Jump to content

Какъв дизел да зареждаме


bovo

Recommended Posts

Баце едно че си я виждам от прозрачните туби, друго че ми говориш от завис или злоба, глупости.

Ако ти кажа колко нафта по 1-1.30лв имам за едни камиони по-скоро ти ще почнеш да завиждаш :lol:

Само че са такива джелеза, дето носят на много бой, не смея на PD-то си, защото не вярвам на никой.

Не вярвам разбира се и на бензиностанциите, ама имам ли избор, сменям често филтър и толкоз.

А вие сте били живи ходещи лаборатории за нафта бе <_<

Исках да ви кажа да внимавате за произхода й и затова дали някой не я кръщава с нещо, за да му излезе още по-голяма печалба, пък всеки сам си решава какво да си налива, сигурното е само, че колата няма да го върне :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 51
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

бее няма я оная нафта която я е имало преди 10 години

работя в бензиностанция и имам достъп до всяка нафта омв алпин дизел, шел в-пауър,лукойл всяка една става на боза и замръзва пълни боклуци са има една добавка която си слагам с нея всяка една нафта е нафта <_<

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам каква му е добавката на колегата, но аз карам (най-често) с нафта от фадромата на комшията, страшно добра е. Като си докарах колата от Германия и почнах да зареждам на ОМВ колата започна да пуши като строшено кюмбе, това с нафтата от фадромата го няма. Зимата също не съм имал проблеми, но вземам превантивни мерки (Лики Моли) Предпочитам нафта в туба (прозрачна) отколкото нещо си (дето не се вижда) дори и от най-реномираната бензиностанция в БГ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги аз преди карах бензинов автомобил и зареждах само на Лукойл но след като пуснаха тези карти за отстапка горивата им станаха пълен кенеф (с извинение) Сега преминах на дизел и от съм доволен от дизела на Шел бензионстанциите и Еко

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еко предимно, а Лукойл в краен случай, и на двете места имам завидните 5ст отстъпка и така :)

П.П. Дайте някоя туба насам, и аз да сипа. Говоря сериозно :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес заредих на РОМПЕТРОЛ,изненадан съм доста .От скоро с клуба на черния облак и разликата ме притесни първоначално после ми хареса.има повече мощ мотора.Разхода на борда падна с малко също, кава е тая работа не знам?

Сожих и добавка за обсорбиране на водата някаква си .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес заредих на РОМПЕТРОЛ,изненадан съм доста .От скоро с клуба на черния облак и разликата ме притесни първоначално после ми хареса.има повече мощ мотора.Разхода на борда падна с малко също, кава е тая работа не знам?

Сожих и добавка за обсорбиране на водата някаква си .

Аз само от там зареждам, когато имам възможност. Като заредя от друго място, и после нещо ми се струва саката колата. Пробвай и дизела на Волф на Цариградско след светофара за Горубляне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От половин година зареждам на бензиностанции ,,Ромпетрол" и съм много доволен. Преди това зареждах от ,,Лукойл" но за мен там нафтицата не е толкова добра. От други бензиностанции не съм зареждал и нямам намерение да сторя това. Много лоши отзиви за тях...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чувал съм че Ромпетрола не ползват нафтата на Лукойл ( тоест не е руска ) и качеството и е доста по-добро това съм го изпитвал :respekt: . Това с бензина да сложа малко в нафтата за прочистване дали е някъв мит или е истина ? с АФН мотор съм и се чудя дали има смисал от тази операция? Може би освен от къде да зареждаме трябва и да кажем с какви добавки е добре да слагаме на нашите горива :bia: . Аз последно си купих някаква дето уж чистела инжекторите ама дали ваобще го прави ....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз карам с нафта на лукойл, но ползвам добавка на polytron и съм доволен - зимата правих две разходки до София /декември/ и януари ходих до Хисаря и Велинград от там обратно на морето на -15 -18 градуса докато на някои им замръзваше нафтата в резервоарите ... аз се чудих дали ще удържи добавката.

тубичката е разделена за 4 или 5 пълни резервоара, наливам от време на време, т.е. на 2 или 3 пълнения на резервоара наливам 1 делител и така

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз само от там зареждам, когато имам възможност. Като заредя от друго място, и после нещо ми се струва саката колата. Пробвай и дизела на Волф на Цариградско след светофара за Горубляне.

Мм да,там не само нафтата им е хубава,бензина също е много добър.Аз зареждам там винаги преди да пътувам някъде на далеч.

Иначе Лукойл и Еко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Преди малко заредих на Ромпетрол. В момента тече някаква промоция и всички горива се продават под името Efix. Има цитирани добавки в горивата почистващи дюзи и клапани. Било намалявало и разхода. Предният път като зареждах не беше така. Има ли някой покарал с Efix-a за да сподели впечатления? Аз утре ще попътувам и ще видя дали ще усетя нещо по-различно от обикновено.

Намерих малко инфо относно дизела с добавката Keropur. Остава въпросът - дали е така?

Редактирано от nicoldy
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Резултатите до тук - 45 поста:

Shell - 2;

OMV - 0;

LukOil - 4;

Rompetrol - 7;

Eco - 6.

Общо 19 мнения по темата. Някои препоръчват по две бензиностанции.

Аз наливам само Alpin diesel от OMV.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

малко бенз в нафтека и спи градЪт...

Мхм и аз сипах преди няколко дни 20литра нафта, само че на 2.6АВС... :lol: (всъщност ми я сипаха) добре , че имаше и 30-40л бензин от преди това. Много съм доволен, след 3-4 резервоара бензин и колата тръгна :lol:

НЕ зареждам на ОМВ, винаги ги избягвам, дори да ми свети предупреждението. За дизел ползвам Лукойл, ЕКО и една полулегална, с 15 ст. отстъпка на горивата. Бензин почти навсякъде, като само цената е определяща, но в никакъв случай на ОМВ.

Редактирано от mitsubishi galant
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Около 30л. от въпросната нафта.Градско не мога да кажа че ми падна разхода но мотора по-добре работи(по-меко).Другата седмица ще пътувам и ще имам по добра информация.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

И аз заредих от новия дизел efix,като предимство наистина и на мен ми се струва,че мотора работи по-тихо,а за рахода пак ми дава обичайните стойности.Те по-принцип дават минимално да се усети в разхода,а било по-хубаво щото спомагал за почистване на дюзите и подобрявал впръскването на гориво.Аз съм доволен и мисля да продължа с него.

Редактирано от bovo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ще си продължавам с него, понеже си зареждам само от Рометрол, а там в момента се предлага само това :) Още карам от предното зареждане, като понавъртях малко извънградско точно след зареждането. Може да си въобразявам, но ми се струва, че колата набираше още по-леко. Една седмица карам градско и също ми се струва по-пъргава, но това го отдавам по-скоро на факта, че бърниках милиграмите впръсквано гориво. За разхода не мога да коментирам, понеже още съм далеч от следващо зареждане :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...