Jump to content

4F -- MMI update


Sag

Recommended Posts

При мен винаги ми разчита имената на контактите - пробвано на няколко модела Сони и на последните модели Нокия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 101
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Имат стари BT модули просто, не е от телефона. Всички iPhon-и ми показват контактите без проблем. Лошото е, че ъпдейта на BT модула не е безпроблемен, трябва да се пуска по два пъти и ако си хал хабер може да си го брикнеш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ъпдейта е направен както трябва. Вече съм с Huawei p20 pro и при него нищо не показва 

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако телефона е pairnat с правилните пермисии да споделя контактите, проблема е сто про стар софтуер на модула. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

дай някакъв контакт и да дойда да видиш, защото вече незнам какво да правя, освен да сменя блутута

Изпратено от моят CLT-L29 с помощта на Tapatalk

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ееее няма ли да помогнеш на колега [emoji25][emoji25][emoji25]

Изпратено от моят CLT-L29 с помощта на Tapatalk

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не разчита изобщо телефонните номера или само имената, т.е. виждаш само номера без име ?

 

На стария ми тел. беше така, изтрих си call history-то и се оправи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ще пробвам

не ми показва имената, номерата да.

но пък ми зарежда call history-то.

Изпратено от моят CLT-L29 с помощта на Tapatalk

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
On 6/28/2018 at 1:08 PM, maisuda said:

 

Иска ми ключ. Можете ли да кажете?

 

Или от къде другаде да се свалят?  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

IMG_1317.thumb.JPG.f867ddff96fd6ae83f0c9

Това ми е версията. По принцип всичко си работи нормално. Дори качих карта за 2018.

Моля Ви за съвет заслужава ли си update?

Първо не мога да намеря най-новия софтуер и второ четох доста, че крие рискове.

Аз съм от София. Някой с опит да каже дали си заслужава.

Мерси!

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 10 часа, Dimittar написа:

 

Иска ми ключ. Можете ли да кажете?

 

Или от къде другаде да се свалят?  

На 26.06.2018 г. at 11:07, va4o__ написа:

Колеги, здравейте, преди седмица успях и аз след дълги години мечти :D да си взема 4ф. За сега всичко е добре. Интересува ме ъпдейт на софтуера. В момента съм с 5150 т.е. трябва да ъпдейтна до последната 5570 Всички линкове по-нагоре не са активни. Дали някой от вас може да ми помогне с линк. Благодаря предварително

https://mega.nz/#!7qARBQQT!-UsADu3d-c2mZMPDpADmz72OQtXvC42yjrFdG-G4I44

https://mega.nz/#!3yATgYQD!grigfegYyCBAejCsfPZWureYVs9YPD62WQsullp2XUw

https://mega.nz/#!TnBFUSrS!-nV2c0g1yty1xIqsQBp-ML9fdWJfEwlUNpq26kpwdk4

 

Виж дали ще стане сега. Би трябвало да не ти иска decryption key.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

18 hours ago, bg_mulder@abv.bg said:

IMG_1317.JPG

Това ми е версията. По принцип всичко си работи нормално. Дори качих карта за 2018.

Моля Ви за съвет заслужава ли си update?

Първо не мога да намеря най-новия софтуер и второ четох доста, че крие рискове.

Аз съм от София. Някой с опит да каже дали си заслужава.

Мерси!

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Това е една от най-старите версии на MMI. Има доста подобрения, но трябва ъпдейта да се изпълни два пъти ако имаш Bluetooth. Подобрява до колкото помня вече, работа на разни неща като сензора за светлина и дъжд, блутута показва съвременните телефони и разни други неща. Наистина не помня повече. 

Линк за сваляне на 5.5.7: https://mega.nz/#F!dB4iCQgA!v0CKwGHc7yJ3iPLdC9kX4w

 

За ъпдейта, моля те прочети в Интернет има изписано сто страници, колко диска се пишат, как се пишат, как се пускат и тн. Даже и в тоя форум стотина пъти е обяснено...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 13 часа, N1995 написа:

 

Това е една от най-старите версии на MMI. Има доста подобрения, но трябва ъпдейта да се изпълни два пъти ако имаш Bluetooth. Подобрява до колкото помня вече, работа на разни неща като сензора за светлина и дъжд, блутута показва съвременните телефони и разни други неща. Наистина не помня повече. 

Линк за сваляне на 5.5.7: https://mega.nz/#F!dB4iCQgA!v0CKwGHc7yJ3iPLdC9kX4w

 

За ъпдейта, моля те прочети в Интернет има изписано сто страници, колко диска се пишат, как се пишат, как се пускат и тн. Даже и в тоя форум стотина пъти е обяснено...

Преди 13 часа, Dimittar написа:

 

Не става. Сега изобщо не ги зарежда.

 

От браузъра е било. Успях да ги сваля от колегата maisuda. Мерси много.

 

Благодаря, изчетох доста и мисля да се заема.

 

А как да разбера имам ли bluetooth? В зеленото меню няма. Има само Motorola и някакви други 3 букви бяха.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Здравейте колеги, колата е Audi A6 4F 2005. Преди няколко дни ъпдейтнах моята 2G High до 5570. Всичко по инсталацията мина без грешки, правя го за 3-ти път на 3 различни коли, до сега съм нямал проблем, изключвам проблем по дисковете. След ъпдейта обаче навигацията не се позиционира, няма и надморска височина. Някакви идеи?

 

Това, което съм опитвал досега:

1. Колата седя на контакт 2 часа, на открито и съм пропътувал около 600км от тогава. Никакъв резултат.

2. Вадих бушона на ММИ-то. Няма резултат.

3. Изпращам снимка на теста на GPS модула в зеленото меню. На нея се вижда, че има 12 налични сателита, но 0 са инициализирани, т.е. изключвам проблем в антената.

4. VCDS не намира грешки в модула на навигацията.

5. Изпробвах наколко вида карти от оригиналната до най-новата 2018. Без резултат.

Ще съм благодарен на всякакви съвети или помощ.

IMG_3182.jpg

Редактирано от vraykov
Правопис
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма как да е антената, работеше без проблем. След 1 час и нов фърмуер спря. Няма начин да е хардуерен проблемът. Виж снимката, отчита наличието на 12 сателита, но не ще да инициализира нито един.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом виждаш навигацията на дисплея, то MMI няма нищо общо с GPS сигнала според мен - антената влиза директно в навигацията. Виж да не се е извадила антената по някакъв начин, навигацията е в багажника вляво зад шофьора. Можеш да опиташ да ъпдейтнеш навигацията с новите карти от тази година. Провери отново дали е записала грешки в блока на навигацията. Последен вариант е отново да пуснеш ъпдейт с 3-те диска на MMI в случай, че нещо се е омазало с конфигурацията на навигацията.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Антената ти е заминала колега, преди няма и месец сменях моята по същите симптоми.

 

Това 0/12 дето го виждаш в зеленото меню са 0 засечени сателита от 12 възможни, виж като си в режим навигация Nav-info и там скролваш най-отдолу и ще ти каже колко засечени сателита имаш - ако е 0 е ясна работата.

 

Хубавото е че на комби се сменя сравнително лесно тая антена, не знам при седана как е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си правил ъпдейтите в подземен гараж става така. Изкарай я навън, извади дисковете на навито да работи без диск 2-3 мин, спри я и сложи диска. Гледай да е за правилната Европа. След някакво време трябва да си ги хване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...