Jump to content

А6 АЕЛ нафтова помпа


Vorsprung durch Technik 3

Recommended Posts

Зебелязах,че след изпускащи скоби покрай горивния филтър,2 спукани маркуча за обратна нафта,най-накрая се появи и теч от помпата.Поразпитах тук,там и цените за ремонт са от 150 до 500 лева.Чух за ремонтни комплекти и т.н.,но после трябвало стенд,за да се намести електронната плочка.Нека сподели някой за тез ремонтни комплекти и смяната на гумичките и т.н.,запото по тая кола си ми върви аз да си я ремонтирам и от яд ше боря и тфа сам.Тъй като съм закупил вече ремъци и ролки май е най-добре на 1 път да се прави смяната и ремонта на помпата да не се сваля 5 пъти всичко.След 2-3 години ще зема да издам книга Мануал за Ц4 и детските и болести

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е само от горните 2 гарнитури (обикновено е някоя от тях), може да минеш с 40-50 лева за всичко-комплект гарнитури, работа, естествено и точно наместване на електронния блок (става с Ваг-Ком, не изисква стенд), всичко това без да се маха помпата. Аз също бях тръгнал на махам помпата, да сменям всичко и т.н, после стендове, но цената е около 400 лв, но ме убедиха, че няма смисъл да пипам нещо, което е здраво.

Редактирано от bokouser
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако нямаш компютър с кабел и софтуер няма как да го направиш сам.

Имаше 1 тема за един колего, който е правил само това и питаше защо не иска да угасне като извади ключа, което и мен ме озадачи. Потърси темата.

Даже и за смяна на ремъка на помпата ти трябва центровка с компютър след това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нали тва съм написал, наместването на електронния блок (или настройка на цикловата порция гориво) става с Ваг-Ком.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Танкера ги прави тия процедури но ви е далече,инак цена над 70-80лв за труд при смяна на пълен ремонтен комплект според мен си е кожодерство.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

така кат огледах си сълзи отгоре.Ше требва да са барне от некой разбиращ.Само ме притеснява да не иде вървежа на колата,че ше я дам за части после

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако искаш да ти дам телефона на един майстор в Овча купел който пред около 2 години ми прави теч точно от горната страна на помпата на Мерцедеса и останах доволен от работата и от цената (сега незнам каква цена ще обади)и после от настройката и вървежа.След настройката меро направо не стъпваше на земята ,а и при него сега си правих и помпата на аудито като я изгорих.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

така кат огледах си сълзи отгоре.Ше требва да са барне от некой разбиращ.Само ме притеснява да не иде вървежа на колата,че ше я дам за части после

Ако я пипа някой който знае какво прави, няма, даже напротив.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

така кат огледах си сълзи отгоре.Ше требва да са барне от некой разбиращ.Само ме притеснява да не иде вървежа на колата,че ше я дам за части после

По-миналата седмица оправяхме моята.

Обади се на Вальо Ventoman, ако не намериш телефон, аз ще ти го дам. Валката ще смени гарнитури, после ще се повозите да се поуплашиш от тресенето на маторя докато я настрои и заспива цялата работа :flipoff:

Покрай това ми смени и разни маркучи и разни други нещица, та после и бира пихме :flipoff:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Благодарение на препоръката на колегата Милослав,с Валйо(Вентоман) оправихме помпата,настрои ми всичко,че имаше шитове и сега колата лети :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодарение на препоръката на колегата Милослав,с Валйо(Вентоман) оправихме помпата,настрои ми всичко,че имаше шитове и сега колата лети :hilezh:

колега колко парички ти излезе цялото /удоволствие/ ако нее тайна

от София ли си и може ли да драснеш някой ред как да го намеря това момче че май и аз имам нужда от такава интервенция

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

цената не искам да я обявявам тук,но е смешна.Така я пипна,че няма капка нафта никъде,едно дразнене в оборотите на празен ход на загряла кола изчезна и сега дърпа още по внушително,щото от теча и некой разбирач беха объркали стойностите на помпата.Телефона на Валйо ще го драсна утре

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

цената не искам да я обявявам тук,но е смешна.Така я пипна,че няма капка нафта никъде,едно дразнене в оборотите на празен ход на загряла кола изчезна и сега дърпа още по внушително,щото от теча и некой разбирач беха объркали стойностите на помпата.Телефона на Валйо ще го драсна утре

ок

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще ползвам темата за да попитам дали става въпрос за теч между тези две повърхности между двете червени линии? От няколко дена ми миришеше на нафта в гаража и днес, след измиване на двигателя установих, че при мен сълзи от там. Също така ще съм благодарен на колегата Vorsprung durch Technik 3 ако ми сподели на ЛС горе-долу какви пари му е излезнал ремонта.

post-5026-1291909132.jpg

post-5026-1291909132.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 weeks later...

В Испаниа цена 260 евро за ремонт на помпата,отгоре ѕа гумичките и труд.Резултат набира по зле и не даржи добре тихите обороти.Стрелката подскача малко но дразни.Маистора и в тос град не малљк е единствениа,казва че причината е в горната част на помпата ма било много скљпо и да сам карал така .Интересно че преди мотора си имаше некакви вибрации (толкос километри и години нормално)ма си даржеше добре оборотите.

Редактирано от valers
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Испаниа цена 260 евро за ремонт на помпата,отгоре ѕа гумичките и труд.Резултат набира по зле и не даржи добре тихите обороти.Стрелката подскача малко но дразни.Маистора и в тос град не малљк е единствениа,казва че причината е в горната част на помпата ма било много скљпо и да сам карал така .Интересно че преди мотора си имаше некакви вибрации (толкос километри и години нормално)ма си даржеше добре оборотите.

колега каде се намираш в испания в коя провинция

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Испаниа цена 260 евро за ремонт на помпата,отгоре ѕа гумичките и труд.Резултат набира по зле и не даржи добре тихите обороти.Стрелката подскача малко но дразни.Маистора и в тос град не малљк е единствениа,казва че причината е в горната част на помпата ма било много скљпо и да сам карал така .Интересно че преди мотора си имаше некакви вибрации (толкос километри и години нормално)ма си даржеше добре оборотите.

значи имаш проблем с електронния блок.Момчето дет ми прави мойта прави и това нещо,но ти е далечко

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...