Jump to content

Климатроник-Нормално ли е?


Ilian17

Recommended Posts

Колеги искам да попитам нормално ли е климатроника да се включва,когато дам на контакт? Става съпрос за А4 Б5 96г. На мой познат с А3 98г. със същия климатроник,когато даде на контакт климатроника не се включва...

Редактирано от Ilian17
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги искам да попитам нормално ли е климатроника да се включва,когато дам на контакт? Става съпрос за А4 Б5 96г. На мой познат с А3 98г. със същия климатроник,когато даде на контакт климатроника не се включва...

Вие да не си делкате един и същ климатроник :steinigung:

п.с.Дали да се включи климатроникът или не зависи основно от температурата на средата извън колата :stupid:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нормално е ако ти е бил пуснат, след даване на контакт, пак да е пуснат. Ако го изгасиш след даване на контакт няма да работи :bia:!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нормално е ако ти е бил пуснат, след даване на контакт, пак да е пуснат. Ако го изгасиш след даване на контакт няма да работи :bia:!

Проблема е в това колега,че без значение дали е бил пуснат или не,при даване на контакт веднага започва да духа...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нормално е при даване на кунтакт да почне да ти духа, тъй като се включва вентилатора на купето. Климатика почва да работи след като си стартирал двигателя, и той започне да върти компресора! Няма как да се завърти компресора само като дадеш контакт тъй като той е се задвижва чрез ремък свързан с двигателя!

Други въпроси ? :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нормално е при даване на кунтакт да почне да ти духа, тъй като се включва вентилатора на купето. Климатика почва да работи след като си стартирал двигателя, и той започне да върти компресора! Няма как да се завърти компресора само като дадеш контакт тъй като той е се задвижва чрез ремък свързан с двигателя!

Други въпроси ? :runningdog:

Добре колега,а защо тогава на моя познат като даде на контакт не започва да духа,а си седи изключен и чак когатонатисне някое копче тогава започва и дали има вариянт и моя да бъде направен така?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами изключи напълно вентилацията / с копчето офф или ако няма отделен бутон ,с бутона за намаляне на вентилатора/и няма да ти духа със сигурност докато не натиснеш някое копче.Предполагам ти е на ауто със зададена някаква температура и затова почва да духа веднага.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не колега не е на ауто и не знам защо става така,целта ми е,когато дам на контакт или запаля колата да не започва да духа без да е необходимо да го гася от намаляването,защото нямам бутон OFF :huh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен май го няма тоя момент, след малко ще тествам така и така ще ползвам колата. Имам обаче два други дразнещи ме момента - силата на вентилатора се мени сама спрямо температурата дори когато не съм на ауто и по-лошото, при натискане на бутона за вътрешна циркулация и ми се включва компресора...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен май го няма тоя момент, след малко ще тествам така и така ще ползвам колата. Имам обаче два други дразнещи ме момента - силата на вентилатора се мени сама спрямо температурата дори когато не съм на ауто и по-лошото, при натискане на бутона за вътрешна циркулация и ми се включва компресора...

Колега и при мен се получава абсоютно същото... Като тестваш драсни да видиме при теб как е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми промяната в силата на вентилатора се дължи на датчиците разположени по купето и спрямо тях духа по силно или слабо!!!

Не е необходимо да е на режим ауто!

Относно колегата дето мусе пуска всеки път климата-брат..кажи чесно кво те бърка като се пуска...намали си го и си гледаи кефа!Нито разход ти вдига нито нищо!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми промяната в силата на вентилатора се дължи на датчиците разположени по купето и спрямо тях духа по силно или слабо!!!

Не е необходимо да е на режим ауто!

Относно колегата дето мусе пуска всеки път климата-брат..кажи чесно кво те бърка като се пуска...намали си го и си гледаи кефа!Нито разход ти вдига нито нищо!

Прав си колега,така и ще направя.Просто ми беше интересно защо се получава така. :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мене всеки път когато дам на контакт вентилаторите се включват (няма значение дали съм спрял вентилатора на предното изключване на мотора). Не сам намерил начин да го променя, даже на майстора на който си я водя му беше направило впечатление че прави така. А на мене вече спря да ми прави впечатление, просто като запаля и не искам да духа вентилатора си го намаля още в началото и климатроника си изгасва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги искам да попитам нормално ли е климатроника да се включва,когато дам на контакт? Става съпрос за А4 Б5 96г. На мой познат с А3 98г. със същия климатроник,когато даде на контакт климатроника не се включва...

Здрасти,

Това е до настройка. При мен беше така и винаги се пускаше независкимо какво съм правил преди това и много ме дразнеше защото го спирах при всяко палене. Ходих при Сумиста и ми смени настройките и сега винаги независимо какво е били състоянието преди гасене на мотора вече не се пуска. При всяко палене ми е изключен и само ако искам го пускам. Така, че намери някой с ваг ком и го оправете. Успех :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти,

Това е до настройка. При мен беше така и винаги се пускаше независкимо какво съм правил преди това и много ме дразнеше защото го спирах при всяко палене. Ходих при Сумиста и ми смени настройките и сега винаги независимо какво е били състоянието преди гасене на мотора вече не се пуска. При всяко палене ми е изключен и само ако искам го пускам. Така, че намери някой с ваг ком и го оправете. Успех :hilezh:

Мерси колега,най-после и аз няма да се дразня като нсе пуска сам. :steinigung:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен май го няма тоя момент, след малко ще тествам така и така ще ползвам колата. Имам обаче два други дразнещи ме момента - силата на вентилатора се мени сама спрямо температурата дори когато не съм на ауто и по-лошото, при натискане на бутона за вътрешна циркулация и ми се включва компресора...

И при мен вентилаторите се менят сами в зависимост от температурата, и също така като натисна бутона за вътрешна циркулация компресора се включва. Но в сравнение с останалите проблеми, които имам с колата тези двете неща не ми правят впечатление.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...