Jump to content

Механична инжекция


Ivo-piVo

Recommended Posts

Някой да има идея от каде мога да намеря ремонтен комплект за тая инжекция

http://img511.imageshack.us/i/photo0111n.jpg/

По принцип е износено само буталцето вътре..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я питай Коко_100_C4 или gsb.Те са хората,които изкопават трудно намируемите части.Успех и няма да се отказваш от механичния инжекцион.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой да има идея от каде мога да намеря ремонтен комплект за тая инжекция

http://img511.imageshack.us/i/photo0111n.jpg/

По принцип е износено само буталцето вътре..

Невъзможно е, то не се износва.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Невъзможно е, то не се износва.

Не можеш да ме убедиш, при положение, че го виждам къде е износено и протъркано..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какъв ти е проблема?

Износило се е буталцето, като дам газ тече бензин от там.Целия въздушен филтър е в бензин... Не е голям проблем ама ме дразни.. По принцип карам на газ..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Износило се е буталцето, като дам газ тече бензин от там.Целия въздушен филтър е в бензин... Не е голям проблем ама ме дразни.. По принцип карам на газ..

И буталото и цилиндъра са закалени и не се износват.Ти можеби виждаш съвсем слаби следи по буталото където се е движило но това не е износване.При всеки един дозатор има малко просмукване на бензин покрай плунжера но това не може да се избегне тъй като той служи и за смазване на триещите се повърхности.При AUDI 80 90 бензина попада деректно върху филтъра а при AUDI 100 има поставена една малка фуниика в която той капе и през една тънка тръбичка се засмуква от двигателя и така там филтъра остава чист.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо ми се струва, че неможете да ме разберете.. Мнения акъли искам само от някой, който го е правил.. Знам ,че може да се кара на газ, ама искам да ми работи и на бензин.Но неискам да чета безсмислени мнения,че така трябвало да бъди, като си карам на бензин, да си ми мокри филтъра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо ми се струва, че неможете да ме разберете.. Мнения акъли искам само от някой, който го е правил.. Знам ,че може да се кара на газ, ама искам да ми работи и на бензин.Но неискам да чета безсмислени мнения,че така трябвало да бъди, като си карам на бензин, да си ми мокри филтъра.

Протекла ти е главата на инжекцията щот е карана на газ защото като не циркулира бензин през тая глава клапата на "дебитомера" (така поне му викат някои хора) пак се движи само че като си на газ бензин не минава през главата и иглата трие на сухо. Така че като си оправиш бензина мой съвет разкарай газовото. Мога много да ти пиша за механични инжекции ама няма смисъл само беля ще си навлеча зареди газифицираните такива пичове от форума които ми твърдят че по добър двигател от тоя с мех. инж. за газифициране едва ли не няма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това донякъде е вярно, донякъде не е. На моята 80-ка с механична инжекция К-Джетроник не е прокапало и не е имало проблем досега - защо - карам я вече над 100 000 км с газ (така я взех), от 2004 г - повече от 7 г. Защо няма проблем заради карането на газ. Ами паля на бензин, карам така докато позагрее, преди да я загася пак карам малко на бензин и така.

Ремонтен комплект трудо ще намериш - така или иначе официално не се предлага. В "Златен меркурий" може и да могат да помогнат! Намират се в една пресечка на бул. "Сливница" преди Шела в посока към Калотина. Между кръстовищата с "Опълченска" и "Константин Величков".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не бе недей ги бъркайте двата щата калофер и калифорния.Износена ми е игличката на инжекцията.Аз незнам тая инжекция кав дебит мери ама щом казваш,че някой му казват дебитомер ги поправяи..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ХаХ друг инжекцион трудно щте си намериш заштото номера на инжекциона тряа да е саштия като номера на твоя.Пак това че тряа да се пални филтара с бензин ми е малко странно и аз карам механична инж.и вав моя филтар няма бензин и аз карам на газ.Батка виж си дане е запушена нещто има лазерно почиства на такива инж.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ХаХ друг инжекцион трудно щте си намериш заштото номера на инжекциона тряа да е саштия като номера на твоя.Пак това че тряа да се пални филтара с бензин ми е малко странно и аз карам механична инж.и вав моя филтар няма бензин и аз карам на газ.Батка виж си дане е запушена нещто има лазерно почиства на такива инж.

Кой ти беше учителя по български? :angry:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направо почвам да се чудя, защо пиша тука.. Проблема е изцяло изяснен,износена е игличката.Ако има някой с конкретен отговор да пише,ама не ми се четат глупости.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И в "Златен меркурий" няма да ти помогнат.

Онзи ден им звънях за да питам за дюзи... Тез хора незнаеха колко уши. Един мъж пита една жена :

"- Абе, дюзи за аУди имаме ли?

- Ми незнам. Абе немаме.

- Ми нямаме господине..."

Колега, снимай ми точно какво ти трябва, по възможност с размери.

Имам няколко баталисани к-джетроника, та може да съм ти от полза.

п.п.

Колеги, к-джетроника подлежи на ремонт.

Колеги, дюзите подлежат на почистване (от собствен опит вече го знам).

Най-лесно е да се каже "неможе", "нестава", или "карай на газ".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...