Jump to content

Почистване на дебитомер


Recommended Posts

Колеги,

Въпросът ми е някой правил ли е подобна интервенция. Купил съм си MAF cleaner (уж специален спрей за целта). Ако някой има опит моля ви споделете. Тънкости и така нататък. Знам че не трябва да докосвам нищо вътре. Нещо друго има ли? Става въпрос за дебитомер Hitachi. То най-вероятно ще го сменям но искам да опитам :steinigung:

Колата е с двигател 1,8 (ADR).

Редактирано от kostaIliev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=92140&st=0&p=1412462&fromsearch=1entry1412462

Погледни последния пост. Може дебитомера да е малко различен, но принципа е същия.

Редактирано от bokouser
  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Почистих го и работата заспа. Предърпването и замислянето сутрин изчезнаха. Сместа вече не е бедна. Дебитомерът ми беше в окаяно състояние. Мръсен, мръсен.

Много е тънка работата там. Ваг ком-а ми показваше че всичко е ОК с деботомера. Само една грешка - бедна смес имаше която ме наведе на мисълта че проблема е от него а не от дросела.

Благодаря на bokouser за напътствията, а и на целия форум за съветите които съм получавал. ;)

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, моя също не чистен поне от 2 години, и усещам, че трябва да се прави това.

Имаш ли снимки, или можеш ли да обясниш добре, като на непрофесионалист как става-щото ми омръзна да давам по 40лв за това нещо. И трябва ли след това адаптация през ВАГ-кома

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам снимки , но е лесно като детска игра. Ако дебитомера ти е хитачи (моят е такъв) - има две "жички" които пръскаш обилно с спрея. Този на картинката която е да ти служи като пример е подобен. Пръскай жичките които там съм оградил в червено. Имай впредвид че не е същия но е подобен. В НИКАКЪВ случай не ги докосвай !!! Само изпръскай половината спрей по тях. После чакаш 10 мин. да изсъхнат, сглобяваш и готово.

mafjx.jpg

Редактирано от kostaIliev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 11 months later...

За да не отварям нова тема, моя дебитомер е от Ауди А4 1997 година 1.9 АФН, не е като този от първите постове а в тръба с 3 жички и от двете страни на тръбата има мрежичка от която няма достъп до тях, та идеята е как се чисти и мога ли да използвам ВД40?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега...на АФН дебитомера може да се извади извън въпросната тръба...от горе при буксата има 2 винта...или еврейска звезда с дупка или по-кофтия вариант нещо като петолъчка с дупка....ако е второто се отвива или със специален трудно-намираем накрайник или с плоска отвертка с цепка в средата....след което се процедира както колегата е казал...пръскаш обилно и гледаш как излиза чернилка...после чакаш да изсъхне и монтираш обратно :) Не съм сигурен дали с ВД40 става....по-скоро не бих рискувал. Търсиш спрей за MAF сензори или почистване на карбуратори. Преди ги имаше в Ауто+ за около 10 лева.

Нещо такова търсиш:

http://contentinfo.autozone.com/znetcs/product-info/en/US/crc/05110/image/4/

Предполагам говориш за такъв MAF...или поне на моя АФН е такъв:

$(KGrHqIOKpME6eBd+CBiBOuFSF0qNQ~~60_12.JPG

Редактирано от Neotrace
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е същият а като този http://emk-33.com/shop/product_info.php?products_id=26284, питах за ВД-то щото немога да намеря по магазините нито за дебитомер нито за карбуратор, или не съм търсил толко усърдно :) Благодаря за отговора.

Редактирано от sweetlioo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Здравейте, все оше не съм чистил дебитомера, тук в Благоевград немога да открия спрей за тая работа, предлагат ми спрей за спирачни апарати на TRW, върщел съшата работа. Кажете да пробвам ли с такъв спрей или да не рискувам?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако толкова не можете да намерите спрей, в краен случай може с чист, безводен изопропилов алкохол или с чист хексан.

Недейте да рискувате с тоя WD-40.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
  • 11 months later...

Пичове как да го разглобя този дебитомер ? :gruebel:/>

има две болченца за еврейска звезда но вътре има една пъпка и не мога да натикам еврейската звезда :steinigung:/>

Дебитомера е Хитачи.

Редактирано от StefaK
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Мдаа, с такива неща се отвинтват, но при доста коли вече не е с Торкс, а с петолъчки, пак с дупка. Целта -> да не чистиш, а да купиш цял нов!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...