Jump to content

махане на катализатор


buhoveca

Recommended Posts

и аз наскоро ги махнах двата катализатора на 2,5 тди - никаква разлика не усещам

нито върви повече, нито тръгва по-лесно

Момчетата от Крафт сложиха 2 гърнета с едни пеперудки посредата, казаха че това било важно за живота на крайното гърне (440 лв) - аз се съгласих и платих 240 лв.;о)))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 years later...

Здравейте! Днес свалих катализатора и сложих резонаторно гърне на неговото място. 

 

За гърнето и работата ми взеха 85 лева, а катализатора продадох за 140 лева. 

 

Сега колата е много по-пъргава и бърза, за сметка на 10-15% повече шум :) Наздраве

Редактирано от victor4o4
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На дизела не му трябва резонатор, най-добре е с права тръба на мястото му. Ако искате да усетите повече мощност изчистете си входящия колектор и затапете егр с пластина. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да изразя и аз мнение ;)

 

махнах катализатора на негово место ми сложиха метална тръба от тогава насам колата има много лош звук :)

като подадеш газ и се получава едно метално дрънчене абе не е същият звук който колата имаше преди. имам приятели със същите мотори (1.8 125к бензин) които са си махнали катализаторите  уи при тях звукът е същият. 

въпроса ми е като се премахне катализатора с какво е най подходящо да се замени (резонантна тръба може би)

Редактирано от marian
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Винаги съм слагал права тръба и никакви ядове. Сигурен ли си, че генерацията не опира някъде и от там да се получават вибрации и дрънчене?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен също е с тръба и леко се промени звука, но не мога да го оприлича като по-лош. Ако те дразни сложи един хубав резонатор.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...