Jump to content

Проблем със задна чистачка


gandalf32

Recommended Posts

Проблема е следния ,при натискане на лосчето чистачката прави 1 об.от 180 градуса и спира.Освен това спира и където и падне(дори и посредата на стъклото).При задържане на лосчето, чистачката прави 6-7 движения и спира без значение от коя страна.Мерси предварително.

Редактирано от gandalf32
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Майната и на чистачката,тази вечер като си отключвах колата и ключът някак неестествено взе да се движи в ключалката.Пробвам да заключа,ядец,не става ни откючва ни заключва,пробвам друга врата няма проблем,само шофьорската се е прецакала.Какъв може да е проблема,дайте съвет?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами най - добре разглоби кората да видиш какво се случва от долу - може да е нещо разкачено или нещо счупено по механизма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...
  • 11 months later...

Имам нов проблем,преди няколко дена пуснах чистачката да измие стъклото,но цъцката пусна 2-ва пъти вода и край.Сипах в едно шише вода и отивам да долея ,но се оказа че контейнерчето е пълно ,на следващия ден пускам задната чистачка, тръгна с вода и пак пръсна 2-ва пъти и край.Някой сблъсквал ли се е с този феномен досега,къде може да е проблема:реле,предпазител или умираща помпичка.Ако ще е от помощ забелязах ,че немога да си спра чистачката(когато я пусна да работи)Благодаря работи постоянно на интервали.Трябва да изгася двигателя.

Редактирано от gandalf32
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Провери дали лостчето с което се включва помпата и чистачката работи нормално. При мен имаше подобен проблем-по време на пътуване започна да не включва всеки път.На следващия ден,започна да отказва помпата(да работи "без налягане"),а след това не можех да пусна и самата чистачка. След "преглед" при електричар,се оказа , че проблема е от лоста-не работи. Преди да тръгна да търся друг,се сетих за идея от форума и го почистих здраво с WD-40. Ефекта бе моментален,всичко се нормализира и заработи перфектно.

Това което описах се отнася за Б-4.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега ,ако може били обяснил точно къде се пръска .Трябва ли да разглабям кожуха на волана или пръскам през процепа на лостчето?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега ,ако може били обяснил точно къде се пръска .Трябва ли да разглабям кожуха на волана или пръскам през процепа на лостчето?

Аз свалих кожуха на волана и от тази позиция,без да свалям превключвателя пръснах вътре,в самия превключвател.С накрайника(тръбичката) която има с всяка опаковка WD-40 е възможно да се впръсне в самия превключвател(в кутийката където са контактите му). При пръскането е добре да се подложи нещо непосрвдствено под превключвателите(картон,парцал или нещо подобно),за да се цапа излишно с течността,която ще изтече. Следва раздвижване на превключвателя-във всички работни посоки(според най-вероятните места за контакт),като може да се "понатисне" малко(за по-добър контакт между повърхностите),без да се прекалява. Ново пръскане,за да се "измие" и ако е било от замърсяване с прах и окиси...всичко

трябва да е О'К.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само изчакай повече време след като си пръскал преди да даваш на контакт,защото на мен от такива процедури без изчакване ми се наложи да сменям ключ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Чистачката е оправена,но не се наложи чистене с WD-40.Сложихме малко от греста под пластината за добър контакт и готово.Но сега имам друг въпрос,от няколко дни шофьорската врата само отключва(централното),като заключа се заключва само тя.Защо така и как да оправя проблема?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема отива към управляващият блок на централното.

Къде се намира този блок и трябва ли намеса на ел.техник за да го оправя?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво ти е Аудито?

Управляващият блок като го отвориш вътре прилича на телевизор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само изчакай повече време след като си пръскал преди да даваш на контакт,защото на мен от такива процедури без изчакване ми се наложи да сменям ключ.

Това, наистина е добре да се спазва! :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво ти е Аудито?

Управляващият блок като го отвориш вътре прилича на телевизор.

Колата е Б-4,а това че прилича на телевизор не ми помага особенно.Мерси все пак.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как искаш да ти отговорят правилно колегите и да ти помогнат, като в една тема за чистачката питаш за още 3 неща? Пусни отделни теми, като преди това пробвай търсачката.

Тъй като проблемът с чистачката е решен, смятам, че е достатъчно да заключа тази тема.

Редактирано от RaDi_b4
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...