Jump to content

Recommended Posts

Здравейте колеги тъкмо се регистрирах в това полезно форум-че :hilezh: И имам няколко въпрос-чета:

Та значи харесал съм си А3(98--2001,2) (но по принцип се чудя дали да не е 1.8Т150к) гледам,че доста са паднали :flehan: а пък колата си заслужава!

Та искам да ви питам видях в някой от темите,че може да се сложи газ на Т150к колко струва тая газ ? В смисъл обикновен-на може ли ? Заслужава ЛИ СИ ? Или трябва инжекцион ? Горе долу какви пари върви щото до сега съм карал дизел и си нямам никаква представа ?

По принцип това а3 150коня какъв разход дава с НОРМАЛНО каране 80-100км/ч бензин ? И какъв ще ми даде примерно на газ(ако въобще може и е практично ?) ? Газов инжекцион?

Гледам,че колегите имат доста проблеми с настройките на газовия инжекцион...

По малкия мотор 125к какъв разход дава ?Кой от двата повече си заслужава ?

При обикалянето из автокъщите,имат ли този модел определени слаби места ?В който трябва да се заглеждам ?

Изобщо всичко което можете да ми кажете при покупка на А3 което да ми е от ползва ще съм много благодарен!

Благодаря!

П.П Извинявам се на модераторите ако съм объркал мястото на темата! :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи и аз не съм много запознат с моторите и т.н. но това което съм чел тук е че 1.8T e в пъти по-добър от 1.8 (потърси в темите от раздел A3-A4) и все пак според мен и за двата ще трябва инжекцион :respekt:

Аз имам 1.8T и съм учуден от разхода на 140к е quattro е и въпреки това при нормално каране дава градско - 9.5-10 извънградско както си написал 80-100 около 7-8 дава което мисла за тази мощност и тези коне е нищо вече ако си решил да се забавляваш в планината не пада под 11-12 :blink::):)

Редактирано от KpuCo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи и аз не съм много запознат с моторите и т.н. но това което съм чел тук е че 1.8T e в пъти по-добър от 1.8 (потърси в темите от раздел A3-A4) и все пак според мен и за двата ще трябва инжекцион :respekt:

Аз имам 1.8T и съм учуден от разхода на 140к е quattro е и въпреки това при нормално каране дава градско - 9.5-10 извънградско както си написал 80-100 около 7-8 дава което мисла за тази мощност и тези коне е нищо вече ако си решил да се забавляваш в планината не пада под 11-12 :respekt::hilezh::flehan:

Мхм ако дава такъв разход ще е чудесно :respekt: 9-10градско е направо супер :hilezh: пък и мойто градско тука е ...направо си е инзвънградско :D ще се поразровя да видя за какво става на въпрос :flehan:

Благодаря за отговора :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си от София с 1.8Т 9 разход градско на бензин...Забрави.

е що лъжеш са човека.... толкова ще му е...9 градско, ама напразен ход в задръстванията :respekt:

как ги постигате тия разходи, 3 кила под заводските .... :respekt:

Расход топлива в городе 11.9 л/100км

Расход топлива на шоссе 6.l9 л/100км

Расход топлива Смешанный цикл 8.7 л/100км

Кажете тайната на тия от Инголщат, кажете им че сте открили топлата вода... ЕВРИКА !!! :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да попитах градско колко харчи не съм от София не съм и от голям град :hilezh: Така,че задръствания малко трудно ;) и повече ме интересува на газ колко ще харчи не на бензин :hilezh: Че ако взимам този мотор 100% ще е на газ,че къде ще му излезе края ... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз мога да кажа че преди да взема а4 ката адр тука писаха 12-13 значи сега смесен разход зимата дава около 9 и засекох иситинско градско есента малко над 10 пак казвам явно зависи от крачето 1.8 турбото според мене си е направено за бенз адр е добре на газ но при него минуса е че е муден почва да понавървява в обороти и то чак към трета до 200 ме кефи но тогава си лапа ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да сложиш 1.8Т на газ си е кощунство ! Що не си вземеш едно Поло направо и да не се вкарваш в разход ? :( Иначе гори извънградско от 6.5 до 9л/100км. Градско от 10 до 14 според тежестта на крака ти :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е що лъжеш са човека.... толкова ще му е...9 градско, ама напразен ход в задръстванията :(

как ги постигате тия разходи, 3 кила под заводските .... :)

Расход топлива в городе 11.9 л/100км

Расход топлива на шоссе 6.l9 л/100км

Расход топлива Смешанный цикл 8.7 л/100км

Кажете тайната на тия от Инголщат, кажете им че сте открили топлата вода... ЕВРИКА !!! :)

Тука в моя град съм постигал разход от 9.4-9.6 по Борд.компютър слагам ги 10 литра с нормално ръчкане и спокойно каране лятото.

Сега зимата когато е по-студено и с тръгналия термостат пак при същото каране дава разход 11.0-11.6 по Борд.компютър слагам ги 12 литра ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да сложиш 1.8Т на газ си е кощунство ! Що не си вземеш едно Поло направо и да не се вкарваш в разход ? :bia:

Човека иска КОЛА..... ???Поло???

Какво му е на 1,8Т с един хубав газов инжекцион? Миналия месец карах точно такова, само че на а4. Разлика бензин/газ във вървенето не се усеща, НИТО в разхода! Да поясня че колегата е сложил ГИ-то преди повече от 80000км (осемдесет хиляди) и съм го карал не веднъж на дълги разстояния. Тия комплексарски митове и легенди за газта запазете за себе си, или за онези които слагат обигновени АГУ-та.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да сложиш 1.8Т на газ си е кощунство ! Що не си вземеш едно Поло направо и да не се вкарваш в разход ? :) Иначе гори извънградско от 6.5 до 9л/100км. Градско от 10 до 14 според тежестта на крака ти ;)

Колега айде да не си говорим така а ? Кощунство ама другия път...Поло ли ? Ако исках Поло нямаше да пиша в този форум...искам да карам кола!!!А това според мен е Ауди!А не Някво си ПОЛО,така, че си спести мнението за това какво трябва да си купя,а се поразрови в форума малко за да видиш колко много от колегите с МОТОР 1.8Т са с газов инжекцион!Като подчертавам ГАЗОВ ИНЖЕКЦИОН,не обикновен-на газ!Другата половина от поста ти ми хареса :),отговаря на някой от въпросите ми :) и съм ти благодарен за половината пост!Също съм благодарен и на всички останали колеги който благоволиха да споделят разхода си с мен :) И мисля,че си зависи най вече от заткормилното устройство... :respekt:

Утре други ден ще мина и през едни момчета в Пазарджик(за който чух добри думи за поставянето на ГИ)ДА ги попитам колко струва и какви марки имат :) и живи и здрави най късно до средата на февруари дай боже и Аз да се радвам на а3 :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега айде да не си говорим така а ? Кощунство ама другия път...Поло ли ? Ако исках Поло нямаше да пиша в този форум...искам да карам кола!!!А това според мен е Ауди!

Тогава предполагам знаеш, че въпросното Ауди е Голф IV с малко по-различна външност и интериор, които е въпрос на вкус дали ще харесаш повече или не и, в което няма нищо лошо, стига да харесваш Голф...

Иначе определено 1.8Т си заслужава повече, стига да не се плашиш от турбини и предният собственик да не се е плашел от читаво масло...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, щом си си харесал а3 няма лошо само гледай да е запазена не, някоя с 1000+ лева по-евтина.

Утре други ден ще мина и през едни момчета в Пазарджик(за който чух добри думи за поставянето на ГИ)ДА ги попитам колко струва и какви марки имат

За ГИ мога да ти препоръчам в Пловдив БРЦ да си сложиш, разрови из форума има доста написано за това. Аз лично и аз доста разпитвах и четох преди да си сложа моят "тръц" и досега съм много доволен 20к километри нямам проблем. С две думи от многото ми умуване и разпитване установих, че няма смисъл да отидя и да дам примерно 500 лева по-малко и да ми я сложат в някой гараж, защото след това става страшно, някой алкохолик дето си мисли, че слага газова на голф 3 а НЕ на А3 с турбо.

По малкия мотор 125к какъв разход дава ?Кой от двата повече си заслужава ?

Разхода ще е горе-долу еднакакъв. До колкото съм запознат при колите с турбо малко повече проблеми имат при ГИ. Не се намам да казвам със сигурност, защото аз съм с 1.8 125к.

Редактирано от Lex_Luthor
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Радвам се,че поне на половина съм бил полезен и се извинявам ако съм те засегнал. Щом си решил да слагаш газ слагай.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега моята е 1.8 без турбо. Когато си я купих 2008г. си сложих газов инжекцион БРЦ в Пазарджик .Разхода ми е 9-10 средно , до сега не съм имал никакви проблеми с газта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако търсиш кола която да ти харчи малко в градцко и извън градцко по добре си вземи дизел. Особено на Ауди А3 1.9 ТДИ 90 или 110 коня разхода е 6-6.5 л на 100. Говорим за нормално каране :steinigung::hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако търсиш кола която да ти харчи малко в градцко и извън градцко по добре си вземи дизел. Особено на Ауди А3 1.9 ТДИ 90 или 110 коня разхода е 6-6.5 л на 100. Говорим за нормално каране :flipoff::D

Дизелче си харесах тези 131коня където са с 6 скорости :flipoff: Предполагам,че ще върви доволно и ще гори малко :unsure: И с един лек чип ще е супер :lol:

Ще видим може и да поизчакам до март,че като гледам тези дизелчета са малко по скъпички :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...