Jump to content

4F -- MMI update


Sag

Recommended Posts

  • Отговори 101
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

22 hours ago, VBI said:

Просто направи ъпдейта както трябва и всичко ще си дойде на мястото. Ако не можеш сам потърси @congo. При мен след ъпдейт се включи Component Protection-a (CP) и се наложи да ходя в Порше да го отключат. Самия ъпдейт на ММИ иначе оправя много неща, включително и повишената консумация. На мен ми отне почти 2 часа, но ъпдейтвах от много ниска версия, мисля 500. Докато ъпдейтваш двигателя трябва да е запален и да не се натиска никакъв бутон в колата.

Искаш да кажеш че защото не съм запалил колата неиска да се ъпдейтне ММИ-я ли? Иначе отвреме на време и на мен ми се появява компонент протекшън, и то винаги след като зависне музиката и я рестартирам. След като изчистя грешката с дни не се появява. Ще пробвам на запален двигател да пусна пак ъпдейта, досега на зарядно пробвах.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, на зарядно също трябва да е ОК, просто въпроса е да не пада акумулатора защото почват да се изключват разни модули и се прецаква ъпдейта. Аз за по-сигурно го правих на запален двигател.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Привет колеги,

направих ъпдейт на ММИ с първия от трите диска, монтиран на слот 1 в чейнджъра. След 100-те % поиска рестарт, дадох му.

ММИ тръгна, всичко работи, но чейнджъра не свети. Все едно няма ток. На някой да му се е случвало? Правих го на запалена кола.

Довечера ще закача лаптопа да видя какво ще изпише като грешка и ще постна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 10/12/2010 at 14:01, Sag написа:

Свалих от нета. Който иска, мога да му изпратя ISO файловете по скайп.

Колега ако може да ми ги изпратиш на скайп vitko.stavrev@outlook.com

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...
Преди 21 часа, ShadowM написа:

от къде другаде може да се свалят трите диска за ъпдейта, че сайта не работи :(

 

https://drive.google.com/open?id=0B5HUyeOLfFL3bWRqbGR1RU5yZ2M

https://drive.google.com/open?id=0B5HUyeOLfFL3X2JpVHpoMnk0aW8

https://drive.google.com/open?id=0B5HUyeOLfFL3eHUxU3l2bWJEam8

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ъпдейтнаха се нещата, ама не и това което исках :)

Изпратено от моят EVA-L09 с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
Ъпдейтнах радио модула, усилвателя, телефона и още нещо си... По описания начин в тубата, с трите диска, само че ММИ неиска да се ъпдейтне. По големия проблем е че от две седмици музиката ми постоянно забива и подозирам Bluetooth-a за това. Появи ми се и голяма консумация на ток - 2А при покой и за един ден капва акумолатора... Тази кола започва изключително много да ме изнервя и накрая ще се разделя с нея. От два месеца немога да намеря дори човек който да каже това и това смени, или поне на кой да я закарам да я оправи! Нито мога да разчитам на нея нито в случаите в които запали да слушам нормално музика или да си пусна навигацията. Рестарта го бия на всеки две минути. Ще си карам старата А4 Б5 1.8т и повече нищо по-ново.

Колега оправи ли консумацията на ток и ако не е тайна - как? Аз имам подобен проблем - забива музиката и акумулатора капва бързо, четох по чужди форуми - индикации за блутут модула под шофьорската седалка. Ще пробвам с ъпдейт тези дни, но малко ме съмнява, че нещата ще се оправят. При теб има ли развитие?

Поздрави!

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой модул ти е заминал, както беше при мен. На мен се оказа от радио модула в багажника. Хванах го след като свалих всички модули и ги отворих за да ги прегледам. Оказа се че от маркучето за задната чистачка е текло върху модула и вътре беше яко окислено и мръсно. Целия модул измих с изопропилов алкохол и минах с поялника всички букси. Три месеца вече не ми пада акумулатора и музиката вече не забива. В последствие намерих тази статия за по-лесно откриване на оттечка. Пет сервиза не успяха да ми оправят колата и 4 месеца си скъсах нервите. Радиото и навигацията нямат компонент протекшън, така че може направо да смениш модулите с други ако има откъде да намериш! Дано да съм ти помогнал, че си е яко мъка с таз кола.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

При мен беше така, пробва ли да набереш някой номер от телефона и да ти излезе на ММИ, аз пробвах с 123. На следващото набиране вече ми излизаше Cust. Serv., те вече взимаше името от указателя на телефона.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има стар модул просто. ММИ ъпдейта трябва да мине. Два пъти защото след първия ще забие BT модула. След ъпдейта трябва да се оправи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами няколко пъти го правих, ама нестава. Но в момента ми трябва 1110 за да ъпдейтна контрол хеда

Изпратено от моят CLT-L29 с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Колеги, здравейте, преди седмица успях и аз след дълги години мечти :D да си взема 4ф. За сега всичко е добре. Интересува ме ъпдейт на софтуера. В момента съм с 5150 т.е. трябва да ъпдейтна до последната 5570 Всички линкове по-нагоре не са активни. Дали някой от вас може да ми помогне с линк. Благодаря предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 26.06.2018 г. at 11:07, va4o__ написа:

Колеги, здравейте, преди седмица успях и аз след дълги години мечти :D да си взема 4ф. За сега всичко е добре. Интересува ме ъпдейт на софтуера. В момента съм с 5150 т.е. трябва да ъпдейтна до последната 5570 Всички линкове по-нагоре не са активни. Дали някой от вас може да ми помогне с линк. Благодаря предварително

https://mega.nz/#!7qARBQQT
https://mega.nz/#!3yATgYQD
https://mega.nz/#!TnBFUSrS

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 5/31/2018 at 11:58 PM, ShadowM said:

блутута не ми показва phone book

И при мен беше така, но по някаква случайност си изпуснах същия хуавей п9 и го счупих. Реших да мина на ябълка и оо чудо... Всички контакти се появиха. Пробвал съм и с един самсунг от който колата четеше само сим контактите. Най-странното е че не чете контактите в оригиналния сименс ц45 който ми се намира с подлакатника.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

над 10 телефона съм пробвал единствено един самсуг разчете всичко

Изпратено от моят CLT-L29 с помощта на Tapatalk

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...