Jump to content

Климатик за вкъщи


Recommended Posts

  • Отговори 251
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Ако ти бяха дали бизнеспарка на теб щеше да е друго.

А той кой мислиш работи в БПС та ги знам тия неща :bia::gut::)

Давай коментари само за това което наистина разбираш аз в теми за компютри софтуер мрежи и т.н. не се меся не го разбирам и неискам да го разбирам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знам, че ги знаеш всичките неща. :gut:

Батя, остави бизнеспарка на мира, нищо, че ги знаеш всичките неща във всичките 10-15 сгради. По една случайност и аз работя там, плащаме 10К лв наем и всичко работи, а и не се е срутило над мен.

Аз пък ти препоръчвам да не даваш наклон на тоя и оня какво точно да коментира и в кои теми да поства. Може ли? Така и не разбрах точно по кво си корифей та даже определи кой от кво разбира.(Преди десет години си копал канали за СОТ, а сега копаеш канали за коаксиални кабели за видеонаблюдение)

Спомням си една тема, в която пак се самопредели като разбиращ. Аргументите са обичайните. :bia:

"Аз с тва си изкарвам хляба и няма как да съм тъпунгер щот ми плащат за тва и са доволни". Па имам и 5-6 клиента.

Има как да си тъпунгер, да ти плащат и да са доволни.

Освен, че си корифей по видеонаблюдение и спрягаш някви модерни неща като h.264 се оказва, че си корифей и при климатиците.

Тук не се занимаваш на дребно с home системи, ами скачаш директно климатизация на дейтацентрове.. Кой дейтацентър климатизира за последно? Обясняваш как една машина трябва да работи на пълната си мощност за да е ефективна. Като трикиловатов маслен радиатор.

Абе въобще си корифей и треа да се припада само кат се появиш.

аз в теми за компютри софтуер мрежи и т.н. не се меся не го разбирам и неискам да го разбирам.

Ае автоматизаторе на сгради, кво точно автоматизираш по сградите и как без да вдяваш грам от мрежи и комуникации?

Толкова и продаваш или пускаш NVR-и без грам да знаеш кое как работи и защо.

Редактирано от JVV
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И все пак някой в цялата суматоха ще ми подскаже ли какви крепежи да си купя за външното тяло...

Нищо не купувай, единствено им стой на главата за да ти го монтират както искаш. При всички положения после ще те накарат да подпишеш протокол, че си съгласен с монтажа, така че те имат интерес да го направят както трябва. Единствено имай в предвид, че разстоянието м/у вътрешното и външното тяло не трябва да е повече от 3м за да не доплащаш за медни тръби после. Мисля беше по 60лв на всеки допълнителен метър над тези 3м.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

..

По-добре цитирай википедията.

Не всичко във викито е вярно - там пишат сульо и пульо.

П.П. В тая тема някой много обижда - време е за БАНани.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Единствено имай в предвид, че разстоянието м/у вътрешното и външното тяло не трябва да е повече от 3м за да не доплащаш за медни тръби после. Мисля беше по 60лв на всеки допълнителен метър над тези 3м.

Не няма да е повече даже доста по-малко от три метра. Четох някъде, че не е било хубаво и да е много късо т.е. под 1,5 метра за да не се получи хидравличен удар или нещо такова беше. Мойте може да са към 1 метър. Лошо ли е ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

П.П. В тая тема някой много обижда - време е за БАНани.

А ти кой беше, че не те помня? Някъв скрит мод ли си та определи момента за БАНани?

Каза ли нещо по темата или си льоьло от обичайните?

Редактирано от JVV
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дай нещо по-сериозно и интересно. Тва за избиването на комплекси може да го ползваш в тийнпроблем или в сайтове за лични драми и оплаквания.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пак се изтъкваш че си над средното ниво :) .

Обясни сега на всички що така целенасочено и всячески се опитваш да изтъкнеш титлите дет не са ти ги дали щот си по умен от преподавателите.

no offence :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти също си от забавните. От тези с двуцифрено IQ. Ма няма да се тревожиш. Място има за всички на тоя свят. :)

Ти нали беше най - отпред в класацията на забавните - или си забравил вече, старост -нерадост.

И нали се хвалиш, че твоето IQ е трицифрено - с две големи нули отпред за първи цифри :) /пример - 00х/

Редактирано от alexvan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пълни глупости пишеш, изобщо не знаеш какво говориш и само си хабя времето тук.

Пък ти хич не си писал глупости. За да разбираш от климатици ти трябват малко познания по термодинамика, физика, механика на флуидите.

Не ти трябват познания по електроника (това за долния специалист), освен в случаите на сервизиране на изпълнителните механизми. Което няма нищо общо с принципите, до които почти се сетихте че трябва да се докоснете.

Понеже няма как да ти хрумне от какво се обледява климатика, ще ти кажа – от конденза, който се образува по радиатора при охлаждането му.

Същия тоя конденз замръзва щото навън е студено и си си пуснал климатика за да може жена ти да се мотае по гащи. Като замръзне, топлообмена не се осъществява понеже леда е кофти проводник на топлината и климатика спира да топли.

КАК СЕ ДОКАЗВА ТОВА И КАКВА Е ПРАКТИЧЕСКАТА ПОЛЗА – КАТО ВИ ЗАМРЪЗНЕ КЛИМАТИКА ЗИМАТА, ПУСНЕТЕ ГО НА ОХЛАЖДАНЕ.

ТАКА ВЪНШНИЯ РАДИАТОР ЩЕ ТОПЛИ И ЩЕ СЕ РАЗМРАЗИ БЪРЗО.

Аз на батките няма да се меся, и разликата м/у инверторен и обикновен климатик я знам.

По една случайност съм дипломиран инженер електроника. :)

Смятал съм и тиристорни управления

(щото симисторите бяха нещо ново, а MOSFET-и и IGBT-а, абсолютни екзотики)

Това - първо.

Второ, обичам да чета по форуми и вземам впредвид мненията на хора,

имали пряк сблъсък със съвременната ненадеждна и скъпа техника.

Пък ти си като колегите ми дето се дипломираха, а не знаят какво е зъбно колело.

Като си смятал тиристори кво, и аз съм смятал редуктори в университета за курсова работа, но това не ме прави специалист по ЗК.

Ти не си нищо повече от неграмотен форумен трол, тип шпек.

Отделно от това има един принцип в машиностроенето че в крайна сметка една машина е най-изгодна/ефективна когато работи на пълната с проектна мощност.

Пешо, ще ми покажеш ли този принцип в учебник от 60-те или 70-те, аз не съм го срещал, а по една случайност съм дипломиран инженер конструктор на машини и съоръжения ... и тия неща за които ви пиша не само съм ги учил :-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пак лъжеш. Сульо. Чети назад в темата.

Ако можеш да коментираш това, което съм писал давай.

Ако не можеш се потапяй.

Редактирано от JVV
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...