Jump to content

Recommended Posts

п.с.

в 19ч нямаше кой да ми вдигне телефона от тех. съпорта на тоя мизерен мейл, който проверява за да ми каже дали няма техен SMTP сървър, който да опитам да настроя. Реално това би ми разрешил проблема :(

За мен тук е отговорът! Всичките ми акаунти ползват SMTP на съответния доставчик и настройката минава за минута и абсолютно безпроблемно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Баси,що ползвате мейл клиентите на Гугъл ве,нали са гадни и смотани gruebel.gif

Къф мейл клиент, бе boy? :) Ползваме само техния smtp сървър.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да Слаф имаше проблем подобен, но май друг с такъв не съм срещал. Не знам от какво зависи. Мтел на кой порт го пробваш? Ако на 25 не става, пробвай на 587. Пробвай със/без SSL. Gmail го пробвай без никакъв акаунт.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Естествено че работи с правилни настройки.

mail2.mtel.net на порт 25 без автентикация.

Screen%20Shot%202012-11-14%20at%2009.09.49.jpg

Забутано е в настройките защото лайното iOS не може да повярва, че би могло да има такъв потребител, който да иска да ползва SMTP сървър с anonimous relay на телефон от 21 век, който се свързва към 5-6 ISP-та на ден и ще трябва да изключва Wi-Fi за да ползва smtp сървъра на Мтел.

/Нали не пробваш да пращаш мейли през mail2.mtel.net вързан към някой рутер?/

Толкова ли няма ли нормални мейл хостинг провайдъри, които да предлагат smtp сървъри с автентикация, които да могат да се ползват от произволна мрежа?

Поздрави за повръщащите от Живко :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер! Благодаря на Живко! :) Ще го тествам настроя още довечера.

Успях да се сетя да не тествам никакви настройки докато съм вързан към ВиФи, макар и това да е глупост небесна да се мъчи да търси друг smtp сървър когато си прикачен към дадено ВиФи, но това е друга тема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1. SMTP TCP port 25 на голям % от интернет доставчиците е филтрирен по подразбиране

2. Използането на опен релей сървър без ауторизация към днешна дата е меко казано непрофесионално

3. Използването на Google mail за изходящ сървър или за мейл колектор не работи коректно както и всяка тяхна клауд услуга, ама не е момента да обяснявам колко нерви може да скъса човек с Google Apps, Docs etc. бета версии на нещо което евентуално ще оправят някой ден.

4. Проблемът изцяло е в доставчика на мейл услугата.

5. Непознаването на една ОС не я прави неработеща :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз само не разбрах дали очакваш лайното iOS да помни на кое WI-FI кой SMTP сървър да помни, и съответно- когато е на 3G сам да се сеща че трябва да ползва mail2.mtel.net ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, разбира се, че не очаквам такава гениална мисъл да са имплементирали в съвременна OS като iOS. Тази опция имах преди поне 5 години на Nokia N810, която още тогава беше с най-дървената версия на Maemo. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сложи каквото smtp намериш за добре, хвърли боб, питай касиерката или най-добре момчето на колонката. Изцяло твоя работа. Говорим за дадена ФУНКЦИОНАЛНОСТ, а не каква настройка да сложиш.

Откланяте се от темата. Конкурсът по оригиналност отдавна приключи и наградите както знаете са раздадени. Баста.

Редактирано от Wizi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако става дума за функционалност която според типа свързаност променя SMTP сървър (ако съм разбрал правилно де) , то това е крайно неправилно. Поне от техническа гледна точка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Баста.

айде ако обичаш да не ми се изказваш като шеф ! нещо много насериозно се зимаш,ако искаш раздавай си наградките ,но ни лишавай от желанието си да си властващ!

Редактирано от yavor20v
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Баста.

Къде точно се отклонихме от темата Началник? :flehan:

Айде раздавай бананите, само без лицемерничане че ставаме за смях и на децата!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо мноу напрегнати ми се струваш, Док. :) Все пак желанието ми да съм властваш не е измеримо с желанието ти да си оригиналЕн :)

Единак, отклони ми се от темата като зави към OMV-то на среща с Динков и седна да ме занимаваш за некви техни си smtp настройки. Кой го е*е само не разбрах? Говорихме за опция, която някъде съм видял назад във времето, а ти я извади от контекст и се опита да я набуташ в тънък спор. Що така? :)

Ако става дума за функционалност която според типа свързаност променя SMTP сървър (ако съм разбрал правилно де) , то това е крайно неправилно. Поне от техническа гледна точка.

Да, това имах предвид. Не мисля, че е толкова неправилно първо защото е пожелателно, а не задължително. Тоест може и да го пропуснеш като опция, но примерно можеш да го сетнеш за провайдера ти вкъщи и на работа да пускаш мейли по-бързо през техните локални smtp-та, ма от друга страна да седнеш да си играеш да го настройваш.... <_<

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както вече споменахме - SMTP сървърите в 21 век поддържат автентикация, работят отвсякъде със SSL и не се налага да ползваш 30 броя. У дома, в офиса, в колата, на OMV и т.н. ;) Ако не искаш да е ОМВ - Лукойл.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютно! :) Признавам, че явно съм останал заблуден, че ако тръгна да пращам 10мб мейл с атачмънт той ще мине по-бързо, ако съм му казал да използва локалния smtp към мрежата, която ползвам в момента, от колкото ако тръгне да го мести по дефолтния smtp, който е някой-си-там. А също така и да има разлика, то вероятно ще е напълно пренебрежима :gut:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С риск да се повторя: В 21 век няма значение дали ще ползваш локалния smtp сървър на доставчика или този с автентикация в host.bg примерно. Но щом те влече да си имаш 30 близки и бързи smtp-та те разбираме. Спирам да споря!

Редактирано от edinak
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо мноу напрегнати ми се струваш, Док. :) Все пак желанието ми да съм властваш не е измеримо с желанието ти да си оригиналЕн :)

верно не е СЪизмеримо,твоЙто е по-големо....ама и ти нещо по-големо да имаш :hilezh:

не,определено не съм напрегнат иначе,който ме познава си дава сметка също така ,че съм и достатъчно оРгинален и без да се напиням :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спирам да споря!

Аз се съгласих още няколко поста по-нагоре и горното го написах само като потвърждение на думите ти :) Ако в някаква инерция си го разбрал по-скоро иронично вече е друг въпрос

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Към МТЕЛ ли е заключен?

Да, ама като взема петицата ще пусна една молба да го отключат за всички оператори. Просто така, да им е вътре на тия педали.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малииии, ти ше им разкажеш играта :hilezh:

Ще ги фалирам направо ахаха :) Въпроса е принципен, защо човека който ще го ползва да мисли към кой оператор е, а и не коства нищо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...