Jump to content

съвет къде да отида да ми изчистят грешките от аудито


nikolay_velinov

Recommended Posts

колеги , ауди-то ми А4 95 1.8 е пълно с грешки , някой може ли да ме ориентира къде да ида да ми изчистят грешките от компютъра на колата и колко парички да отделя горе-долу ? :all_coholic:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не ги чисти само, ами виж кои от тях трябва наистина да се отстранят ...

когато компютъра натрупа грешки значи има защо, има някъква причина поради която ги трупа, а тя не е от добро ... едно чистене на грешки ще те дове до там, че да караш колата с проблема, който е причинил записването на грешката му ... изтриването не премахва проблема :all_coholic:

където и да отидеш се интересувай от причината за грешката :all_coholic:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А ти откъде разбра, че имаш много грешки. Тряба да е била закачена на компютър. Не си метал боб надявам се... ?

И защо, този който ти е диангостицирал колата с лаптоп, не ти е изчистил което е нужно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А ти откъде разбра, че имаш много грешки. Тряба да е била закачена на компютър. Не си метал боб надявам се... ?

И защо, този който ти е диангостицирал колата с лаптоп, не ти е изчистил което е нужно.

Разбира се , не съм хвърлял на боб , просто предполагам , съдя по проблемите свързани с нея , пък и ако не, трябва да се закачи да се види ,а и колегата е прав , че първо трябва да се видят и да се остранят проблемите по колата, не само да се трият

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно колата ще ти дава често гешки и не е икономически изгодно всеки път да подхранваш "майсторите", повечето от които могат само да зачистват грешки без да ти обяснят за какво става въпрос.

Така след няколко "ценни' съвета Х 30Лв. реших че е по-изгодно и си купих кабел за диагностика, с който мога да анализирам всичко, което покаже компютъра.

Съвета ми е да се снабдиш с кабел и сам да си правиш диагностика. Форума е пълен със съвети за разшифроване на грешките, какво означават и как се отстраняват.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напиши от къде си? И ще ти препоръчам, ако не ти се дават много пари мога и аз да ти видя проблемите за по-малко? Пиши на ЛС

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съвета ми е да се снабдиш с кабел и сам да си правиш диагностика. Форума е пълен със съвети за разшифроване на грешките, какво означават и как се отстраняват.

И аз имам кабел, но освен да чета грешките и ако има нещо подозрително да ида на сервиз, друго не се получава. В случая когато има грешки е лесно горе долу, за истинска диагностика се четат показатели и трябва човек да е чел и най вече да има опит, нещо което поне аз не мога да постигна. Отделен е въпроса че голяма част от майсторите имат моя "опит". В крайна сметка искам да кажа не си мислете, че като си купите кабел и ще си решавате проблемите - не, в някой случай си ги създавате даже :bia:

Но е удобство да отидеш подготвен за проблема за да може и да проконтролираш "майстора"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми братче то 99% от майсторите ще ти вземат 30-те лева само за да погледнат и изчистят грешките а не за истинска диагностика. Тия дето могат да четат живите данни и по тях да направят диагноза са малцина.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а колко парички струва кабела за диагностика ? наистина не е изгодно да давам всеки път като изникне нещо по 30 лева, все пак не съм отраснал с парите :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

в E-bay намерих кабели за диагностика , обаче не зная какъв модел трябва да ваема за а-4 ката 95 година , някой дали може да ми прати линк или снимка на кабела ? Благодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не се занимавай с еbay, има и прецакани кабели, купи си от колегата http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=73299&hl=

първия за 45лв е за теб

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не се занимавай с еbay, има и прецакани кабели, купи си от колегата http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=73299&hl=

първия за 45лв е за теб

И аз преди време от него съм си купувал. А ако си от Пловдив или имаш път насам, обади се ще ги изчистим и ще ти кажа каква и е болката а цената е една бутилка студен Бекс :)

Редактирано от Lex_Luthor
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

kolega zavisi v koi raion si ako si v severnata 4ast na sofiq moga da ti prepora4am nqkolko mn dobri mesta ina4e az kato otidox parviq pat na diagnostika kazaxa 4e tva e parvoto audi koeto nqma gre6ki v auditata mn 4esto se natrupvat gre6ki po komputara a cenata e 20-25 leva obiknoveno

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...