Jump to content

Климатик за вкъщи


Recommended Posts

Колеги, Fujitsu ASYA- 12LGC не е никак лошо, като се има предвид че цената му е около 1100 лв. си е направо супер. Има функция за икономия, има функция да поддържа 10 градуса - много добре за разни вили и сгради, които не се обитават постоянно. Много е тих и приятен, с компактни размери на външно и вътрешно тяло.

COP е 4.15!

За тези пари няма друг такъв климатик :gmorning:

Редактирано от SpeedyMan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 251
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

хол = 48 куб.м

спалня = 29 куб м.

6 кв. м прозорци.

според първия ми попаднал калкулатор съм за 4.1 kw, ама дали е максимална или оптимална не е указано.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-горе ти казах, че си за 4.

Не може да дъниш климатика на максималната мощност постоянно.

Гледай номиналните мощности.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

значи май трябва да се насоча към това

Марка: SANYO

Модел: SAP-EX36

Държава: Япония

Вид: Хиперинвертор

Охлаждане: 0.1-3.6-4.1kw

Отопление: 0.1-4.5-7.5kw

Консумация: 0.73-0.83kw

СОР: 5.4

За кадратура: От 35 до 45 кв.м.

Посочената минимална квадратура е желателна на отопление, а максималната - на охлаждане. Квадратурите са при стандартна височина на стаите 2,60 м.

Описание:

ХИПЕР ИНВЕРТОР.Нормална работа при -20С.Топ моделът на SANYO.Произведeн в Япония.Снабден с:,I FEEL функция(където стои дистанционното там мери температурата и изпраща сигнали към вътрщното тйло) >циркулация на свеж въздух с предварително пречистване с настройка за четирите сезона; >информационен бутон; >UV лампа за почистване на климатика; >сензор за влажност ; >сменяеми предни панели в зависимост от интериора на стаята; >генератор на кислород; >йон генератор и др. Супер икономичен и мощен модел.

Обаче екстрата за следене за хора да не духа в тях ми се струва много ценна в дайкина, аз поне много мразя да ми духа в лицето каквото и да е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм разбрал, че ще топлиш две стаи с един климатик.

Защо не вземеш два двойно по-малки климатика за двете стаи?

При по-малките климатици COP е много по-висок.

Този климатик е грамаден за хола ти. Ще мери температурата в хола и ще работи на мин. мощност, а в спалнята ще е студ.

Редактирано от JVV
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ползвам Тошиба RAS 225 GDR - 110в.

http://www.domklima.com/page.php?n=64999&SiteID=694

Впечатленията ми са от два сезона охлаждане и един отопление.

Така се получи, че с един климатик хладя цялото жилище -

в общи линии се справя, но се налага да насоча струята въздух към коридора,

като в резултат хола (където е климатика) е доста хладно - в другите стаи просто се живее - т.е. около 24-25 градуса (без клима отива над 30).

За отопление - ползвам и парно в другите стаи, но то е доста слабо и когато спра климатика се усеща осезаемо.

Не съм имал проблеми и при най-големите студове (-15 до -25 градуса) - климатика си работи, а ако затворя вратата на хола -

вътре става парник за по-малко от 1-2 минути.

Размерите при мен са:

хол - 37-38 м3

спалня, коридор, кухня - около 85 м3

Сметките ми през лятото се увеличиха с около 15-20 лева, а през зимата с около 30-35 -

като климатика почти не се спира.

Ако мислиш за в бъдеще да слагаш още един климатик - ОК,

но ако смяташ за постоянно да останеш само с един - мисля, че не е добра идея.

Както казва Живко - по-добре два по-малки в отделните помещения. :flehan:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като ще е санио мятай се на един такъв за хола:

http://www.termo-klima.com/bul/full_info.php?recid=214

И един за спалнята:

http://www.termo-klima.com/bul/full_info.php?recid=166

Пак към 3К лв общо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както винаги, разумната покупка няма нищо общо с това което искам :hilezh:

Май ще се откажа. Мерси за помощта на всички :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам колко ти е изолирано помещението и какво изложение има, но ако заложиш по 50W/тва е минимално/ отоплителна мощност на куб. метър обем при 20 квадрата площ и 2.6 м височина се получават 2.6 киловата. Климатикът, който ще купуваш е с номинална мощност 2.5 киловата. Ще го товариш и няма да ти излезе сметката с пестенето.

50W не са малко много за помещение с изолация? ;-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Колеги , обещах равносметка от Fujitsu-то като му дойде времето.Гледам вече поомекна малко... та... по същество.Надявам се информацията да е от полза за колеги на които им предстои избор на климатик.

Както знаете , за една спалня около 18кв.м. си взех Fujitsu 12-ка от магазин Зора.Малко повече от необходимото , но разликата с 9-ка беше 50лв. Ноември беше топло , почти не работеше.Включваше символично. Декември явно си му беше зор. И все пак... 70лв сметка за ток ( в това число и готвене , и ел.бойлер и всичко).Смятам климатика да е изхарчил макс 50лв.Януари също имаше една "топла" седмица и явно затова сметката беше по-ниска.56лв. Равносметката е че харчи между 20 и 50лв на месец по мой впечатления , според зависи от минусите навън.При положение че не е гасен почти откакто е монтиран.Като излизам от вкъщи обаче , малко смъквам градусите до 19-20 , а като се прибера усилвам на 21-22-23.

Дотук добре , но ми направи малко лошо впечатление друго. Слагам го на 22 градуса когато бяха големите студове.Работи почти нон-стоп , но не на макс.Може да се напъне още. Обаче си държи малко по-ниска степен и не иска да гони тия 22 градуса.В стаята е около 19.Явно самия климатик си се пази и не си дава много зор. Май затова и гаранцията е с 1 година повече :zustimm:

И все пак съм много доволен от климатичето.Не изневери нито веднъж , дори в мъгла и големи минуси , не съм студувал и не съм плащал огромни сметки за ток. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нормално е да не достига тези стойности които си му задал.Всеки климатик дава определени разлики в температурите които му задаваш и тези кито са в действителност.датчика се намира във вътрешното тяло и е нормално първо там да се достигне желаната температура и следователно климатика изключва преди в стаята навсякаде да се е изравнила.в студените дни това е още по-осезаемо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моя климатик е за смяна и се чудя какъв да взема. Сменям го защото спря нещо да духа много топло и само ток харчи. А и вече на 5 годинки. Та искам нещо до 1000 лева. Спрях се на тези 2 модела:

1. Mitsubishi MSC-GA25 VB / MUH-GA25 VB

Стенен тип климатик

•COP - 3.66

•Клас А

•Mощност при охлаждане: 2.65 kW

•Мощност при отопление: 3.00 kW

•Консумирана мощност при охлаждане: 0.82 kW

•Консумирана мощност при отопление: 0.81 kW

•Ниво шум DB - 25

2.FUJITSU-GENERAL ASH12UB

•COP / EER - 3.85 / 3.27

•Mощност при охлаждане: 3.7 kW

•Мощност при отопление: 4.00 kW

•Консумирана мощност при охлаждане: 1.04 kW

•Консумирана мощност при отопление: 1.13 kW

•Ниво шум DB - 29

На външен вид Мицубишито повече ми харесва, но отдавана мощност е малка - 3 кв. За стая около 15 кв/м дали ще стига?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

a защо не видиш и това

http://www.bulclima.com/klimatici-i-multisistemi/fujitsu-general/asha12lgc

COP – 4.12

студено 3.40kW / 11600 BTU/h

топло 4.00kW / 13600 BTU/h

най-ниски шумови показатели – 21 dB

1099 лв.

редакция:

Сега видях че колегата @mmaxx е с такъв нека сподели впечатления.

Редактирано от staniola
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този не е лош, но не ми се иска инвертор. Нямам и нещо доверие.

:huh:

Са тъкмо четях началото на темата <_<

Нема такъв спам.

Ако те е страх от токов удар има у-ва за защита който ги включваш преди климатика в ел. мрежата :)

Редактирано от staniola
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По скоро ме е страх, че за 1000 лева какъв инвертор може да вземеш при положение, че другите са над 2 бона. Нещо не ми се връзва.

И на мен. Защо винаги хората гледат с недоверие на по ниските или в случая нормална цена за климатик 1250 лева ( в слуая са на уж промоция 1050 лева)

Има 3 години гаранция този климатик!!

Не съм спецялист но в случая мисля че не е и нужно за да видиш видимото : )

Както казах колегата си е взел такъв нека сподели мнение как е работи ли не работи ли.

Е да няма плазмен филтър, електронен дисплей с течни кристали и един куп не много нужно и не често използваеми "екстри".

Така че пак казвам има доста колеги разбиращи от тази техника нека споделят мнение по въпроса като цяло. :steinigung:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стигат ти 3 киловата за 15 квадрата макар, че не си казал каква е изолацията и изложението.

Редактирано от JVV
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изложението е изток. Санирано от вънка. Сега съм с Midea, която вече е пред пенсия и не ми се занимава да я ремонтирам. Мислех си пак мидеа да си взема, понеже съм доволен. Но може и нещо друго да взема. Тия инвертори за по 1000 лева нещо не ми се връзват като качество цена.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм спецялист но в случая мисля че не е и нужно за да видиш видимото : )

Както казах колегата си е взел такъв нека сподели мнение как е работи ли не работи ли.

Е да няма плазмен филтър, електронен дисплей с течни кристали и един куп не много нужно и не често използваеми "екстри".

Така че пак казвам има доста колеги разбиращи от тази техника нека споделят мнение по въпроса като цяло. B)

Именно , доста е постничък , няма никакви екстри , ама си работи супер според мен.Цяла зима не съм имал никакви проблеми с него.Аз лично съм много доволен.

На предната страница написах някои впечатления от него.

А за инверторен или не - ако ти трябва само за лятото може и да не е.Ако искаш да се топлиш с него дори само да има поддържаща роля - задължително инвертор. За мен си е супер , цяла зима не съм го спирал , повече от 50-60лв/мес не ми е изхарчил в най-големите студове като нямам никакво друго отопление.Стаята ми е била винаги 18-19-20-21 градуса в замисимост колко съм го настроил.Единствено периодично почиствам филтрите.Точо 2 пъти досега.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...

Аз съм абсолютен фен на Fujitsu Nocria.

ще ми се наложи и на мен да си купя климатик. Стаята е приблизително 25-30 кв.м. при таван 2,5 м, което прави грубо 75 м3.

Днес ходих по магазини и едно ми стана ясно - ако искам климатик от марките Дайкин, Мицубиши, Фуджитцу, Тошиба .... 2 хил. лв. трябва да си ги приготвя. Бая пара.

Много ми похвали момчето от магазина горецитирания климатик .... йонизатор, ултравиолетови ламби, мусака правил, сФирки и т.н. Чудо. Ето го и него

Ама заслужава ли си 2 500 левчета с монтажа тааа Нокрия даяева. Хептен ще си превиша лимита.

Другата алтернатива е някакв Дайкин на промоция .... той свирки не правел ... :hilezh:

Ето го и него

Тоя Дайкин в момента е на 1 500 лв

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...