Jump to content

Recommended Posts

Тоест, целият проблем на това , че не работи бързият бутон за блутута е това, че той трябва да е включен заради хотспота, заради който няма блутут....

Само ти и спънки може да повярвате в тая стратосферична глупост :nixweiss:

 

Аз лично се питам, защо след като ми продават "best ever..." всичко, на "best ever" цена , трябва да няма половината неща,които имат другите. Никой не натяква, че сте се преебали, а само, че сте зомбирани, което си личи и с просто око.

Редактирано от Чебурашка
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

п.с.

Преди повече от 10 години когато започнах да работя с продукти на Епъл беше много ясно изразено тяхното желание да се пуска ъпдейт само когато това е наложително и има какво да се добави или поправи. В това число както на iOS така и на Mac OS. Всичко това приключи с малоумната идея да се пуска нов ъпдейт всяка година. Задължително! Съответно съпорта на старата умира веднага щом новата застъпи. Идеята всяка година клиентите да получават нещо "ново" адски бързо се изтърка и дори виждаме как става недостатък на Епъл, защото очевидно или новите "фийчъри" са безсмислени или новата OS се пуска в продакшън по-рано от необходимото - пак само защото имаш deadline заради анонсирането на новия ти продукт. <_< Нищо против нямам да си получавам новия iOS през година и половина, даже две, а през останалото време да ми фиксват и добавят някакви дребни неща. Причината да не ъпдейтна на iOS 11 реално е същата поради която и на лаптопа ми седя с още по-стара версия на Mac OS.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Just now, Чебурашка said:

Тоест, целият проблем на това , че не работи бързият бутон за блутута е това, че той трябва да е включен заради хотспота, заради който няма блутут....

Само ти и спънки може да повярвате в тая астономическа глупост :nixweiss:

 

Има милиони Apple Watch в употреба, които разчитат на включения ти Bluetooth, защото само това е начина на комуникация с него. Сещаш ли се? Съмнявам се.......

 

Казах, че Instant hotspot-а е една добра причина Епъл да искат той да бъде нон-стоп включен. Казах също така, че не одобрявам тяхното решение да ме лъжат, че съм изключил нещо, което те зад гърба ми държат включено. 

 

А ти въобще какво прочете??? <_<:wall: 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Логиката на този "фийчър" е горе-долу следната: имаш да речем Apple Watch, ползваш от време на време hotspot, handoff или нещо друго, което ползва bluetooth. Връваш си телефона към безжичната кололнка да послушаш музика и след като се наслушаш изключваш блутута.

Да, ама гледаш apple watch-a не работи (щото нали нямаме блутут), отваряш лаптопа/таблета да пуснеш тема колко са смотани и как часовника ти рЕзко е спрял да работи :hilezh:, ама нямаш нет щото и хотспота, който до преди малко е работил, го няма никакъв. Влизаш в менюто, пускаш блутута, всичко магически проработва и пускаш тема в някой форум колко са смотани от Apple, че така станало и защо не са го предвидили :hilezh: Та нещо такова... за да не изключиш несъзнателно нещо, което работи в бекграунда, без дори да се замисляш.

За някои е улеснение, за други дразнещо... :) 

Редактирано от theuser
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И не можеше:

1. Да ми бъде позволено да реша, какво точно искам да изключа (или никога да не изключвам, чрез плъзгача)

2. Да няма автоматично включване на синия зъб (частта му връзваща се например към аудио) след време, без мое съгласие и знание?

 

Нещата не са или черни, или бели... има безкрай много нюанси, но не винаги някой стига до това да ги дообмисли.

Докато примера с Apple Watch и други такива (напр. bluetooth клавиатура също) е добър.... То някой трябва да мисли и за хората с iOS устройства (в т.ч. и таблети), които искат с едно цъкане да изключат (категорично, изцяло, на своя собствена отговорност, съзнателно) bluetooth-a.

И аз спадам и към 2-те категории потребители, и не ми е кеф, че само едната е уважена, а другата пренебрегната :)

 

Но... "крайно маловажни" неща. Дайте по-добре да говорим пак за размерите на екраните и дали следващия айфон да не е още по-голям... за удобство и за да мач-не хедърите.

Редактирано от Audilina
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо не схващате повечето как работи това с блутута и уайфая... От контрол център, изключвайки го, разкача всички външни, търд парти устройства и за целта, за която тоя бутон е натиснат, той върши същата работа. Нито ще търси устройства, нито ще бъде намиран. Аз реално никога не го изключвам, защото няма никакъв смисъл за мен и или ще е вързани към колата или към някои от безжичните слушалки. За пестене на батерия има ло пауър режим...

 

При изключване на уайфая е същото, само че там ми се налага доста по-често да го изключвам, на места, където се връзва автоматично, примерно по летища, самолети преди да излетят, старбъкс... и във всичките тия ситуации, си ползвам айпада или макбука и е идеална екстра това! Пак, за целите на копчето, ме е разкачило от мрежите и не търси повече, а пък не трябва, както до сега, ако искам да направя някаква комуникация между телефона и лаптопа, да трябва да пускам уайфая и да ходя в сетингите да го разкачам от мрежата, като животно.

 

Реално е много добра идея, за повечето хора в апъл екосистемата, а за останалите, няма да направи никаква разлика в живота им ;) 

 

Това с големия текст идва от News аппа, чиито дизайн  решиха да го вкарат първо в други техни аппове и сега в самата ос, та не ми прави никакво впечатление

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всички неща, които са изброени за бъгове са напълно верни, но от друга страна, като знам ползването си, сигурно въобще нямаше да ги забележа, ако бях с айфон.

Обаче имаше една гадост преди време, не помня при кой ъпдейт на иос, мисля, че бях с 5ес - при входящо повикване плъзгаш, за да отговориш, обаче 2-3 секунди не те чуват отсреща. Еййййй, полудявах да казвам по 5 пъти ало преди да ме чуят. Тогава смених телефона със скоростта на светлината :hilezh:

Редактирано от goshevv
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

6 minutes ago, goshevv said:

Тогава смених телефона със скоростта на светлината :hilezh:

 

:zustimm: Така правя и аз, всеки път, когато нещо не ми харесва или ме дразни.

 

Другия вариант е, да рева по форуми колко примерно ми били направили големи буквите :hilezh: Аз имам доста по-забавни и важни неща да правя :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само че аз пак да кажа за блутуут-а, за който "рева", че не е проблема в копчето, проблемът е, че се самовключва обратно!

Disconnect from Bluetooth accessories

Open Control Center and tap ios11-control-center-bluetooth-inline-ic. The icon will dim and your device will disconnect from any accessory it's connected to, except for Apple Watch, Instant Hotspot, Apple Pencil, and Continuity features, like Handoff.

If Bluetooth is turned off, you won’t be able to connect your iOS device to your Bluetooth accessories until:

  • You turn on Bluetooth in Control Center.
  • You connect to a Bluetooth accessory in Settings > Bluetooth.
  • It's 5 AM local time.
  • You restart your device.

Дали вече загряхте измерението на този безценен нов "фиичър" или имате по-забавни и важни неща да правите, като да се кефите на срахотния, изключително полезен нов аппстор или бест кемъра евър, пък мен аудиото да ме буди всяка нощ в 5, щото Епъл са преценили, че всички трябва да ставаме в толкова (хелт апп фиичър може би или пък с цел да се заиграем с апп стор-а)? :)

Редактирано от Audilina
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, bluetooth-a се самовключва както е написано горе всяка сутрин в 5 AM local time. Точка. Така са решили, което автоматично го прави "уау".

Освен ако не го изключиш от сетингс. В което разбира се няма никаква "драма/проблем", освен че обезсмисля новия контрол център. В което също няма никаква драма/проблем, защото трябва да имаме доста по-забавни и важни неща за правене от колкото да обръщаме внимание на такива маловажни недомислици в устройство с високи претенции и съответна цена и просто да заобикаляме проблема боравейки със сетингс.  ;)

 

Но в едно Wizi е прав. Дори и така не бих си причинила уиндоус-фон, камо ли андроид :) Но язък.

Редактирано от Audilina
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идеята на контрол центъра е да има бърз достъп до тия функции, който ти трябва на момента за дадено упражнение. Ако искаш и двете да са ти напълно изкючени по някаква причина, влизаш в сетингс и ги изключваш. Всичко останало е излишен и смешен отстрани рев ;) 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От друга страна до сега тези бутончета бяха именно за да не влизаме в Settings и да се ровим ;)

 

@Audilina единственото нещо, което според мен може да внесе малко комфорт в дискомфорта е ако ползваш DND режим на телефона, което правя аз ръчно всяка вечер, а на телефона и iPad-а на жената се случва автоматично за определен часови диапазон. За мен това е нещо като хигиена в което получавам известия и обаждания само които знам, че са важни и пропускам всичко останало. Вечерта е общо взето спасена. Пробвай! Не мисля, че има какво да изтубиш в този си вариант. Заложи автоматично да влиза в DND в малките часове вкл и 5 сутринта.  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На разбрахте ли, че проблема при нея е, че аудио системата пищи, понеже в 5ч. блутута се “самосвързва” :)

 

Което от друга страна повдига въпроса не влиза ли тази система в някакъв standby режим, когато не се използва дълго време? Постоянно ли стои видима и чака връзка от други устройства?

Редактирано от theuser
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Леле, темата се е раздвижила :) Да посоля още. Снощи включих 5S-ката на 55% - сутринта на 11%, като отчита зареждането. За пореден път. На 6S нямам такъв проблем. На 5S -a на жена ми е същото, така че не е от телефона. Та още обмислям дали не е фийчър :) Но е много неприятно да ти започне най-активната част от деня с такива проценти. Добре, че е външната батерия. Абсолютно съм съгласен с всичко казано от Audilina и мисля същото. Винаги съм казвал както Wizi, че нямам нужда от нов iOS всяка година - на 2 е ок. Тъкмо оправиха 10 и ни набутаха с 11, която все още си е бета. Сега ще има минимум половин година фиксове и септември догодина филма започва наново. Apple се отдалечават все повече от това, което ги отличаваше и правеше уникални. Казвам го като ползващ почти всичките им продукти - с изключение единствено на Apple Watch. Друго, което ме дразни е в Apple Music, когато Playlist-a е с дълго име и не мога да видя цялото. Това е проблем, защото личните ми списъци започват с "Apple Music - ..." и така не виждам същественото и не мога бързо да преценя. Добре, че колата показва целите имена, но когато съм на устройството намалих съществено шрифта за да компенсирам. Да кажа и позитивното Apple Music се отличава по качество на звука от останалите музикални услуги и освен удобството, това е основната причина да използвам услугата. Но въпреки нещата, които все още харесвам ми липсва старата безпроблемност, която започна да се губи както каза Wizi след навлизането на iOS 7. Това се задълбочи и заради фрагментацията на хардуера, като вече разликите между устройствата явно са им проблем. И докато Google вече се справят с това при Android, то Apple тепърва го усещат. Та като говоря за Андроид, iOS все повече ми прилича на него, включително и прехваления нов App Store. Та в момента съм в чуденка накъде ще вървя с техниката. Чаках Юбилейния - но нещо не ме грабна, 8-цата ми стои малко пластмасова с това лакирано стъкло отзад. И малко се заинатявам с цената - взеха ме за балък. Все още чакам да разбера телевизор ли подаряват с телефоните :) Инвестират в неясни неща, от които нямам нужда а това оскъпява накрая. 8-цата е с по-малка батерия - държала повече ама не е вярно - като разхода на автомобилите. Имам нужда от хубав дисплей, но да не е OLED - не харесвам все още тази проблемна и скъпа технология. Батерия - бих искал за повечето пари по-голяма. Като аудиофил си искам жака по субективни причини, та явно ще си вися на 6S-ката. Камерата - всички се убедихме в предимствата на мобилното снимане и все по-често двата ми хубави DSLR-a събират прах по екскурзиите. Та излях си го... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Батерията на 8, според ревютата, държала повече от предните. Стъклото отзад на живо изглежда и се усеща много добре. Дисплея (на 8) е голям ъпгрейд над 6S и жака не е никакъв проблем за “аудиофилски” цели, понеже DAC-а в адаптора е отличен:

 

Quote

This tiny Apple device has better performance and more and cleaner output than many fancier "audiophile" devices I've tested. Apple has more resources to make better stuff than the smaller companies. Most 3rd-party headphone amps and DACs, all be they bigger and far more expensive, put out less clean power into 32Ω loads, and do it with more distortion, poorer sound and lousier frequency response. 

If you're using regular headphones (under 100Ω), you can't do better than using this adapter or just plugging it into your iPhone, iPad or iPod. Only if you're running 240Ω or higher headphones are you likely to need a professional amp like the Benchmark DAC1 HDR to get more output.

 

http://www.kenrockwell.com/apple/lightning-adapter-audio-quality.htm

 

Аз също не съм на 100% радостен за ОЛЕД-а, понеже изглежда, че ползва pentile матрица, като самсунгите, което прави ефективната резолюция доста по-ниска от на плюс моделите и има шанс по-лесно да се виждат събпикселите, но нека дойде първо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едно видео, в което е дадено подробно сравнение между iPhone 7 Plus и iPhone 8 Plus, което ме убеждава, че синът ми правилно е преценил, че няма голямо значение дали да му вземем 7 или 8, стига седмицата да е с повече памет от мижавите 32 GB:

 

Редактирано от nickgaidarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

17 hours ago, Spunky said:

Идеята на контрол центъра е да има бърз достъп до тия функции, който ти трябва на момента за дадено упражнение. Ако искаш и двете да са ти напълно изкючени по някаква причина, влизаш в сетингс и ги изключваш. Всичко останало е излишен и смешен отстрани рев ;) 

 

 

Сигурен ли си, че това е идеята? Щото идеята беше друга поне според Епъл... до скоро. Идеята никога не е била да дава "частичен" или "различен" достъп до функции, а единствено бърз достъп! Винаги има уъркараунд, но когато се говори за уъркараунд това е признак на лош дизайн.

 

17 hours ago, Wizi said:

От друга страна до сега тези бутончета бяха именно за да не влизаме в Settings и да се ровим ;)

 

@Audilina единственото нещо, което според мен може да внесе малко комфорт в дискомфорта е ако ползваш DND режим на телефона, което правя аз ръчно всяка вечер, а на телефона и iPad-а на жената се случва автоматично за определен часови диапазон. За мен това е нещо като хигиена в което получавам известия и обаждания само които знам, че са важни и пропускам всичко останало. Вечерта е общо взето спасена. Пробвай! Не мисля, че има какво да изтубиш в този си вариант. Заложи автоматично да влиза в DND в малките часове вкл и 5 сутринта.  

 

DND си е нагласен и се активира. Но проблемът е както theuser е отбелязал - в това, че аудио-системата у дома пищи всеки път когато устройство се (от)върже... А Епъл в iOS 11 са решили от мое име, че денят започва в 5:00 AM, без значение дали телефонът е на DND или не.

 

17 hours ago, theuser said:

На разбрахте ли, че проблема при нея е, че аудио системата пищи, понеже в 5ч. блутута се “самосвързва” :)

 

Което от друга страна повдига въпроса не влиза ли тази система в някакъв standby режим, когато не се използва дълго време? Постоянно ли стои видима и чака връзка от други устройства?

 

Не, няма standby. Или по-точно тя винаги е в Standby и позволява последните Х вързали се към нея устройства да се вържат отново. Не седи постоянно видима за нови/непознати устройства. Към онзи момент не е имало бест он дъ маркет блуутут интелиджънс. Говорим за смарт усторйства.... но понякога думата "смарт" ми идва неподходяща.

Редактирано от Audilina
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Но малко да сменя темата - все повече се шуми, че X ще е дефицит в първите месеци, може би до края на годината....

Да видим тая работа. Въобще политиката сега малко се обърка. След като Х излиза по едно никакво време, би било нелогично още Септември догодина да бъде "изпреварен" от 9-ка... на всичкото отгоре от по-нисък ценови клас...

Или смятат да бутат паралелно две серии?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

17 hours ago, Spunky said:

Аз също не съм на 100% радостен за ОЛЕД-а, понеже изглежда, че ползва pentile матрица, като самсунгите, което прави ефективната резолюция доста по-ниска от на плюс моделите и има шанс по-лесно да се виждат събпикселите, но нека дойде първо.

 

Маловажни подробности. Сигурна съм, че ще намериш по-забавни и важни неща от това да се взираш в пиксели. Важното е камерата да е страхотна на слънчево време и да е дори по-добра от това, което е очаквал прозиводителя... отново.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...