Jump to content

Бойлер


Recommended Posts

колеги преди малко купих бойлер ВИКОМ ДОМИНАТОР исках друг , но имаше само една мостра с дефект в боята и се издразних и взех тоя.

какво мога да очаквам от това животно?

нямам място за аристон share иначе немаше да го мисля , но сега искам ако някой има стаж с марката да ми каже как е !!!

6 години пълна гаранция и 10 на водосъдаржателя. модела е Д66 в80 литра .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

отвратително покритие и ръжда в близкия месец.водосъдържателите не издържат на налягането и се порят отзад по шева.кабелите им са отвратителни и от лошия контакт с кабелните обувки стапят термозащитата и отвратителния светещ ТУРСКИ ключ който издържа и без това 2 включвания :flipoff: иначе нагревателите рядко горят :flipoff:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да очакваш да прави топла вода. Какво друго?

надявам се да прави и да нечакам по една неделя.

отвратително покритие и ръжда в близкия месец.водосъдържателите не издържат на налягането и се порят отзад по шева.кабелите им са отвратителни и от лошия контакт с кабелните обувки стапят термозащитата и отвратителния светещ ТУРСКИ ключ който издържа и без това 2 включвания :flipoff: иначе нагревателите рядко горят :hilezh:
бах го в гъза ако има ръжда ще викам ония да го проточват уж неръждавейка пак еба ли го.

ключовете се въртящи се!!! няма бутони с натискане .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

чесно казано колега хал хабер си нямам от тази техника аз си бях харесал аристона и мислех да го взема преди година. но не бях замервал нишата , в която ще се слага.

и когато замерих бойлера се видя че 3-4 см не ми стигат и се чудех какво да правя.

имам познати който реват като магарета от теси и дипломат викам аз ще съм тестоватамищка за ВИКОМ или Матев който всъщтност са една и съща фирма.

отигох за някъв ню...... нещо си ама найси един единствен и ми казаха да го погледна ако ми харесва ми го дават.

ами в началото гладах и невидях този дефект в боята, но като се загледах беше като протрито или ненаръсено немога да определя.

и гледах гледах викам този ще е и го взех!!!!

пуснах темата ако има някой стаж да сподели и съответно да сме полезни и на други колеги с мнения.

иначе съм си наясно че късмет си трябва за техниката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В раздел техника и електорника ... тема .. си купих бойлер ...

Темата на темата е .. какво мога да очаквам от него ...

Егаати темата .. заклевам се ..

Аз като си купих 200 грама солени печени бадеми .. какво мога да очаквам от тях...

два часа седя и ги гледам .. очаквам нещо .. ама не става нищо.

Моля ви .. помогнете .. къде е проблема.

Би му меча и темите ... :hilezh::hilezh:

Редактирано от Inkozi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз като си купих 200 грама солени печени бадеми .. какво мога да очаквам от тях...

два часа седя и ги гледам .. очаквам нещо .. ама не става нищо.

Моля ви .. помогнете .. къде е проблема.

Хапни ги.....изчакай малко, ако се просерЕш, си попаднал на кофти бадеми, почти същата ситуация, като колегата с бойлера.....................

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а темата я знам но има малка разлика.

че едната е при взет бойлер другата е тепърва го избира човека

нещо като при теб ти си взел бадемите и се чудиш да ги ядеш ли да ги гледаш ли.

пийни едно юиски от цар киро и хапни една и помисли пак !!!!! :hilezh::bia: наздраве !!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 8 months later...

Днес тесито ми прокапа, сигурно е на 6-7 години и до сега работеше почти безпроблемно. Горе в термометъра има конденз, смятам, че казанът му замина.

Сега се чудя дали да не взема дипломат, неръждавейка. Макар че с неръждавейките имаше проблем, че се пробиват реотаните.

Ама гледам Дипломата е с реотани от неръждавейка.. та дали са сполучливи?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип, е така.

Не помня вече, при двойката мед-желязо,

кой метал кородираше по-бързо.

Но нагревателите, които съм сменял,

са били спукани по сгъвките или по

надлъжните шевове на тръбата - там, където

мех. напрежение при оформянето е било най-голямо.

Медта е по-пластична, неръждавейката е с по-голяма

коравина и якост, огъването би трябвало да и причини

по-голям стрес, съответно - да намали живота.

Последният път и аз се бях засилил за нагревател от неръждавейка,

но като му видях изпълнението, се отказах.

Така или иначе, този нагревател ще работи 5-6 години,

общо взето - какъвто и да вземе, няма голямо значение.

А медта има малко по-голяма топлопроводимост.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не искам да се впускам в дълги обяснения още по-малко да коментирам Теси и Дипломат :zustimm:

Факт е че бойлерите от преди 30г. още карат, факт е и че днешните едно 50% не си изкарват гаранцията!

От постоянната гореща вода в тях по моему бързо заминават гумените уплътнения затова може би е по-добре(при възможност) да не се пускат на макс(лично мнение)или поне не постоянно!

от друга страна при калпавия водосъдържател понякога тече ръжда в началото и мен лично би ми било неприятно да се къпя с такава вода, от която едва ли не трябва да се отмивам!

Реклама или не аз лично винаги препоръчвам Светлю Шишков, там нещата стоят сериозно, пък и имаш възможност да избираш сам колко литра, каква форма и колко киловата да ти е!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и кво му е по различното на шишковите бойлери ...

... пък и имаш възможност да избираш сам колко литра, каква форма и колко киловата да ти е!!!

Е тука може би?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

или че ел частта е с 1 година гаранция... ето какво се пише по форумите :

Не си купувайте бойлер на Свелю Шишков.В час по трудово може да си го сглобите сами.За четири години ползване му изгоря всичко.ремонтите му надхвърлиха цената за два бойлера

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе взех си Аристон, наистина се чудих много, но 7 години пълна гаранция, приятен дизайн, добра изолация, титаниево покритие (тва само те го имат :zustimm: ), ECO функция някаква... та всичкото това за пари 355 лв. на 100 литра. :(

Ще го видим колко ще изкара, за сега смятам, че не може да конкурира STIEBEL ELTRON, ама надявам се ще е по-добре от теси, дипломат и квото има до тия пари..

Ето как изглежда:

DF83939384C984F1A20918A9056218BC.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

или че ел частта е с 1 година гаранция... ето какво се пише по форумите :

Не си купувайте бойлер на Свелю Шишков.В час по трудово може да си го сглобите сами.За четири години ползване му изгоря всичко.ремонтите му надхвърлиха цената за два бойлера

прав си, това и ме ме хвърляло в чуденка..., предполагам е защото мисля че нямат фланец и нагревателя е вързан към водосъдържателя, никога не съм виждал или чувал за протекъл техен балон или дори друго, от друга страна нагревател, релета ивъобще ел.чарколяка е доста по-евтино перо като цяло от ремонта на останалото( и по-важното е че си струва да се занимаваш при тази марка според мен), предимно с корпоративни клиенти работи фирмата, а и продуктите не са и никак евтини...

Не съ се зглеждал чак толкова много кой вариант е идеалния но със сигурност не е никак евтин :zustimm:

Иначе друга марка може би е Стибел Елтрон(или както се чете) немските

Вярно че всеки като си купи нещо ново не иска да се занимава с ремонти и т.н., но за съжаление не се реализира винаги на практика това - а примери с почти всичко има около нас!!!

В момента съм с един Теси дето протече преди да навърши 2-та си година(протече от фланеца) и клиента вика изхвърлям тая гад... :( та си го взех и вместо на вторични го ремонтирах и вече 4-та година ми държи фронта, ма по-скоро е изключение :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Двата последни ремонта бяха заради

протекла тръбичка за терморегулатора.

Нагревателите и гумите си бяха здрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

Здравейте, за да не отварям нова тема използвам тази на колегата. Имам бойлер с хром-никелов казан и хром-никелов фланец / правен от предишния собственик/нямам проблеми с водосъдържателя, но  нагревателите изкарват по 5-6 месеца и се "пробиват". Препоръчайте ми  какъв хром-никелов или сух нагревател да сложа  ? Нагревателят е тип "с централна гайка".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Вкъщи животното е по-възрастно от мен. Лазде има едни 40 годин. Веднъж спре да грее и се оказа прекъснат кабел под замазката. Сменям му нагревателя за 10-ина лева от магазина, гедоре седмнаесе и нема тече, нема нищо. Един път го забравих включен с разклонител направо без защитите че ме домързя да развъртам болтове и се връщам след няколко часа да си права кафе. Пускам топлото вода и кат тръгна оная ми ти пАра. Викам си леле, уидех. Бегом в банята да пусна малко топло и там да свали налягането. Па си викам докато бях там - това сега ако каже БАМ ще ми останат само тарлъците. Обаче машината на 35 години и устиска и до ден днешен не капе. Ще го сменя, ама с Елдом със серпентина. Нема давам 5-6 стотин лефа за бойлер. Да не е като е за толко да ми изтрие гръбЪ. Е!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...