Jump to content

Кабелчета за никъде ?


Stefan75

Recommended Posts

Мисля да свалям капака за пребоядисване, но като го разглеждах забелязах този сноп кабели,

който влиза в капака. Въпроса ми е как се махат... всъщност изобщо за какво служат тези кабели

в капака???

Моите явно са махани и слагани пак, защото са увити с някакав изолирбанд, едва ли в Ауди ще

са ги увили така :blink:

post-40475-1277719992.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, искам да ги сваля и после да ги сложа обратно, но как? Кабелите отиват навътре в капака?

Това ми е въпроса - някой знае ли как да се свалят?

Другия начин е да ги срежа и после да ги съединя отново, но такива "побългарявания" по принцип не харесвам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, искам да ги сваля и после да ги сложа обратно, но как? Кабелите отиват навътре в капака?

Това ми е въпроса - някой знае ли как да се свалят?

Другия начин е да ги срежа и после да ги съединя отново, но такива "побългарявания" по принцип не харесвам

Така и така ще свляш пръскалките за боядисването на капака и тези кабели си вървят с тях, като след това е малко гадничко за вкарване всичко обратно, но с тънка телчица за изтегляне става лесно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

....

Моите явно са махани и слагани пак, защото са увити с някакав изолирбанд, едва ли в Ауди ще

са ги увили така :dance:

За съжаление точно така са ги увили :dance:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

от 2 години имам колата си и винаги съм се чудел за какво са тези кабели щом ги видя,но все пък забравям да питам. Определено не е за някаква си лампа както е споменал колегата по-горе защото аз лампа не съм виждал да свети

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И, ако позволи колегата пуснал темата, как се включва подгрева на пръскалките?

Предполагам, както и подгрева на огледалата - под определена температура.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много безмислена екстра. Зимата задължително трябва зимна/незамръзваща/ течност, за да не се спука казанчето, така че отпада необходимостта от този подгрев...

Така е... ако ти е в гараж колата. Често след изчистване остава лед по предният капак и не можеш да ползваш пръскалките веднага.

Предполагам, както и подгрева на огледалата - под определена температура.

На старите е за бутона за подгрев на задното стъкло.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много безмислена екстра. Зимата задължително трябва зимна/незамръзваща/ течност, за да не се спука казанчето, така че отпада необходимостта от този подгрев...

Отпада ама друг път! Каквато и течност да сложиш винаги замръзва в пръскалката...

Подгрева се пускат като се включи отоплението на огледалата и на задното стъкло.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега като отвориш капака и застанеш с лице към колата бъркаш в лявата кръгла дупка на усилващата ламарина издърпваш внимателно кабела и там е на букса.Успех. :hilezh:

Редактирано от NIKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В допълнение искам офтопик да кажа че на мерцедес съм виждал вътре в казанчето един реотан буквално които подгрява цялата течност за чистачки...мисля че е доста хитро измислено...:birthday:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... това не е реотан, а серпентина, която се подгрява от антифриза. Освен това в самия маркуч от казанчето до дюзите има реотан, самите дюзи също са с подгряване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...