Jump to content

някой знае ли


klyunkov_pld

Recommended Posts

мисалта ми е интересно ми е ако сменя от 5 сте.ск.кутия на 6 сте.ск.кутия на мотор 2.3 е на колко оборота 6те е на 100км сега е на 2400 2450 на 100км и дали 6те падне разхода и дали 6те варви пове4е

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кой ти каза, че става това с подмяната?

да съм казал 4е става питах дали е възможно и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

дали 6те падне разхода и дали 6те варви пове4е

Е ти искаш хем х*я до края, хем душата в рая! То това да не е баница, режеш-ядеш!?

А и кой е този мотор 2,3 дето е със шест степенна кутия? Да не се бъркаш с 2,5(АЕЛ)

Редактирано от Митака
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да съм казал 4е става питах дали е възможно и т.н.

Възможно е, но с много преправяне и много пари.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си само с предно предаване,просто забрави,освен ако пасне кутията от някоя А6-ца С4,но и това не ми се вярва

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И как да ти се повярва, като тия с шест степенни кутии за С4 са на 2.5 ТДИ и са с два лоста? Дори не си представям как точно трябва да преправи неговата, за да настави такава от AEL например.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И какво ша прави кат му не стигат едни 100 к.с.???

Предавателнте числа са малко доста по-различни от неговите :)

Е то е ясно. Ти каквато и кутия да сложиш различна от твоята числата са различни B)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми за още 2 бона ще вземе турбината на 2.5ТДИ и ще прави "фииииииу" и "фъсссссс". Майтапа настрана, възможно е, аз бях със същата муха в главата колега. Работата е там, че прекалено много пари се вкарват в минимална разлика (самата кутия струва майка си и баща си иначе за труда не знам). съ същия двигател съм като този, за който говориш. Ако си ти е добре количката, не се занимавай с глупости, а ако и без това си решил за нещо като основен ремонт... епа прбвай ... аз лично страшно много бих се радвал да видя подобна идея като моята изпълнена...

Редактирано от Quantum
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е ти искаш хем х*я до края, хем душата в рая! То това да не е баница, режеш-ядеш!?

А и кой е този мотор 2,3 дето е със шест степенна кутия? Да не се бъркаш с 2,5(АЕЛ)

да съм казал 4е е със 6 скорости казах от 5 сте.ско.кутия на 6 сте.ск.кутия да мина а не от 5 на 6 предавка
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да съм казал 4е е със 6 скорости казах от 5 сте.ско.кутия на 6 сте.ск.кутия да мина а не от 5 на 6 предавка

Ами да ти кажа не е възможно.6 ст ск кутии за В4 са куатро-версията S2;RS2,а ти май си само с предно предаване.Помечтай си малко :bia:

Редактирано от integrale45
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е няма да му ускорява определно както преди, но уж се предполага, че ще му поддържа по-висока скорост при по-нормални обороти. Ако не държи толкова на ускорението, не виждам проблем... освен евентуалната липса на 2000-3000лв .. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

КелешчО, спри да пишеш наред в теми, без дори да имаш представа дори как изглеждат предметите, за които коментираш. Рядко тъпо парче си, направо се удивлявам, че си оцелял до сега. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо не знам как от нормален човек си метаморфирал в това състояние в което си в момента или просто съм си бил изградил погрешно мнение за теб, както и да е тва не ме интересува. Второ дай сега обосновано мнение защо това не става. Лично аз съм проверил в 2 сервиза (тва беше след купищата малоумни и необосновани отговори на същия въпрос, който аз бях задал в този форум), казаха ми само да си намеря кутията и без проблеми ще ми монтират. Показаха ми какви кодове ми трябват, но като видях цената на тази прищявка и се отказах. Все пак не е никак наложащо и си е буквално прищявка. Отговор

Кой ти каза, че става това с подмяната?
въобще не е нещо сериозно. Защо вместо със сърказъм не подходиш с разбиране и не отговориш на колега, след като си толкова запознат с нещата...
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето какво открих само след 2мин. търсене в гугъл :hilezh:

http://www.s2forum.com/forum/archive/index.php?t-2079.html

Оказва се,че се иска преправянето на доста неща,но не е и невъзможно,но нали сме в АКБ форума трябва първо да се присмеем,оплюем да кажем на този който пита колко е тъп и прост,но не и да му отговорим като хората.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само не мога да разбера защо повечето хора си вярват че спечелвайки 100-200 об/мин и ще дойде голямата икономия. Примерно при японките по принцип при едни и същи скорости са с около 200-300 об/мин отгоре на немските си аналози а са по-икономични. Т.е. в крайна сметка може би производителя ги е мислил тия работи.

Отделно на това е много по-лесно да се пренареди една скоростна кутия с числа такива каквито мислиш че ти вършат работа отколкото да се опитваш да садиш кутия която не съвпада тотално.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А казаха ли ти ,че няма да ти отговори кардана??? Че супортите на кутията също няма да отговорят?? Че лостовия механи........

Ами не са ми го казвали, но аз си питах подробно ... нещо друго ще ми трябва ли да вземам... за да мога да сметна всичко колко идва. Точните думи бяха: "Ти си намери кутията, останалото е лесна работа, ще го напаснем, а имаме и една тункажна". А като ми закръглиха и сумата на ~2000лв(щот ми предложиха "тънкажната" кутия само за 800лв) и викам ааа не няма да стане и реших да не рискувам на този етап за една чиста прищявка. Ако недай си боже вече ми се наложи да сменям кутия ... е тогава вече ще търся наистина 6-степенна или "по-дълга" петстепенна..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...