Jump to content

Audi A3 1.9TDI


Recommended Posts

Останали са ми очите по A3-ката с 1.9 дизеловия мотор.Нямам нищо конкретно на ум, просто се интересувам от това дали е добър избор как е поддръжката по колата, спрямо цени и т.н. :flipoff:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Останали са ми очите по A3-ката с 1.9 дизеловия мотор.Нямам нищо конкретно на ум, просто се интересувам от това дали е добър избор как е поддръжката по колата, спрямо цени и т.н. :flipoff:

за кой от всичките дизелови 1.9 става на въпрос ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

110к.с. ми се виждат удачни ?

Пак повтарям, че нямам нищо конкретно на ум.Мисля, че е по добре дизел от бензин, заради това се спирам на дизеловия мотор.

Редактирано от Nikkie
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страшно здрави мотори. На практика вечни. Имам лични наблюдения върху тоз двигател. Моето мнение е - взимай без да се замисляш :(

Само че вземи някой майстор с теб да я поогледа. Да не кажеш после че съм те набутал:unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доволна е с тоя мотор - в неделя се прибирах от Бургас към София - с малко под половин резервоар ме докара (55л го дават по книжка). Сравнително пъргава е , единственеото което не ми харесва на мене е че идва ниска за някои "легнали полицаи" и няколко пъти ми се е случвало да чуя едно гадно остъргване като минавам :flipoff: Ако намериш такава в добро състояние - мятай се !

Редактирано от Lo_Ridah
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2 мнения по въпроса при мене няма.

Имах такава 2 години и съм толкова доволен че пак ще вземам a3 просто по новото.

Наистина много здрав мотор и здрава кола като цяло гарантирам ти.. само да попаднеш на читава

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Перфектен мотор е 110кс. със 17ки джанти съм и почти не ги усеща освен подрусването, няма да збъркаш с А-3 е разбира се,ако имаш повече мангизи си вземи 131кс.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Със 17" джанти му казваш подрусване <_< Аз съм с 15" и вече си мечтая за А6 заради друсането на А3-ката... <_<

П.П.: Като гледам датата на темата все си мисля, че колегата вече си е взел нова кола :rolleyes:

Редактирано от Снейк
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледам, че в моята тема не ми отговориха на един въпрос, а тук се пише повече... Гледам, че на някой А3 1.9 ТДИ пише, че имат ESP и имат копче (май тези след 2000г) а дргуи отново пише, че имат но нямат копче над СД то. Та аджеба всички 110 кончета ли имат или само и единствено тези, които са с копче? Ще съм ви благодарен да хвърлите светлина в мрака ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, моята A3 е 110 к.с., но няма ESP. Мисля, след 2000 година вече серийно им слагат ESP. Преди това е по заявка.

Редактирано от Пламен П
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи колега аз карам такаво а3 110 коня ахф мотора.Искам да ти кажа че съм много доволен.Колата си върви много добре.Обаче след като и сложих и чипа от колегата БРЕЗЕЛ съм още по доволен като дадеш газ все едно някой те рита отзаде :) .По мотора не съм пипал нищо само преди 2 3 дена смених един н75 клапан който струва 75 лева. По ходовата част съм сменял някой неща но те са евтини. Ако си от софия може да драснеш едно лс да дойда с теб ако искаш да я погледнем и да я закачип на ваг ком да видим как се държи

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

ТЪРСЯ БЛОК И БИТАЛА ЗА А3 1.9 АГР МОТОРА,КОЙТО МОЖЕ ДА МИ ПОМОГНЕ ДА ПИШЕ,БЛАГОДАРЯ :hilezh:

ИЛИ АКО РАЗПОЛАГАТЕ СЪС ЦЯЛ ДВИГАТЕЛ ПАК Е ВАРИАНТ ЗА МЕН,ПОМАГАЙТЕ :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 years later...

здр.колеги и аз много се чудя кой от двата мотора да взема 1.9 тди 90 или 110 к.винаги съм взимал 90 к поради простата причина,че почти всеки казва,че 1.9 тди 110 к хвърля ли турбина много бързо.инак съм се спрал на тази кола която е 110 к.и цената поне за мен е добра.

8045750o.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вероятно.....и да "хвърля" турбина няма да е през ден, така че докато я имаш колко турбини ще "хвърли"?!

Намери си добре поддържана кола по възможност :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

поддържана всеки казва,че я гледа като бебе,мисълта ми беше някой да каже нещо за този двигател 1.9 тди 110,някой казват,че са железни,но нямам си на идея,това което знам е,че кола и жена са на късмет:hilezh:

Редактирано от zdravi75
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имат репутация на добри мотори..... щом държиш да го чуеш още веднъж ;)

Но това е кола на много години и на незнайни километри..... не очаквай, да е идеална....... винаги ще има нещо за дооправяне...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:hilezh:  е нова няма как да взема...а и не бих си позволил да дам повече от 3000 макс 3500 за тенеке.същата работа ще ми свърши както това от 5-10 000 лв.в това състояние и за толко пари ми лови окото,БЛАГОДАРСКО КОЛЕГА:zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • VBI locked this topic
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...