Jump to content

Recommended Posts

Драмата е, че искам да си изключа блутута. Отивам на слайд менюто и го изключвам. Да, ама не, епъл са преценили да си стои включен. Трябва И от сетингс-блутут да го изключа...... Аз съм с 6 плюс, забива, лагва, направо нямам думи...

Аа я кажете, примерно увеличавам яркостта на екрана, защото съм кьораф и не виждам. После как да си го върна на авто???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Драмата е, че освен че не се изключва напълно от контрол центъра, след определено време се и самовключва (например в 5 сутринта, защото Епъл знаят моите нужди и намерения най-добре): https://www.imobie.com/support/turn-off-bluetooth-on-ios-11.htm

 

Няма как да си изключвам колоните.... щото не им е такъв замисъла (аудио система вградена в таван), но абстрахирайки се от това - ако трябва да го правя - това е отново идиотизъм в следствие от недомислица в iOS 11.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да - сега видях, че не се гаси синия зъб от бързото меню. Тъп бъг, който аз лично не съм видял, защото така или иначе никога не го гася :)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е бъг! там е въпроса - фийчър уж трябва да е, ама трябва да си Spunky за да го оцениш както всички останали подобни бъгове, пардон, фиичъри :))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз чакам да заредят от iphone 8 gray 64 gb. Ходих в apple представителството в Бирмингам и там вдигат ръмене нямаме налични чак на 31.10 .17 очакват доставка 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 22 минути, Audi V6 написа:

Аа я кажете, примерно увеличавам яркостта на екрана, защото съм кьораф и не виждам. После как да си го върна на авто???

 

То си е на авто, ти просто един вид променяш минималната яркост на дисплея за такава осветеност около теб. В смисъл ако отидеш на по-светло място, автоматично ще се увеличи яркостта, но под тази, която си настроил няма да падне. Така че просто пак я намаляваш ако искаш и така...

А иначе настройката за auto brightness е преместена в settings -- generall -- accessibility -- display accommodations.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С плъзгача единствено променяш "калибровката", демек яркостта при моментните условия. От там нататък то пак я мени автоматично при промяна на обстановката вече спрямо новата базова настройка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ма мноу сте тъпи бе Сашета. От Лапал добре са го измислили това със синия зъб! Като не искате да ви се самовключват разни работи си изключвате телефона, лапал са ви оставили тази възможност. Ябълките започнаха да стават много червиви... Имам телефон, който все още се продава около 1.5-2к а се бъгва като андроид пръчка за 0.5к. Мани ама и маркета почна да изостава от на гумените мечета...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно съм тъп...

Моето домашно кино и музика се управляват по WiFi... блутута се ползва в колата. И евентуално ако съм някъде за колонката на Боус, която наистина пищи при свързване/развързване ...което не е точно проблем на телефона :)

Нощем имам ДНД режим и нищо не пищи, вибрира и тн... та както казах - наистина нямам проблемите, за които хората пишат тук. Което разбира се не променя фактът, че някои хора имат проблеми.

 

Имам един познат с кола за над 200 бона - спомена, че имал някакъв проблем с някакви настройки, дето дори не бях чувал, че колите ги имат. Не се сетих да му кажа, че е тъп и че се е прецакал да си купи такава кола ;)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

DND режима няма нищо общо - не телефонът пищи, а колоните, щото телефонът си е самогласувал привилегии, които до преди iOS 11 нямаше. И разбира се, че мога да спра бушоните вкъщи като крайна мярка.... ама си мисля, че с телефон за половината на тая сума няма да ми се налага да го правя, а и до скоро не ми се налагаше и с този.

И не съм съгласна, че е "проблем на лукса" - луксът е лукс само когато работи по предназначение и предназначението е добре обмислено :) iPhone никога не са се отличавали с безкрай възможности, до скоро дори Files app нямаше... за сметка на това обаче каквото можеха, го можеха по-добре, по-смислено, по-хитро и по-всичко от всички други.... Сега обаче нещо нещата на този фронт взеха да куцат, но пък може да е временно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

P.s. И с блуутут-а нещата са както с други "иновации" - чудесно е да го има като опция, така че Spunky да сияе от щастие и гордост за "best- bluetooth autonomy", "best- ..." и т.н., но пък нека съществува и опция да се изключват неща, които повече пречат, от колкото помагат на практика. И всеки сам ще си прецени е ли екстра или не е.

 

Друг пример - колко от вас (извън Spunky) намират новия размер на хедърите за подобрение или екстра? Колко пъти при стария, нормален размер шрифт сте се обърквали къде в телефона или пощата сте...? Аз не съм и не съм точно сигурна, защо в iOS 11 автоматично (фийчър) Епъл са решили, че имам проблемно зрение. Има си меню с подобни настройки - който му трябва хедър заемащ четвърт екран - нека си го включи...

 

img_1892trowy.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

11 minutes ago, Audilina said:

Сега обаче нещо нещата на този фронт взеха да куцат, но пък може да е временно.

Като добавим и поредните добавени глупости , а пардон фичъри (извинявай Спъмпкинс) , особено тези от бързото меню.... и като добавим и хардуеърното изоставане... стратосферичната цена и ....

 

Защо другите ос имат бързи бутони в дроп менюто горе а ябълката няма? 

Даже се загледах в един от тези Уиндоус телефони, ми там може да командваш нат 20 неща в дроп менюто отгоре. Че и работят, не само да са сложили бутон за ураса, а реално д атрябва да го изключвам от Сетингс.... ебати глупостите

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2 hours ago, redalex said:

Блутута на телефона се спира и пуска с едно движение и цъкване... отнема 2.4 секунди някъде.

За какво са сложили бърз бутон в слайд менюто отдолу.... като не работи? Това как го обясняваш?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 17 минути, Audilina написа:

P.s. И с блуутут-а нещата са както с други "иновации" - чудесно е да го има като опция, така че Spunky да сияе от щастие и гордост за "best- bluetooth autonomy", "best- ..." и т.н., но пък нека съществува и опция да се изключват неща, които повече пречат, от колкото помагат на практика. И всеки сам ще си прецени е ли екстра или не е.

 

Друг пример - колко от вас (извън Spunky) намират новия размер на хедърите за подобрение или екстра? Колко пъти при стария, нормален размер шрифт сте се обърквали къде в телефона или пощата сте...? Аз не съм и не съм точно сигурна, защо в iOS 11 автоматично (фийчър) Епъл са решили, че имам проблемно зрение. Има си меню с подобни настройки - който му трябва хедър заемащ четвърт екран - нека си го включи...

 

Това с шрифта е най-отвратителната грозотия, която сътвориха в 11-ката. След това идва новият "уникален" контрол център. Ауто брайтнеса можеха и по-дълбоко да го набутат. Апстора и той на нищо не прилича.

Освен всичко изброено, има и други дребни бъгове, като например това, че уиджета за времето не се опреснява.

Ама при Apple всичко е фийчъри, бъгове няма. Проблема явно винаги е бил в юзърите. :)

Редактирано от dimitrov788
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

23 minutes ago, Audilina said:

Има си меню с подобни настройки - който му трябва хедър заемащ четвърт екран - нека си го включи...

Хедъра се смалява, когато скролнеш надолу. Не виждам проблем/драма?

17 minutes ago, Чебурашка said:

За какво са сложили бърз бутон в слайд менюто отдолу.... като не работи? Това как го обясняваш?

Както казах - не си изключвам блутута никога и сега забелязах, че въпросното нещо не бачка. 

Редактирано от redalex
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 minute ago, redalex said:

Хедъра се смалява, когато скролнеш надолу. Не виждам проблем/драма?

 

Това не бе въпроса ми обаче, дали са "проблем/драма" и дали имат уъркараунд :)

Въпросът бе - чувстваш ли се позитивно ъпгрейднат с iOS11 в това отношение бидейки приеман за Колчо Слепеца? Т.е. екстра ли е огромния шрифт и каква е концепцията му? Подобри ли ежедневието ти и юзър експириънса наличието му? Спаси ли те от онези лоши моменти, в които не можеш да се ориентираш точно къде в телефона си или в кой мейлбокс си, а за да прочетеш слагаше специално очила? :)

 

 

Редактирано от Audilina
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От 10 години ъпдейтвам айфоня почти на следващия ден, когато излезе нов ИОс.

Не се чувствам Колчо Слепеца, не се чувствам преебан или объркан - от 10 години телефонът ми върши безпроблемна работа с всяка операционна система и не изпадам в детайли кой шрифт е сменен и коя функция е преместена на 3 клика, вместо на предишните 2.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, redalex написа:

Хедъра се смалява, когато скролнеш надолу. Не виждам проблем/драма?

Както казах - не си изключвам блутута никога и сега забелязах, че въпросното нещо не бачка. 

А как да го смаля/изтъня в recents и favourites?

Няма проблем и драма, просто е уникално грозно. Всички знайни и незнайни производители изкрадоха тънките шрифтове на IOS, Apple може би затова решиха да ги разкарат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам - при мен има повече фаворити и пак като скролна се скрива големия текст

5e6ecbf6543a6bc5bf8d3506af085b30.jpg

 

ето с лек скрол :)

 

 

 

e0aaf5a6f6395eb3ef0b6974a40e3fb2.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

Редактирано от redalex
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

13 minutes ago, redalex said:

От 10 години ъпдейтвам айфоня почти на следващия ден, когато излезе нов ИОс.

Не се чувствам Колчо Слепеца, не се чувствам преебан или объркан - от 10 години телефонът ми върши безпроблемна работа с всяка операционна система и не изпадам в детайли кой шрифт е сменен и коя функция е преместена на 3 клика, вместо на предишните 2.

 

 

 

И аз така. И продължава да ми върши работа. Но ако "работата" е дефинирана като това да правиш обаждания, да пишеш смс-и и да четеш мейли и уеб страници, без да изпадаш в детайли... това май го може всеки телефон в този смисъл еднакво добре...

 

Но разговорът не почна под надслов "проблеми/драми" и "няма ли начин...?", а от това какво всъщност донесе iOS 11 и колко от новото реално, на практика е положително/смислено/практично/умно. И тъй като всеки е различен, за това попитах за колко от вас новите хедъри са +. :) Нищо лично към теб или който и да било :)

Иначе утре ще трябва да въвеждаш 3 пъти парола за влизане в телефона, ей така, за по-сигурно... и ти пак с право можеш да питаш "какъв е проблема/драмата" и да го обявиш за "изпадане в детайли" :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да бе ...права си...всеки с мнението си :)

 

Хедърите не ги бях забелязал изобщо...сигурно защото съм на + версия и екран има колкото искаш. Някак си и не съм се обърквал дали съм в имейла и в кой имейл съм... ама знам ли - може пък аз да съм дефектен :)

Още помня драмата, която някои хора изживяха като смениха иос 5 или 6.... 3 месеца по-късно никой не си спомняше за старата операционна система :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютно! И тук ще е точно така, с повечето неща се свиква и готово. И като в iOS 12 ни поднесат пак малкия шрифт и контрол над блуутут-а, пак ще има хора, които да питат защо, а Spunky пак ще е възхитен от тази нечувана иновация, бест он дъ маркет :D

 

Но все пак остава въпросът какво точно прави Епъл от версия на версия в последно време и защо?

iOS 10 беше като цяло много добър, смислен и обмислен ъпдейт и донесе доста нови и положителни неща.

Не мога да кажа същото за iOS 11. Там те се броят на пръстите на едната ръка... и то само ако си загубил палеца и показалеца при инцидент..... :D

 

 

Редактирано от Audilina
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Баси колко приказки изприказвахме за крайно маловажни неща...

 

ПС - винаги съм се чудил какво значи отговора "Абсолютно"?!?! ... единственият по-безумен отговор са ми "Абсолютно да" и/или "Абсолютно не"!!!

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Помните ли когато излезе iOS 7 каква битова драма настана? :) Дизайнът изцяло променен, сумати неща бъгнати, колко време чакахме да се оправят нещата. Имаше ако не се лъжа и момент в iOS 9 където телефонът супер много почваше да лагва и трябваше да мине ъпдейт за да го върнат обратно в живите. 

 

Епъл не са цвете за мирисане, но предвид колко по-различна е единствената останала алтернатива нещата продължават да се преглъщат. Не става въобще въпрос да изпадам в дребни захапливи подробности с не толкова скрит подтекст къде била Истината, които държите И ТУК да дойдете да сипете като @grizzly и @Чебурашка. Искрено благодарим за вниманието! <_< 

 

Прекарах 3 дни в слушане на глупави презентации с мизерен WiFi в залата и се радвах на фийчъра, който @Spunky спомена, а именно да си пускаш Hotspot от телефона, без да го докосваш и да правиш нещо по него. Просто вградената функция в Mac OS и iOS за Instant Hotspot върши фантастична работа и наистина вдига качеството на живот :schlaumeier: За целта обаче Bluetooth-а трябва и на двете устройства да е включен.... От там предполагам и цялата тази драма с изключения-включен режим, което много добре мога да разбера всеки, който не ползва Instant hotspot-а защо толкова го дразни. Признавам си, че принципно е тъпо да караш потребителя да си мисли, че е изключил/включил нещо, което всъщност не се е получило. <_< Shame on you, Apple!

 

Адски досадно е да ти се натяква, че си сбъркал, че си се объркал, че си се преееб@л зловещо когато освен, че си живееш щастливо си и напълно наясно какво предоставя алтернативата и в резултат на което напълно съзнателно я избягваш. В повечето случаи под всякаква форма! Пак казвам, че това НЕ Е защото процесорите им били по-бързи на едните или фийчърите им били онакива, а просто защото в процеса на деня да си вършим работата най-лесно и ефикасно! Разберете, че ние нямаме абсолютно нищо против да си ползвате Андроид и Windows за постигане на целите си, но очакваме и Вие също така да осъзнаете, че на нас ни е адски добре без тези две OS, колкото и абсурдно да ви звучи :) 

 

Толкова ли е сложно?????

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...