
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво означава колега - " не е добре?"

aaa сега видях. 1-во изгасва АBS , 2-ро Airbag , накрая вече си е за акумолатора :huh:

Редактирано от pepy86_a4
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега сигурен ли си, че нямаш? Какво точно виждаш? Биваше една снимчица да цъкнеш. Нещо не ми се вярва тая работа. От страни като погледнеш се виждаше металната рамка която го държи и едни дунапрени от които са под аирбега и от тях излизат кабелите му. Я ако искаш дай номер на рама някой колега с etka да погледне с какви екстри е оборудвана колата ти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи колега това е номера на рамата: WAUZZZ8DZTA104772 . Иначе тези дунапрени и аз ги видях , обаче най отгоре където е самия капак под него точно за съжаление нямаше нищо. Обещавам също и да го снимам и ако е озлязло нещо ще ви покажа снимката. Иначе ако можете да разберете по рамата нещо ще съм ви благодарен :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...при това от 1-ви собственик ...

Това казват за всяка кола на Горубляне. :lol: Трета кола в семейството, карана от дядото до вилата... е такива...

Сега сериозно - ако централата ти не поддържа 2 ри аербег, инвестицията ти е по-сериозна. А и освен това, той втория аербег е за пасажера, не за теб, нали това не те прави по-притеснен, като шофираш? :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,pepy86_a4 не е лошо да провериш дали изобщо имаш някакъв останал AIRBAG в колата си,защото това че лампата светва и изгасва не е никаква гаранция/системата се "лъже" за 5 минути с едно резисторче,а има и други още по-лесни начини/.Единствената причина да ти липсва пасажерския Airbag е евентуален удар,а ако такъв е имало,то е гръмнал и шофьорския.Не се знае после какво са творили по сервизите и дали са ти сложили изобщо някаква въздушна възглавница.Нямам си на идея дали изобщо има централи за Airbag при А4,които да са за единична възглавница и дали може да се изключва чрез VAGCOM функцията системата да търси втората възглавница.Обаче съм виждал да се продават,като резервна част точно такива декоративни капаци без надпис,които си стоят на таблото все едно са заводски и просто запълват дупката.

А това за "първия собственик" изобщо не трябва да го отчиташ,като някакъв особен плюс.Какво му пречи на въпросния "първи" да се натресе някъде челно и после да си "засили" колата на към България. :hilezh:

P.S.

Хм,сега прегледах ЕТКА-та и май ще се окаже,че не съм съвсем прав.Наистина има А4 само с един AIRBAG заводски.Даже и самата коруба на таблото за тях е с друг фабричен номер.Само че при колите с една въздушна възглавница изобщо не трябва да има никакъв капак на мястото на втората,а таблото трябва да си е едно цяло/така е показано на картинките/.Какъв е твоя случай не ми стана напълно ясно,но като я закачиш на диагностика ще си покаже всичко. :lol:

Редактирано от jordanik
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми чесно да ви кажа и аз вече незнам. Що се отнася до евентуалния удар за който ми говорите именно хората от сервиза ми казаха ,че такъв според тях не е имало. Ако отида на въпросната диагностика ще ми кажат ли дали изобщо тая система може да потдържа 2-ри Аirbag или не? И така и неразбрах колеги къде изобщо мога да попитам дали ще могат евентуално да ми сложат 2-ри Airbag ?

П.п. Досега чесно не съм виждал колега Ауди А4, което на мястото на този капак да е цяло табло .....

Редактирано от pepy86_a4
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми чесно да ви кажа и аз вече незнам. Що се отнася до евентуалния удар за който ми говорите именно хората от сервиза ми казаха ,че такъв според тях не е имало. Ако отида на въпросната диагностика ще ми кажат ли дали изобщо тая система може да потдържа 2-ри Аirbag или не? И така и неразбрах колеги къде изобщо мога да попитам дали ще могат евентуално да ми сложат 2-ри Airbag ?

П.п. Досега чесно не съм виждал колега Ауди А4, което на мястото на този капак да е цяло табло .....

То и аз не съм виждал такава кола,но пък ЕТКА-та казва,че има произведени и такива и то в периода до 1997 година/даже има и А4 без климатик,дори/.Точно при тях таблото си е цяло и няма никакъв помен от втора възглавница/ето това е номера на таблото без втора възглавница 8D1 857 041/ .Колкото по другия ти въпрос,най-добре да отидеш на диагностика в официален сервиз/"ПоршеБг" примерно/.Там със сигурност ще ти кажат каква е ситуацията и колко ще ти излезе добавянето на втори Airbag.

Редактирано от jordanik
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...