Jump to content

Индикация за отворена врата на ФИС-а


Van4ev1

Recommended Posts

А клаксона къде се намира и лесно ли се сваля? Днес открих още един дребен проблем. Багажника не се отваря сам. Като натисна копчето на дистанционното за багажника щраква (отключва се и се вдига около2-3мм нагоре), но почти незабележимо и вътре в него се чува звук като от развиване на нещо, което е под напрежение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Колеги ще може ли да кажете всички опции които има ФИС-дисплей. Аз знам, че има временен разход, среден разход, Range, отваряне на вратите и отгоре в жълтото Бензиностанця, изтичане на охладителна течност, изгоряла крушка? Ако знаете още какви индикации има моля споделете :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

А клаксона къде се намира и лесно ли се сваля? Днес открих още един дребен проблем. Багажника не се отваря сам. Като натисна копчето на дистанционното за багажника щраква (отключва се и се вдига около2-3мм нагоре), но почти незабележимо и вътре в него се чува звук като от развиване на нещо, което е под напрежение.

Клаксона е зад бронята, не съм сигурен дали може да се махне без да се сваля бронята. За багажника не знам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги ще може ли да кажете всички опции които има ФИС-дисплей. Аз знам, че има временен разход, среден разход, Range, отваряне на вратите и отгоре в жълтото Бензиностанця, изтичане на охладителна течност, изгоряла крушка? Ако знаете още какви индикации има моля споделете :rolleyes:/>

Опциите при всички варианти са:

- моментен разход

- среден разход

- оставащи километри

- средна скорост на шофиране

- време на шофиране от последното анулиране (в часове)

Идикациите са:

- колонката за горивото

- износени накладки

- изгоряла крушка

- липса на течност за чистачки

- разни други символи, които никой не иска да вижда (удивителен за проблем, идикация за недостатъчно масло) и т.н.

Може да се настройва скорост км 1 и км 2 (да кажем градско и магистрално), които като са настроени да кажем на 60 и 140, при достигането им започва да пищи зумера и ти светва на дисплея кой км си достигнал.

Зависи с коя музика си и дали имаш навигация, ти показва станцията най-горе или посоката от навигацията.

С копчето reset при еднократно натискане (не задържане) ти гаси дисплея. С този същия бутон нещо друго се прави, когато си с навигация, но не помня точно какво. Чел съм го преди и не го помня, а нямам навигация, за да съм по-конкретен.

С reset чрез задържане се анулират показанията на средния разход, средната скорост и времето на шофиране.

Най-отдолу на дисплея показва предавките на автомата. При ръчните скорости там няма нищо, демек нищо не се показва.

При отворена врата/багажник показва кои врати или багажника са отворени. За предния капак не знам дали има индикация. Досега не съм се замислял, така че може да се пробва.

Минуса на този дисплей е, че не показва разход на място, както е примерно във VW от същите години. Там показва л/час, при нас остава последното показание, което е доста глупаво. Да кажем, ако си дал гас на първа и ти е изписало 22 л/100 моментен разход и веднага натснеш спирачката и изключиш от скорост, остава да си показва тези 22/100. Или пък караш на скорост без газ и ти изпише 0/100 моментен разход, в този момент спреш на светофара, си остава 0/100. Другия минус е, че комуникацията е доста бавничка според мен и не се опреснява веднага.

Мисля, че е това, но може и нещо да забравям.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

KiKoTM

 

Виждам, че си доста добре запознат с таблата при С5.

"При отворена врата/багажник показва кои врати или багажника са отворени." Знаеш ли дали това е валидно за всички табла, понеже при мен такава индикация липсва?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема на микретата е следния,палеца който натиска бутончето е метал облечен в нещо като мека пластмаса,при многото отваряния ,пластмасата се наранява,отчупва силиконовата шапчица на бутона на микрето,от там прониква влага и микрето се скапва

 

028754533-big.jpg?r=0

 

 

другия проблем е отчупването на пл.ос на която седи единия карай на пружината,бутончето именно нея натиска.

 

лечение

с мн тънко свредло се пробива отвор,нагорещена игла , мушкате и създавате нова опора на пружината,после от двете страни залепвате тънък лист от филмче  за фотоапарат,с дебелината на микрето ,естествено след като сте го сглобили ,ако е поправяна пружина.залепва се все едно е дългата дръжка на чанта за лаптоп от двете тесни страни на микрето,но плътно ,да опира бутончето съвсем леко.Сглобявате и се радвате на работещи плафони и сигнализация на фиса,зумер...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и гледате за пластмасовото рамо което натиска микрето,ако е накъсано и с ръбове ще съсипе новото за нула време,използвайте лентата както съм описал по горе

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема на микретата е следния,....

Колега от снимката изглежда(или аз просто се заблуждавам) че си стигнал до "микретата" без да сваляш кората?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 years later...

Здравейте колеги!

Аз имам обратният на вас проблем.На мене непркъснато ми индикира ,че задна лява врата е отворена и й светят светлините (червената и бялата).

Дали и при мен проблема е в микроключетата.

Интересно е ,че поради това немога да заключвам колата отвътре но с ключа за щастие се заключва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някъде по веригата имаш късо съединение. Дали е в самото ключе, по кабелите до него, в самата машинка може да има студена спойка или пък в гофрето между вратата и колонката може да има оголен кабел. Къде точно е ,може да разпереш с измерване с мултицет или пробна лампа.

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси колега!

От опит си мисля ,че или е в машинката или в гофретната връзка на вратата.Ще му хвърля едно око и няй-вероятно ще се ходи на електротехник.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...

Здравейте, предполагам и при мен са тези микрета на двете десни врати,не показва индикация на фис за отворена врата и плафоните не светят при отваряне.Купих я със задна дясна неработеща и от няколко дни и предна.Предполагам са микрета,но защо както си карам и светват всички плафони(откакто разбрах за предна дясна) в купето и трябва да ги изключа за да не ме дразнят и после като изгася и запаля всичко е наред до известно време. Дочух нещо като звук за самозаключване и след това светна плафона,след това не ми работи бутона за заключване отвътре.

Някакви съвети освен микрета...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...