Jump to content

RNS-E на А6


m2power

Recommended Posts

Just now, Omega_a написа:

Аз също смених заводската РНС Д с РНС Е. Кабел купих от тук:

http://tpetrov.com/search.php?prod=Автомобилна+букса+преход+03+AUDI+RNS-E

Всичко си пасва за преход от Д към Е изключение е при БОСЕ система на едно пинче се подава маса ( при интерес мога да погледна и да кажа точно) Другото важно е ако колата е имала TMC модул трябва да се откачи букста и да се запоят входните и изходни CAN L & CAN H защото иначе подсветката не работи и на ФИС-а не излиза инфо.

Ако някой му трябва подробно инфо да драсне, с удоволсвие ще ударя едно рамо.

 На мен ми трябва, защото кабелът пристига до 10 дни и ще имам нужда от помощ при инсталацията, сега съм с ауди концерт 1, но съм се снабдил с всичко нужно, само колоните са ми босе, но се надява, няма да има яд, отделно може да се окаже, че имам кан, заради това, че съ ммеждинка и таблото освен фул фис е и с дигитален часовник. Ще те потърся по-късно този месец

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 67
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Колеги, оказа се супер кеф, моята кола междинка 2000 има комуникация по КАН ! Какво ще спечеля при връзването на РНС-Е -то ? :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, не разбрах за каво точно питаш? Какво ще спечелиш от това, че имаш КАН или като цяло от РНС Е?

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Питам като слагам РНС-Е, дали ще се спести купуването на КАН симулатори и други такива неща, за да го подкарам по-лесно към таблото.

Иначе съм поръчал от ибей кабели за антени и т.н

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 19 часа, James написа:

Питам като слагам РНС-Е, дали ще се спести купуването на КАН симулатори и други такива неща, за да го подкарам по-лесно към таблото.

Иначе съм поръчал от ибей кабели за антени и т.н

Чичовото...стига си спамил ами вземи виж каква е разликата първо между кабел с КАН и без..дори и да нямаше КАН, сменя се таблото, пренареждат се пиновете и все едно имаш..не бой се всичко ще е под контрол

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
На 1.09.2017 г. at 23:07, Omega_a написа:

Аз също смених заводската РНС Д с РНС Е. Кабел купих от тук:

http://tpetrov.com/search.php?prod=Автомобилна+букса+преход+03+AUDI+RNS-E

Всичко си пасва за преход от Д към Е изключение е при БОСЕ система на едно пинче се подава маса ( при интерес мога да погледна и да кажа точно) Другото важно е ако колата е имала TMC модул трябва да се откачи букста и да се запоят входните и изходни CAN L & CAN H защото иначе подсветката не работи и на ФИС-а не излиза инфо.

Ако някой му трябва подробно инфо да драсне, с удоволсвие ще ударя едно рамо.

Драскам, трябва ми одробно инфо, защото вързаха ми навигацията, ама нямам подсветка и не излизат песните на дисплея, а уж колата има кан.. или поне така си мислех.  "   КАН се хваща от сивия.Като пин 13 се измества на 6 позиция,а пин 12 на 5.Като става съответно CAN(High) , CAN(Low) към RNS-E. " ---> Това ли е единственото, което трябва да направя, за да тръгне подстветката и песните на дисплея ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

5-6 мнения по-нагоре е написано - трябва да махнеш TMC модула и да свържеш входните с изходните кан линии всяка с нея си(целта е да не преминават през ТМС модула)...

П.П. ТМС модула е в багажника зад лявата кора при А4, при А6 незнам къде е...

Редактирано от GRUEL
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така, оправих се, вързах си изходните канове от РНС-а към сивата букса на таблото, пинове 5 и 6(Съотвтно CAN-high i CAN low) и си ми тръгна подсветката и като извадя ключа угасва. Обаче така и не успявам да накарам фис дисплея да покаже песните или радио станциите, но това съвсем не е драма. Дори подсветката на таблото като си регулирам се регулира и осветеността на РНС-а, включително и на дисплея. Доволен съм с две думи. Ако някой знае трикове как да изкарам песните и радиосанците на фис дисплея, ще съм благодарен :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това няма и да можеш да го подкараш, ако беше с последния модел табло, щеше да ти ги изкарва...това е максимума, който може да се постигне

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Това ти го пише на големият участък от ФИС дисплея, станциите и имената ги изписва на горната малка част 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

колеги помагайте!!! Сложих си РНС-Е на мястото на РНС-Д. Преправих буксите за усилвателя ,за захранването , подкарах чейнджъра ,скоро ще срежа и кръглата букса от ТВ тунера и нея ще преправя и за сега вс. е ок! Но can-h can-l ги хванах от 26 пиновата букса на РНС-Д и ги вързах за съответните на РНС-Е , пуснах ваг кома намира всичко ,но дава разни греелки за адаптация за кодиране. Уж адаптирах Инструментите , кодирах радиото кодирах навигацията ,адаптирах каквото ми даде и накрая пак нищо ... нито подсветка нито гасне с ключа ,нито инфо на фиса , на 30мин гасне и за капак не ми се отваря дисплейя и няма как да извадя диска. ( последното нз дали е от програмиране или е от развален механизъм , но уж ми я продадоха за здрава) Слагам я на S6 C5 2003г.уж с всички неща налични да стане Plug & play ;( Дайте акъл или ако има от София или Пазарджик някой направо на място да отида да помогне. А за бонус съм взел блутут и мулти волан ,които искам да добавя ,но там още повече ще ми трябва помощ!!! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

А бе банда. Днес нещо ми направи впечатление. Тъй както не ми излизаха песните и инфото от песните на фиса, след снощната кодировка, вече ми показва навигацията на фиса, ОБАЧЕ песните все още не се показват отгоре.. Докато изведнъж тая сутрин след запалване видях за секунда кое радио слушам и веднага угасна. По късно пак след запалване за малко ми показа станцията след запалване и пакнугасна. Много интересно. Трябва либот самото нави да се маха цялата букса на ТМС модула и само can H и Can L да оставя директно към таблото, защото аз съм ги закачил към него и си има комуникация по Кан за гаснене и подсветка, но ме знам, някой казват по-горе останалата част от буксата да е аут, за да тръгнат песните на фиса ? 

И пт друга страна защо ще мибпоказва радиото за секунда и пак ще угасва? И накрая да кажа, че като запаля колата таблото си показва навигацията на фиса с предимство, дори и да не е пусната и аз от ръчката преминавам към нормалните показания като температура, разход и други, има ли опция при палене да си стои основното инфо, пррдполагам е нещо от кодирането снощи. И също така от време на време пак си обръща сам фиса показанията да са от навигацията без да съм го карал, което лесно от ръчката връщам в правия път, но въпросът е защо го прави? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Така, ще си отговя сам. Сложих Иммо3 табло от последните фейслифт, дето са таблата с ринговете след 2001г и си тръгнаха песните и станците на горната част на фиса, обаче таблото не може да даде инфо на компа за иммо-то и колата гасне след запалване, ще си махна имобилайзера на компютъра и ще се наслаждавам на плъноцененна РНС-Е с инфо на фиса :)  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...