Jump to content

Автосервизи ВАРНА


Recommended Posts

  • Отговори 368
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Някой може ли да ме посъветва къде да си занеса Алтернатора да го ревизират и обслужат,че не зарежда както трябва ? Или направо къде да закарам колата да отстранят проблема ?

Моля и някой ако има информация как върви труда за такива процедури ? :respekt:

Колега търси Авто ел.услуги-Инж.Станимир Янков тел:0888788498.Намира се до Военна болница,в улицата в ляво от нея има поставена табела,която насочва.

Най-добрият е във Варна за този вид услуги и дава писменна гаранция с подпис и печат за шест месеца.

За ремонт на алтернатор ми взе 40лв+25лв за частта.

Дано с посочената информация да ти бъда полезен! :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
Колега търси Авто ел.услуги-Инж.Станимир Янков тел:0888788498.Намира се до Военна болница,в улицата в ляво от нея има поставена табела,която насочва.

Най-добрият е във Варна за този вид услуги и дава писменна гаранция с подпис и печат за шест месеца.

За ремонт на алтернатор ми взе 40лв+25лв за частта.

Дано с посочената информация да ти бъда полезен! :)

там ли ти го демонтираха-монтираха?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо да се извиня за непрочитането на цялата тема.

Искам да помоля да ми кажете във Варна някой ел.техник. Проблема ми е описан в друга тема, но с 2 думи. Нямам осветление в колата - имам напредвит лампите които отговарят за цялосното осветление на колата, лампите на тавана.

Та да зема да отида да си оправя този проблем, много ме гложди вечер когато се прибирам и цялата кола е тъмна вътре като в пещера :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега търси Авто ел.услуги-Инж.Станимир Янков тел:0888788498.Намира се до Военна болница,в улицата в ляво от нея има поставена табела,която насочва.

Най-добрият е във Варна за този вид услуги и дава писменна гаранция с подпис и печат за шест месеца.

За ремонт на алтернатор ми взе 40лв+25лв за частта.

Дано с посочената информация да ти бъда полезен! :hilezh:

Колега ако се поразровиш по-напред ще видиш ,че още преди година съм отстранил проблема точно при този майстор и съм оставил подробни координати :stupid:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо да се извиня за непрочитането на цялата тема.

Искам да помоля да ми кажете във Варна някой ел.техник. Проблема ми е описан в друга тема, но с 2 думи. Нямам осветление в колата - имам напредвит лампите които отговарят за цялосното осветление на колата, лампите на тавана.

Та да зема да отида да си оправя този проблем, много ме гложди вечер когато се прибирам и цялата кола е тъмна вътре като в пещера :P

Помощ :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ходих при едни майстори, много доволен съм засега, за другите ми проблеми ще гледаме идната седмица.

Става дума за еладжийски работи.

Проблема е решен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересувам се от сервиз в който се занимават със смяна на спирачна течност(освен оторизираните)и също единия заден спирачен апарат ми е блокирал,дали някъде може да го отремонтират(с ремонтен комплект)или раздвижат ако няма скъсани уплътнения?

Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересувам се от сервиз в който се занимават със смяна на спирачна течност(освен оторизираните)и също единия заден спирачен апарат ми е блокирал,дали някъде може да го отремонтират(с ремонтен комплект)или раздвижат ако няма скъсани уплътнения?

Благодаря!

Колега, Аз също търся сервиз за профилактика на задни спирачни апарати. Задния десен апарат ми е беше блокирал и на годишния преглед ми отчете нула при дърпането на ръчната. :flehan:

Навремето си купих апарат втора у-ба и го рециклирах с нови гумички и смазка, но той явно се оказа различен за модела (май беше от комби) и така до днес имам проблем с него. Сматам да си взема нови дискове, накладки и ремотни комплекти, но остава въпроса за сервиз, който да направи тази манипулация - понеже после да не стане пак излагация :flehan: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера сутринта като се качвах в колата забелязах, че по дължината на цялата лява страна има черта която е в следствие от интервенция с ключ. Гледката е гадна и в момента се чувствам ... бесен :hilezh: . Няма да говоря какво ще стане ако разбера кой е и т.н. :bia::hilezh::bia: :bia:

Проблема ми е, че изчетох много мнения по темата ,, надрана кола" и стигнах до извода, че ще ми трябва добър автобояджия. Информацията за майстори е доста стара на повечето места така, че молбата ми е ако някой знае кадърен майстор във Варна да напише едно ЛС.

Р.Р. Резката на места е дълбока/нарушена е целостта на лака и боята/ , на места е леко надран лака.

ПРЕДВАРИТЕЛНО БЛАГОДАРЯ.

Успех на всички.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, някой знае ли къде във Варна могат да ми замерят температурата на мотора с инфрачервен термометър?

Това с каква цел се прави?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това с каква цел се прави?

Това се прави с цел да се види коректно ли отчита стрелката на таблото. Колата работи на по-високи градуси, сменявани са датчици, направена е проба и с друго табло. Проблема все още не е решен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравеите колеги, бихте ли ми препоръчали читав сервиз за автоклиматици в който да работят на нормални цени, става въпрос за Опел Корса но проблема е по скоро електрически. Сервиз във Варна.

Редактирано от bordo_77
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
Здравеите колеги, бихте ли ми препоръчали читав сервиз за автоклиматици в който да работят на нормални цени, става въпрос за Опел Корса но проблема е по скоро електрически. Сервиз във Варна.

Здравейте,

Аз ще се присъединя към въпроса на колегата за добър, ама наистина добър сервиз за автоклиматици във Варна.

Преди две години посегих Импас 56, не останах доволен.

Миналата година бях при Тех-Ко, имат добра тахника, но техниците не са стока. Напълниха ми системата до горе без да проверят дали държи налятане. Резултата - тези дни се затопли, натиснах копчето за климатика, чувам вентилаторите при двигателя да работят, но не се чува онзи звук "ЦЪК" от компресора и съответно в купето липсва приток на студен въздух. Предполагам, че фреона си отишъл отново и съответния датчик не включва компресора превантивно.

Очаквам предложения ;)

Поздрави :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Аз ще се присъединя към въпроса на колегата за добър, ама наистина добър сервиз за автоклиматици във Варна.

Преди две години посегих Импас 56, не останах доволен.

Миналата година бях при Тех-Ко, имат добра тахника, но техниците не са стока. Напълниха ми системата до горе без да проверят дали държи налятане. Резултата - тези дни се затопли, натиснах копчето за климатика, чувам вентилаторите при двигателя да работят, но не се чува онзи звук "ЦЪК" от компресора и съответно в купето липсва приток на студен въздух. Предполагам, че фреона си отишъл отново и съответния датчик не включва компресора превантивно.

Очаквам предложения :)

Поздрави ;)

Виж на стр.6

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
Здравейте,

Аз ще се присъединя към въпроса на колегата за добър, ама наистина добър сервиз за автоклиматици във Варна.

Преди две години посегих Импас 56, не останах доволен .

Миналата година бях при Тех-Ко, имат добра тахника, но техниците не са стока. Напълниха ми системата до горе без да проверят дали държи налятане. Резултата - тези дни се затопли, натиснах копчето за климатика, чувам вентилаторите при двигателя да работят, но не се чува онзи звук "ЦЪК" от компресора и съответно в купето липсва приток на студен въздух. Предполагам, че фреона си отишъл отново и съответния датчик не включва компресора превантивно.

Очаквам предложения ;)

Поздрави :)

Така,

Лятато чука на вратата и на мен ми се иска нещо да ми духа :) До скоро си мислех, че това ще климатика от колата ми, но уви...като включвах климата перките се чуват да въртят, но липсваше студен въздух в купето.

Посетих сервиза на Стренд (бившия завод Елпром) по препоръка на колегата Joro, Божидар се казва управитела - много точно момче. След като я прегледа ми каза, че издиша много от уплътнението на компресора. Смяната му ми струваше 40лв. Но след като я смазал и оправил компресора, надул системата и се оказало че имам и друг пробив - в ИЗПАРИТЕЛЯ вътре в купето.

Решението на проблема е разглобяване на цялото табло (90лв) + нов Изпарител ( 250лв) или втора ръка (80лв) + пълнене на системата (70лв). ;)

Кризата властва и при мен, но е идва и лятото. Та обмислям вариант да си разглобя сам таблото и да извадя повредения Изпарител, да го заменя с нов (втора ръка) и след това пълнене на системата, т.е спестявам 90лв.

Но преди да започна да разглобявам ще помоля за линкове, снимки или съвети относно свалянето на табло на Б4, 94г, седан, два AIRBAG (един на волана и един над жабката).

Мерси предварително.

Прохладни дни. :)

Редактирано от ge2e
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пич, добре е да чуеш и още едно мнение. Да смениш изпаритела и да се окаже, че няма проблем, сигурно ли е? Как го замериха, че има проблем. Имам мнение, че един майстор като изка да разкара някой и казва нещо скъпо, пък после изпадаш в една лоша крива...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пич, добре е да чуеш и още едно мнение. Да смениш изпаритела и да се окаже, че няма проблем, сигурно ли е? Как го замериха, че има проблем. Имам мнение, че един майстор като изка да разкара някой и казва нещо скъпо, пък после изпадаш в една лоша крива...

Бях в сервиза и ми демонстрираха как се чува свистене в купето при надуване на системата....

Направо се подмокрих....

Да разглобявам ли или да давам те да ми свалят таблото...още обмислям....дайте съвети....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бях в сервиза и ми демонстрираха как се чува свистене в купето при надуване на системата....

Направо се подмокрих....

Да разглобявам ли или да давам те да ми свалят таблото...още обмислям....дайте съвети....

С к,во го надуха, да не ти го пукнаха, в изпарителя трябва да е ниско налягането

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...