Jump to content

Recommended Posts

Здравей! За A6 4F американска версия. Само да добавя, че без VIN-а не ме пуска да продължа с избора на модулите и иска да го въведа в допълнение към модела, годината и т.н. Диска за VW не съм го инсталирал. Необходимо ли е? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 221
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Задължително се инсталира. И без шаси номер работи програмата. Вкарвай си 6 цифрено-буквен код на модела, взимаш го от лепенката в сервизната книжка или отзад в багажника. Аз шаси не използвам, защото не е вързана в системата на ВАГ за да си издърпва информация за модела. Шасито ти трябва само да си принтваш ако искаш чек листите за обслужване на твоят автомобил. И задължително на английски или немски, на български е нормално да ти изкарва този текст.

Редактирано от drob4o
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
  • 6 months later...

Знам, че темата е стара, но имам следния проблем: не знам как да си инсталирам базата данни. В момента програмата където ида вляза в нея ми дава, че няма нищо в нея?! Как се инсталират?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Потвърждавам, че версиите от руски сайтове работят под  Windows 8.1 64bit. Става дума за ELSAWin v5.10 с ъпдейт VW 03.2014 и AUDI 03.2014.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...
ELSA.jpg

 

 

 

Дробчо помагай, къде е проблема с диаграмите? Всичко друго баца, електрики няма....

Редактирано от NIKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Качи наново папка Base. И на мен на домашния комп така се бяха насрали. Наново Base и всичко заспа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

..инсталирал .........

Да, ъпдейтите са ОК, на немски не успявам да я подкарам нещо, дори не виждам езика, не трябва ли да си го има в пакета, заедно с двата английски, руския и българския?

 

Качи наново папка Base...............

Опитах, не става......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

..изобщо сложил ли си отметка на немски език като инсталираш? Като пуснеш ELSA-та всеки път излиза едно съобщение на което трябва да му даваш потвърждение с ОК, а не да го затваряш с х горе, от това също може да ти излиза липса на данни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Здравейте,

Бях инсталирал стара версия на елсата и ми работеше безпроблемно, докато се наложи смяна на машината. Сега се опитвам пак да я кача, като при всички версии които се опитвам да инсталирам ми дава следната грешка:

instdll

'program cannot be updated. code expired 85 days ago. please check code'

Някой настъпвал ли е тази мотика, че в нета като търся нищо не намирам.

Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.. не и аз го виждам за първи път. Свали по- или най- новите инсталации на програмата. Нещо да не минаваш от 32 битов на 64 битов Windows.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди бях с XP, сега съм с 7. 32 битов си е. Инсталирам последното качено в рутракера. Инсталацията е 4.0, с ъпдейти до 5.2.

Но това ми го дава и при опит да инсталирам старата 3.6 дето имам отреди.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.. с 7 или XP 32 бит-а не трябва да има разлика в инсталацията или версиите, Ввсе е едно и също е с 4.0 -та, виж с 3,6 не съм пробвал тези варианти. По-скоро да няма нещо липсващо или счупено в инсталационната версия, която си свалил? Свали си друга инсталация.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И ХП преди и 7 сега са 32 битови.

С две различни инсталации ми дава едно и съща грешка. Вчера ми я даваше за инсталацията на 3.6, снощи свалих 5.2, с надеждата да се размина с тази грешка, но не би. Днес същата работа с новата инсталация.

В коментарите под един един клип в ютюб за инсталация на елсата един юзър е питал същото, но без отзвук.

Питал съм и в коментарите под торента отдето свалих последната сборка, ама да видим дали там ще имам успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че аз ползвам ---ELSA 5.2 Audi - 01.2015--- и си бачка перфектно. Единствено условие е да сте с SQL Server Service Pack 2. 

Мойта OS е: Windows 7 Ultimate SP1 x86


Ето торент файла:

Редактирано от bsdnikolov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това пък защо?

Ще дам линк към торент сайта. Но ще трябва да си направиш регистрация.

 

http://rutracker.org - ELSA 5.2 Audi - 01.2015

 

P.S.

Дано не си кът с пространството. 24 GB е инсталационния, а 26,1 GB е после разгърната.

Редактирано от bsdnikolov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изтегли по стара версия, като гледам коментарите от долу, има доста оплаквания след инсталирането й или ъпдйетването до тази версия. Аз съм сложил на 64бит Виндовс 8.1 Elsa 5.10 с VW Update 03.2014 и Audi Update 05.2014, всичко си работи нормално до сега. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвам с 3 различни версии, като най-старата ми е елсавин 3.3. Със всички инсталации получавам една и съща грешка. Една от тези инсталации ми е останала от предната машина и си работеше безпроблемно на нея. Имам спомен че преди време опитвах да инсталирам на новата машина и не помня каква грешка ми е дало тогава, но помня че не стана.

Имам подозрението че тогава са останали някакви файлове, които сега пречат при новите инсталирания. Днес грешката е същата, но вместо 85 дни, дава че са минали 86. Предполагам че преди толкова време съм се опитвал да я инсталирам на тази машина за пръв път.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След като не намерих остатъчни файлове от предните опити за инсталация, прерових регистрите. Намерих над 50тина записа търсейки по 'elsa' и изтрих доста неща свързани с тези ключове.

След това инсталацията тръгна успешно. В момента още върви ъпдейта на данните, но инсталацията приключи.

Редактирано от nicoldy
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 months later...

Изтеглих 5.2 от руския сайт и я подкарах. Имам един проблем. Защо при някой модели на А6 4F ми дава по-пълен Repair Manual от колкото при други.

 

Давам пример:

 

При упътване за 4Ф от 2009 със бензинов 2л мотор ми дава много инфо за чистачките. За същата кола от същата година, но с друг мотор това упътване го няма?

Редактирано от zafirovp
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...