Jump to content

В кой град има автомобили на сносни цени ?


Recommended Posts

Дано си прав, а аз да съм в грешка! Колегите които ти дават съвети, са си изградили име във форума! Тъй като съм от повече време във форума, ми се струва че си резервиран към тези мнения.

Моето мение, съвет или предложение, е да разгледаш и това което се продава във форума, може и там да намериш нещо подходящо, или от частно лице.

Ще следя темата ти, и дано намериш подходящ автомобил!

Приятелю, много си прав - за целта искам да ти кажа., че наистина немога да се доверя на оферта от форума засега, тъй като вчера се регистрирах, а и знаеш, че доверие се гради за време и се разваля за секунди. Предполагам щом мои приятели ме съветваха да се регистрирам тук и да поразпитам значи има защо, така че не мисли, че съм скиптично насочен, просто не съм от типа хора "от вратата за краката" :hilezh:

Иначе тук прочетох доста любопитни, интересни и ползотворни неща, за които наистина благодаря на колегите. Изключителна помощ ми оказа темата с "Какво да гледаме при покупка на стар автомобил" . А и за да подходиш с такъв отговор към моля първо виж каква е темата... т.е. интересуваха ме по-скоро предложения за градове, отколкото оферти за автомобили , нали така? :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Заглавието на темата е пределно ясно, както и това, че в обяснението на въпроса дефинираш и какво търсиш конкретно. Във форума ще срещнеш както мения така и предложения за конкретни автомобили както се и получава. Забелязваш предполагам, че темата ти се измества вече , към конкретен модел автомобил, подръжки и състояние, а почти не се забелязва съвет- къде (като населено място) да намериш бъдещия си автомобил. Вероятно така и ще се развие темата- какво и как да търсиш, а не толкова къде да я търсиш колата, което според мен е добре за самия теб. Защото лесно ще се намери кола и за парите които си приготвил, но за да я приведеш в последствие в състояние което да те радва, може да се наложи да налееш в него още доста.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми....а дано ! Тези дни тръгвам на "лов" и каквото стане.... Поне вече ми е известен желаният двигател.

Искам да попитам - Някой чувал ли е нещо за някакъв въпросен "Авто пазар в Димитровград всяка неделя" ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Приятелю, много си прав - за целта искам да ти кажа., че наистина немога да се доверя на оферта от форума засега, тъй като вчера се регистрирах,

Според мен пък, да си купиш кола от човек именно от някой от форумите и особено познат на доста хора и не регистриран от вчера, е възможно един от най-добрите избори. Еле пък и от твоя град. Много голяма е вероятността, в този случай да не се налага дори да я обслужваш, което принципно при покупка на автомобил трябва да се прави. А иначе за същите пари ще вземеш нещо, което не знаш какво е и ще ти предстоят мнооого задължителни процедури, не дай Боже и допълнителни, които няма да хванеш от пръв поглед и дори при общ преглед.

Иначе като чета мненията, наистина колега си: епа така, ама така, ама иначе, па па така, ама не е точно така и т.н..............ти така кола трудно ще си вземеш.

Не те съветвам да постъпваш като мен, ама последните две коли първо си ги купих и после ги водих при майстор. Да земе да ме утепа човек. На едната за 3 г. от както съм я взел, съм имал като повреда водна помпа и цилиндърче на спирачките, а на на другата за 10 месеца от както я имам, само две втулки на носачите. Божа работа наистина :hilezh: , но ти си гледай внимателно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пич скоро ходих да гледам няколко А3-ки 1.6 и повярвай за по 8000 лв обявени коли ,бяха пълнби гробове.Обявата която ти е посочена тук на сивата А3-ка изглежда супер обнадеждаваща.Ходи и виж този автомобил и знай,че в този форум всички се интересуват от Аудита и знаят как да те насочат горе-долу.

Успех ти желая в търсенето,но помое мнение търси кола от тук от частно лице,ще си спестиш доста пари.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей това го мярках в една Автокъща ми хвана окото ма нищо в задълбочен план немога да кажа ... ЦЪК!

По добрия вариант от 1.6 (101) мотора е този 1.8 (125) ... имаше и разни дизели (90 и 110 к.с ама повечето ми се видяха изтормозени и външно)

Редактирано от MAPTO7007
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз принципно днеска видях едно а3 тука във форума дето много ми грабна окото ... но не му е бюджетна ...

http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=81548

Редактирано от Михаил Радославов
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това А3 наистина като цена първоначално погледнато е скъпо,но няма какво да му се прави,дори няма и точица по боята.

Сметката е проста :

Сменен съединител - 400лв.

Сменени неща по пресницата - 200лв.

Платено каско и ГО- 500лв.

Нов акумулатор- 200лв.

Сменени ремъци и ролки - 400лв.

Би-ксенон -200лв.

Оригинални 17ки с гуми - 700лв.

Чисто нови зимни гуми - 700лв.

Още нещо което не се сещам

Което по груба сметка прави 3500лв. Като ги извадим от 9 000лв, остава че колата струва 5500лв.,което дори е ниска цена за А3 от тази година,с тези екстри,на реални километри.

Идеята ми е ,че много хора гледат просто обяви и търсят евтина кола без да си дават сметка,че като вземат нов внос особено,тя ще им излезне почти двойно . Същите такива хора обесняват как коли като тази А3ка,която продавам е скъпа .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз тия неща ги знам :icon_smile: винаги се стига до реалната цена на колата ... или иначе казано "одиш де одиш, тука ша додиш" , бхахахаха

а а3-то дето продаваш наистина е "топ" по снимки и по написаното от теб, а и като цяло ти лоши коли май не продаваш ... мислех да ти пиша и в темата, ама много лошо ми делват постовете, защото явно са оффтопик :D

просто или сега даваш 5000 лева за кола която е в незнайно състояние и почваш леко по леко да я стягаш или даваш повече пари на проверена кола от човек, която оглеждаш и взимаш и караш ...

като цяло това което виждам аз от колите които са евтини не е добро ...

за справка - малко след мен един приятел си взе а3 като моето 1.6 ... от някой от прословутите аУто паркове из Дупница ... изненадите не чакаха и излезнаха наяве :D

1. неработещ компресор на климатика

2. 4 различни гуми

3. не работеща аларма

4. акумулаторът беше закрепен да изкара 1 седмица имам чувството преди да сдаде багажа

5. стоповете му са различни - единия си е преди фейса (какъвто трябва да е и другия), а другият е от фацелифт ...

6. предния капак подозрително се затваря на една страна и се вижда голям луфт ...

7. както се движеше човека по улицата така спря и колата със застинал оборотомер ...

8. съединител за смяна

и още други дребни забележки ... тва е за кола а3 която струва 4500лв. и е "нов внос" от иТалиа-та ...

4500лв. + 1000лв. (първоначални разходи) = 5500лв. ... и после идват другите задължителни за една кола разходи ...

Колега прецени какво вземаш и как го взимаш и от къде, да не да си нещастен после - тва приятелски, че има големи батали по автокъщите ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много хубаво,че даде точен пример.В повечето случаи се случва точно така.:rolleyes:

Аз имам една проста теория,че ако си си харесал даден модел кола,то трябва да гледаш обявите с най-висока цена.Ако не можеш да си ги позволиш,значи трябва да се преориентираш. Не казвам,че в този случай със сигурност ще купиш добра кола,но шансовете са ти по-големи.

Цената определя качеството,а и почти винаги евтиното излиза скъпо.

Друг съвет към колегата: Като си харесаш кола нов внос извади от цената грубо 1500-2000лв.,които са докарване и печалба и получената сума обърни в евро. След това отваряш мобиле.де и виждаш за тази сума какви коли има. Оценявам факта,че в Германия колите са доста по-скъпи отколкото в Италия,но все пак това е показател.Така сметнато тези,които ги продават на 5500лв.,всъщност са купене максимум около 2000евро.

Задай в мобиле.де А3 между 1000 и 2000евро. и ще видиш,че в 90% от обявите пише damaged vehicle или е поударена.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз мога да ти дам и още един пример

А3 1.9TDI 110 коня ... продаваше се за 6500лв. и й се бях наточил ... по случайност обаче реших да не я купувам и да се огледам за нещо друго, защото реших че не искам да се разправям с дизел, турбота ... лоша наФта ... замръзнала, пък свещи и се отказах направо ... в последствие за добро ...

гумаджийницата в която ходя има там едни пичове и човека случайно беше взел колата ... външен вид 6+, тъмни джамове, джанти ... а бе поизлъскал си я беше ... питах за колко пари са му я дали, той каза че правил бартери, додавал ... мътна и кървава, в край на сметка бил назад - то тва е ясно ...

1. копчета липсват по таблото

2. климатика изпуска фреон

3. при близък оглед се вижда че колата е пребоядисвана и то некадърно (не цялостно, но ...)

обслужване, гуми, каско ... аларми и то става ужас :rotcol:

Пак ти казам ако сега нямаш тези пари , по - добре да гледаш за нещо евтино което има малко да се пооправи тук-там, но ремонтите да не са да ти откъснат главата и леко по леко да почнеш да си правиш колата и да си я стягаш ти и да стигнеш до реалната сума ... С тези перфектните за по 4000 лева ... и обяви от рода качваш се и караш , просто няма смисъл да си говорим :lol:

ПП. Тая тема що е в продава ?

Редактирано от Михаил Радославов
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това А3 наистина като цена първоначално погледнато е скъпо,но няма какво да му се прави,дори няма и точица по боята.

Тая много арна бре Танасе :)

В интерес на истината, голям лъскач е. Рядко виждам такива екземпляри, които дори ти прави кеф само да ги гледаш. Поздравления за вложените пари и положените усилия..............ама явно си я и пазиш :flipoff:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тая много арна бре Танасе :)

В интерес на истината, голям лъскач е. Рядко виждам такива екземпляри, които дори ти прави кеф само да ги гледаш. Поздравления за вложените пари и положените усилия..............ама явно си я и пазиш :flipoff:

Благодаря за хубавите думи.Колата не е моя ,а на един мой много близък приятел,който както се вижда е тотален маниак и колата е един път :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

принципно ако колегата дето си търси може да измисли нещо ... да я взима, аз примерно ако сега си търсех бих се замислил доста ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

принципно ако колегата дето си търси може да измисли нещо ... да я взима, аз примерно ако сега си търсех бих се замислил доста ...

Като те гледам май и без да си търсиш си се хвърлил в размисли :flipoff:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мммм ... не дей сега, че и без друго сега налях пари в тая ... та даже и ненужни :flipoff:

Иначе да като цяло размисли за хубавите неща винаги има, само едно нещо дето не ми хареса в колата, това че е зелена - лично на мен този цвят не ми допада, но това ще е първите 2 качвания в колата, след това много бързо ще почна да го харесвам ...

ПП. Май така като гледам все едно ние ще купуваме а3, само ние си пишем тука :)

Редактирано от Михаил Радославов
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ем, то нали за тва е форум ... да се занимаваш когато имаш свободно време и да разпускаш :icon_arrow: то има доста теми дето хората вече са си купили коли и ги карат ... та даже някои са ги и продали, а дискусията още върви

ПП. жалкото е че за "моабета" трябва ракия със салата :blink:

Редактирано от Михаил Радославов
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...