Jump to content

Audi A4 B6 - пълно сервизно обслужване


zeroday

Recommended Posts

Колеги препоръчайте каде и с какво, и за колко може да се обслужи В6-ца.

Под пълно обслужване разбирам - ремъци, ролки, ангренаж, всички филтри, всички масла, фреон, водна помпа, свещи, термостат, антифриз, спирачна течност.

Ако може да напишите и от каде може да се купят и оригинални такива, или поне марки който са за първично вграждане ще е супер, също и цена на всяко едно от тях. Ако някой е сменял скоро да пише. :jump:

P.s Sedan 2.0 ALT

Редактирано от zeroday
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега ето линк за частите(задал съм параметрите които си дал):

http://drive.bg/groups.php?ModelId=15507

Има всичко, но има и друг вариант - пиши на колегата КОКО 100 C4- поне всички части ще са супер + някаква отстъпка !

Редактирано от acCesSor
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, преди няколко месеца смених всички ремъци, ролки и водна помпа. Купих всичко от Юнитрейд и ми излезнаха около 650лв. Говориме за В6 1.9тди 2004 година с препоръчителна смяна на ангр.ремък на всеки 120к. км.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, преди няколко месеца смених всички ремъци, ролки и водна помпа. Купих всичко от Юнитрейд и ми излезнаха около 650лв. Говориме за В6 1.9тди 2004 година с препоръчителна смяна на ангр.ремък на всеки 120к. км.

Колега не ми се вярва за тея пари да си сменил обтегачите!!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега не ми се вярва за тея пари да си сменил обтегачите!!!!

Включително и тях! Ще се опитам да намеря фактурата и ще я сканирам.

Само че тази цена е с върната водна помпа(оригинална) иначе цената е с около 200лв. нагоре. 100 и нещо беше с върната и 300 и нещо без върната.

Редактирано от BAHOLINO A4 TDI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми нз как за 650лв. ще смени ангренажен ремък+2 ролки и останалите ремъци и обтегачите ми, при все че цените за моята са 326лв. комплект ремък+2 ролки и още 286лв. за ремък за алтернатора(той е двупистов и за останалите неща) и обтегач към него, а отделно водната помпа с 50% намаление(ако върнеш старата оригинална) е около 120лв мисля...та значи около 730лв. с ДДС и без отстъпки...Та предполагам за А4 няма да е по-евтино ако се взима от Порше Запад :)

П.С. мен пък ми е интересно колко са оригналните 4 филтъра и масло 10W40 ако трябва да се взимат от Порше?Щот филтрите ги гледах по 15-25лв. преди време, само маслото нз какво е точно и това ми е интересното - аз трябва да правя смяна през лятото, а последните неоригинални бяха всичко 180лв. с труда...сори за оффа, ама някой ако е сменял и маслата с филтрите на А3/А4, нека сподели колко струват от Порше

Редактирано от A3_Ambition
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми нз как за 650лв. ще смени ангренажен ремък+2 ролки и останалите ремъци и обтегачите ми, при все че цените за моята са 326лв. комплект ремък+2 ролки и още 286лв. за ремък за алтернатора(той е двупистов и за останалите неща) и обтегач към него, а отделно водната помпа с 50% намаление(ако върнеш старата оригинална) е около 120лв мисля...та значи около 730лв. с ДДС и без отстъпки...Та предполагам за А4 няма да е по-евтино ако се взима от Порше Запад :hilezh:

П.С. мен пък ми е интересно колко са оригналните 4 филтъра и масло 10W40 ако трябва да се взимат от Порше?Щот филтрите ги гледах по 15-25лв. преди време, само маслото нз какво е точно и това ми е интересното - аз трябва да правя смяна през лятото, а последните неоригинални бяха всичко 180лв. с труда...сори за оффа, ама някой ако е сменял и маслата с филтрите на А3/А4, нека сподели колко струват от Порше

Последно когато ходих до Порше, преди няколко месеца, имаше брошура с промоция за смяна на масло (1.9тди и подобни 4 цилиндрови двг.) за цена около 250лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само обтегача на пистовия ремък на SKF е 308 лв., а на INA е 296 лв.

Наскоро проверявах за 1.9 AWX ремъците с ролките са около 960лв. Като ремъците са Gates, а ролките SKF, водна помпа Valeo!!!! Не говорим изобщо за цени от порше!!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Къде са тези цени??

Моята я взех септември, накупих и смених:

1.Масло и филтри

Castrol Magnatec 5W-40

Castrol TAF-X-2.5l

хидравлично от порше

(последните 2 така и не смених :hilezh:)

филтри - маслен, въздушен, горивен, на климатика(с активен въглен)

Общо: 340лв

2.Ремъци, ролки и водна помпа

Общо:440лв

3.Отделно смених свещи и 2 бобини за около 300лв

Всичко това без т.3 стана с любезното съдействие на колегата КОКО 100 C4 :hilezh:

(както и на брат ми който разкарва колата насам натам като съм зает :D)

Редактирано от dgerashki
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега не ми се вярва за тея пари да си сменил обтегачите!!!!

Най-накрая намерих фактурата от Юнитрейд и я сканирах. Та ето коя част колко струва:

post-2324-0-65408200-1295017929_thumb.jp

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 years later...

Има и втори обтегач на пистовия ремък, който е с едно амортисьорче. Та той е около 200 лева, даже и нагоре...

Термостата не виждам също в цената. Та заначи всичко идва към 900 лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...