Jump to content

АГУ-писна ми!


Recommended Posts

Днес за пореден път не искаха да ми заредят газ! Писна ми.Въпросът ми е къде мога да си извадя паспорт или документи за газовата и да праснат един стикер ГАЗ в София,защото в Перник ми казват "щом не е регистрирана до сега ние нищо не можем да направим" :steinigung: Ако знаете също и цена да ме ориентирате.Благодаря колеги.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е добре де ти като взе колата немаше ли паспорт газовата уредба?

Що не го потърси от продавача?

Или е слагана ( газовата уредба ) в некой гараж без документи и гаранции?

А бутилката на колко години е?

Нали знаеш, че съдове под налягане се проверяват основно и щателно

с ултразвук и издръжливост на определено налягане на всеки 5 ( пет ) години.

Кой мислиш ще ти сложи печат е така щот си му симпатичен?

Търси си некой познат газаджия и се моли да ти издъжи бутилката по-дълго време читава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)
Или е слагана ( газовата уредба ) в некой гараж без документи и гаранции?

Газовата е слагана от друга кола от приятел на миналия собственик който и аз познавам.Няма абсолютно нищо и направо незнам кво да правя вече.Бутилката е на около година и половина общо в мен е от юли миналата година.Знам че за усмивки никой няма да направи регистрация но все пак си плащам и го прават незнам какво толкова все 1 да регистрираш кола даваш пари и ти дават номера и така нататък

Редактирано от GSI90
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

около 20 кинта е нов паспорт за АГУ заедно със стикера.нищо не проверяват земат ти парите лепят ти стикера за преглед на бутилката и на джама ГАЗ попълват ти паспорта и си готов за 10 мин

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЕЕЕ това исках да чуя мерси колега.Да ми вземат парите ,но поне отивам и си зареждам без проблем,а пък и вече 8 месеца карам газовата и си е екстра няма проблем.А навсякъде в София ли го правят.Казаха ми от ФВ форума на Княжево имало едни момчета Лъчо и Емо мисля че бяха те слагали и ремонтирали,но за това нз.Но ти благодаря утре ще отида пък каквото сабя покаже. :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...нищо не проверяват земат ти парите лепят ти стикера за преглед на бутилката и на джама ГАЗ попълват ти паспорта и си готов за 10 мин

А знаеш ли каква БОМБА караш оТзаДе у багажника?

...Казаха ми от ФВ форума на Княжево имало едни момчета Лъчо и Емо мисля че бяха ... :steinigung:

Ако е за това , пробвай, там поставяха ГИ-то на мойто 1,8Т А4 (В5). Доволен съм общо взето.

Имаше тема в нашия форум за тоя сервиз. Е тука е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз съм на бензин .газ немам .на москви4а бех с газ сам си я слагах купувах си 4астите от магазина сглобих я и си я узаконих после нямаше грижи .па с преглед без преглед кат има гръмне ша гръмне

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

актуално инфо: Васкогаз на околовръстното до Сумиста са единствените в района ми(Красна поляна) , които са останали с лиценз...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иво, всички си имаме лицензи и всичко необходимо за тестване на бутилки, само дето сме спрели прегледите, и в момента узаконяваме и презаверяваме само нашите монтажи и гаранционните ни коли.

Монтираме само евро сонди, нови бутилки, монтираме качествено по всички действащи правила, само така мога да поема отговорност че заверявам изправни автомобили, за чужди монтажи определено не мога да кажа че отговарят на изискванията и не смея да поема тази отговорност.

За да не влизам в пререкания с клиентите на други сервизи (като им откажа заверка ми се сърдят на мен), както и с колеги монтажници (относно правилата за монтаж), просто съм се отказал да правя прегледи и заверки със компромиси или със затворени очи (написал съм го ясно в сервиза на няколко табели), предпочитам да си спестя главоболията и актовете от техническия надзор, извършвам тази услуга само и единствено за хората които са ни се доверили и са монтирали при нас.

Редактирано от eurogas
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На кратко какво излиза: Много сервизи вече нямат лицензи, а тези които имат отказват да ти направят преглед на АГУ-то, ако не е монтирана при тях. :respekt:

Редактирано от Marcus Aurelius
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми вземаха по 30 лв за узаконяване,така и така си плащаш,кажи им да ти проверят уредбата,както си е по закон,както каза един колега горе,не знаеш каква пиратка имаш отзад и ако имаш говорители на кората и ако случайно има изпускане на газ,помисли си какво може да стане.Виждал съм понякога на говорители,както и на моите от мустачетата да излизат искри, ако има слаба връзка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

моите говорители си бяха точно над бутилката даже единия дрънчеше по нея един път даже сондата беше изпуснал клапана и фърляши газ през тръбата за зареждане която си беше в багажника един път беше се запалил въздушния филтър (след проблем със свещи и последвало гърмене в карбуратора) ...абе газ да се взриви си е сложно нещо :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега обади се на 0878221705-търси Любо тои ще ти помогне.!!!!

някаде към 35лв ще ти струва цялото удоволствие, и разходка до София.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес за пореден път не искаха да ми заредят газ! Писна ми.Въпросът ми е къде мога да си извадя паспорт или документи за газовата и да праснат един стикер ГАЗ в София,защото в Перник ми казват "щом не е регистрирана до сега ние нищо не можем да направим" :rolleyes: Ако знаете също и цена да ме ориентирате.Благодаря колеги.

Колега в Перник правят прегледи(и легализация можеби) на газостанцията на Кристал :flipoff:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аре обясни ни пак колко е лошо да караш на газ.

Глей си хай-тек ауспуха за 2.40 комплекта и си карай евтинко. Мене не ме закачай, аз съм от балъците дето сипват бензин и си купуват ауспуси от магазини...да ни се чуди човек как сме се оправяли преди да ни светнеш в правата вяра...стинкаджия :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

До колегата дзвер точно на Кристал ми казаха че щом нямам паспорт до сега немогат нищо да направят.А сега вече е късно защото останах без работа за пореден път и свърших парите :hilezh:

ПП това с говорителите малко ме стресна че мойте са без обувки,а направо с кабела за говоритела само отзад де.

Редактирано от GSI90
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено това с говорителите е така .... когато мустака се е закъсал има момента със искрите, а те + изпускаща газова бутилка = разтърсваща комбинация ... :steinigung:

Редактирано от eic-idimitrov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо не може да стане от такава искра - няма необходимата енергия за това :respekt: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...