Jump to content

RNS-E на А6


m2power

Recommended Posts

  • 3 weeks later...
  • Отговори 67
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Пробвах да запиша навигационната карта за RNS-E-то на Verbatim 8х DVD+R DL с няколко записвачки, мои и на приятели, слагайки book type-a на DVD-ROM и не става и не става. Накрая си купих един готов диск от един колега и работата заспа. ;)

Та най-накрая тръгна навигацията. Сега остава да подкарам TV-то. По-принцип знам, че имам модулите, ама това до колко е така и дали всичко е вързано... ;)

Знаете ли някой, който ги разбира нещата и може да се изкаже защо моята не тръгва? Чух, че Мишо от Горубляне разбира от тея неща.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Вчера си набавих RNS-E ,TV тунера климатроника и конзолата ,обаче не мога да си намеря "харнес" буксата от навито към обикновените на колата Някой знае ли от каде и как да се набави това нещо?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както казах в eBay съм ги засичал и ги има 100%, друг вариант е да си я изработиш с краченца, но няма смисъл според мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знам ,че ги има там 29 паунда намерих ама ми е спрян акаунта ....то и ГПС антената ми трябва и за радиото...

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewI...em=150453130675

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това било алтернатива на RNS-E.....ама много китайско изглежда...иначе като функции е доста добре..камера навигацията е подробна ..оправлявала и дисплея по Кан шината и други ненужни според мен екстри..ама качеството на звука не мисля , че ще е нещо особено

...ето

http://hualingan.en.made-in-china.com/prod...With-DVB-T.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-после тръгна ама само радиото...колеги търся двд диска да видя дали ще подкарам навигацията...иначе свирна много добре ...всичко е кристално и ясно а баса е плътен и какъвто трябва да е, ама защо не светнаха копчетата и ако някой знае дали се пипа нещо в менюто моля за помощ ,аз базиках днес малко ама не можах да напраа нищо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така...значи нямам илюминация защото кабелите не са ми вързани на Кан шината...не видях в нета да има правено нещо като моя случай конверсия от един дин към два...повечето казуси които гледах са направо инсталиране , като се ползват 2-та дина и кан шината работи ...както се каза по горе от колегата се сменят 2 пина ДА обаче аз нямам такава сива букса на таблото между зелената и синята....моята е черна и е малка на половина на въпросната сива....и така щтракна сега пущината и , че няма изкарване..Та въпроса ми е какво се прави в този случай понеже сега копчетата не светят като се пуснат фаровете и не се гаси като се извади ключа ...?

Ако някой има нещо предвид , с удоволствие ще го изчета...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Така..Нямаш сива букса зад таблото,защото колата ти не е между 99/2001.Ако съм прав,при твоя случай КАН се хваща от друга букса зад таблото,но ми кажи годината.След това ще си дойдат светлените и сте изключва като махнеш ключа и няма да гасне всеки 30 мин.А следва и правилно кодиране с ваг-кома.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аудито е 1999 с аналоговия часовник...

Кажи ми моля те кои кабели за ВАГ Ком да си закупя , които ще ми вършат работа....

Има един файл , и ти го беше постнал също, ама не съм сигурен ,че с него ще стане там е показано как става с Кан а както се оказа аз нямам ...а на фиса ми е изписвало някак си станциите "Де да знам"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Takaa, започнах да програмирам RNS-E -то с VAG всичко започна да става даже тества колоните една по една , но когато стигнах до chanel 62 ми каза няма връзка т.е. нямам CAN

обаче упорито ровейки чичо ГОШО намери , че са го слагали и на RS2....където съм убеден , че няма такава шина КАН...

Работата станала с Кан симулатор....купих си го и него, сега го чакам и ще видя какво ще стане ...иначе оше търся диска за Източна Европа....

Редактирано от knikov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пристигна КАН симулатора всичко тръгна от раз... утре като кодирам навито за колата мисля, че нещата ще си дойдат на място....

М/у другото инсталирах Босе тубата с усилвателя в задния калник и преместих оригиналната Блаупункт в другата ниша сега баса е по силен и изразителен ...та мисълта ми е ако на някой му трябва описание на кабелаците ...мога да помогна...беше голям член докато ги навържа нещата....иначе сега с 2 туби е ОК....освен това мога да закача още 2 висококачествени фул рейндж в задните колонки....ама това ще е педмет на една друга тема , кадето ако не ме домързи ще опиша всичко подробно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз се каня 2 год. да сменя тубите като теб но все ме разубеждаваха разни майсторя че било излишно и ефект нямало да има ... а Босето само събира прах върху гардероба , но в най -скоро време ще ги сменя :flehan:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

слагай Босето задните ти колони ще засвирят много силно и кристално чисто...а и баса е друг вече.... ако имаш нужда от описание на малката клема на Блаупукта и на голямата 25 пинова на босето, кажи ще ти я дам да си навържеш нещата ...Обаче понеже босето си иска неговите кабели и то иска да се натоварят всички входове на усилвателя , а аз използвах моите оригинални и само за задните канали се получи лек шум , който се засили малко при запален двигател , но като заземих усилвателя и вързах другата туба в другия калник нещтата се оправиха ...и баса е определено вдоен сега , е не е като при "кастъм" решенията ама мен много си ми харесва...бях фен на силната музика преди имах киловат в колата с правен усилвател и 2 акумолатора 2 алтернатора ...ама мина ми ...сега това е добре, има динамика и качество което искам ;);):lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Гледам писал си ,че си от Варна....ще се прибера до нова година ....ела на някоя от сбирките , натовари всичко каквото имаш ,в багажника и ще оправим нещата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

То беше ясно че нямаше да се свършат нещата само с монтирането на RNS-E то и TV тунера....сега почти си сглобих един малък компютър нищо особено , процесор на 1.6 Ghz 80GB hard drive 2GB ram няколко USB входа ,вградено видео и звук някакъв и тва е общо взето, мисля колеги да го връзвам това към RNS-E то. Четох в пространството за някакъв Dietz 1417 контролер ставало .....ама той има входове по RCA , a oт PC-то излиза RGB-S . И по-лошото тука е , че трябва да се включи в буксата кадето е тунера и става малко ,като едното за сметка на другото....Та въпроса ми е дали някои не е чел нещо повече, видял ,правил, да сподели , защото идеята въобще не е лоша компютър и RNS-E в Аудито едновремнно, веднага се маха щатния GPS и се слага един Garmin , един VAG-COM....абе всички знаете кво следва ....Та дайте да обсъдим всички опции каквито и да са те ...цената засега няма значение само да стане ...

благодаря предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 years later...

Здравей колега. Имам А6 С5 с оригинално монтирана RNS-D с BOSE аудио. Мога ли да я заменя с RNS-E и лесно ли ще стане трансплантацията?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Трябва ти кабел от ибей като за начало и човек, който да ти навърже после нещата и евентуално обучи таблото, за последното не знам колко е необходимо. Аз самият съм купил навигация и чакам кабела и ще я вържа Септември. 

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм оригинално с такава на Олроуд 2004 г. Дали е възможно да се закачи мултиволан към нея и евенгуарно камера за задно виждане? Изписва ММИ при включване. Ако има някакво значение де [emoji4]

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за камера или тв ти трябва интерфейс модул който в най евтиният вариант почва от 70евро 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също смених заводската РНС Д с РНС Е. Кабел купих от тук:

http://tpetrov.com/search.php?prod=Автомобилна+букса+преход+03+AUDI+RNS-E

Всичко си пасва за преход от Д към Е изключение е при БОСЕ система на едно пинче се подава маса ( при интерес мога да погледна и да кажа точно) Другото важно е ако колата е имала TMC модул трябва да се откачи букста и да се запоят входните и изходни CAN L & CAN H защото иначе подсветката не работи и на ФИС-а не излиза инфо.

Ако някой му трябва подробно инфо да драсне, с удоволсвие ще ударя едно рамо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...