Jump to content

Audi A3 (8P) [АРХИВНА ТЕМА]


Dj example

Recommended Posts

Благодаря колеги ще обърна внимание  на свещите и на стоп машинката, но май ще е стоп машинката щото угасна като ползвах спирачките, по прохода Хаинбоаз.  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също се насочих за СКФ.Човекът в сервиза ми каза цена около над 150 лв. И сега като звъннах в ауди за ориентир ми искаха кам 480 лв с труда.За това леко се притесних   :hilezh:  ,иначе СКФ са добри нали? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

150лв за СКФ .. Взимай го ако е така. По принцип цената му е около 180-190лв ... нещо такова ми се върти. Преди 1 година сменях преден ляв

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де всички ли сме сменяли преден ляв лагер главина и аз сменях, ама преди 3 години и цената хич не ми хареса с труда беше 300+ лева тогава, не знам марката!

Редактирано от audiceco
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми аз съм преден десен май.Но как точно мога да установя кой вие? Дигнахме колата пробвахме да варта колелата с подаване на газ  :hilezh: ,ама има блокаж.Въртях с ръка и като че ли виеше леко от десния и имаше лек луфт.Иначе при 50-60 вие на умряло яко.Ама не мога да разбера кой е,а не ми се сменят двата...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравеите...имам малък въпрос относно педала на съединителя...по време на натискане се чува лек странен шум но това е само в началния ход на педала и като го задържа по средата, иначе като го натисна до доло няма проблеми....този шум го нямаше до днес но днес времето доста захладня, на вън е +1 дали това е признак за нещо сериозно.... автомобила е  ауди а3 2.0 тди,140 кс, 2003г

Редактирано от rado_83
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също се насочих за СКФ.Човекът в сервиза ми каза цена около над 150 лв. И сега като звъннах в ауди за ориентир ми искаха кам 480 лв с труда.За това леко се притесних   :hilezh:  ,иначе СКФ са добри нали? 

SKF и FAG са абсолютно аналогични като качество и и с двата няма да сгрешиш. Възможно е FAG да е минимално по-евтин обаче. Провери.

 

здравеите...имам малък въпрос относно педала на съединителя...по време на натискане се чува лек странен шум но това е само в началния ход на педала и като го задържа по средата, иначе като го натисна до доло няма проблеми....този шум го нямаше до днес но днес времето доста захладня, на вън е +1 дали това е признак за нещо сериозно.... автомобила е  ауди а3 2.0 тди,140 кс, 2003г

"лек странен шум" - чудесна определение на шума колега, разбрахме за какво става дума!    :biggthumpup:

Ако е пукане/щракане на точно определено място при натискане и отпускане - хидравличен цилиндър зад педала.

Редактирано от Moonland
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, броня, маска+бленда за ноемра ( ако няма и ако е необходима ), преден капак, калници и някаква греда по бегъл спомен, като в краен резулат не е изключено да постигнеш един така, приличен, класически  Сбирщайн с локация Горубляне :hilezh: ... ( външни белези, като фуги и т.н., винаги личат при подобни интервенции ).

Имам питане,четох разни теми из форума,уж доста разбрах ама не ми стана ясно калниците защо се сменят,не са ли същите ? Ако може някой да ми поясни че смятам да я правя тая маневра

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едно питане , можели от VAG-COM  да се настрой осветлението на плафона , тоест да се забави още малко светването и изгасването на плафона ;) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

SKF и FAG са абсолютно аналогични като качество и и с двата няма да сгрешиш. Възможно е FAG да е минимално по-евтин обаче. Провери.

 

"лек странен шум" - чудесна определение на шума колега, разбрахме за какво става дума!    :biggthumpup:

Ако е пукане/щракане на точно определено място при натискане и отпускане - хидравличен цилиндър зад педала.

Ще го видим утре.Благодаря все пак

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми аз съм преден десен май.Но как точно мога да установя кой вие? Дигнахме колата пробвахме да варта колелата с подаване на газ :hilezh: ,ама има блокаж.Въртях с ръка и като че ли виеше леко от десния и имаше лек луфт.Иначе при 50-60 вие на умряло яко.Ама не мога да разбера кой е,а не ми се сменят двата...

Едно време имах едни измислени гуми маxxis z1 ли кви бяха вече ги забравих с яката шарка и те между 50 и 60 виеха на умряло, та за всеки случай виж и гумите да не се окаже, че и те вият!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като нищо, ще ти вие при скорост 50 - 60 точно от гумите! Ако има някаква възможност да сложиш други джанти с гуми и да пробваш мисля си решаваш проблема, като разбереш, че шума идва именно от гумите вярвай ми минал съм по тоя път!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А лагера? Проблема е, че вие и бучи и при 100. Просто почва при 50-60. Иначе, ако са само гумите не трябва ли да се чува и отзад, щото май отпред си идва бученето, щом даже първо ки мислех, че е двигателят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те точно предните ми гуми виеха на мен, пробвай, ако можеш с друг комплект гуми и джанти и може би ще изчезне виенето при 50 - 60 км. в час. Лагер главина трябва да погледна във фактурите, колко ми взеха преди 3 години, ама си спомнян, че беше неприятна сума, сега предполагам цените са паднали! Но първо пробвай с гумите!

Редактирано от audiceco
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, бързо въпросче - някой да има представа каква е крушката за DRL светлините на А3 2009-та (не LED, обикновена крушка). Че жИната се обади, че е изгоряла и ми се иска да взема на път към вкъщи, а да я накарам да я свали и да провери, сещате се, е невъзможно  :hilezh: , пък в нета не успях да установя каква точно е крушката (вероятно е P21W, но не е сигурно).

 

И свързан с него въпрос - дали имате идея има ли такива с по-бяла светлина (подчертавам - не LED) - тип като Nightbreaker за фаровете?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, за същата крушка ми се ще да свети по-бяло, в момента си е жълтеникава, стандартна крушка. Питам, защото ще сменям самите крушки на късите с Nighbreaker и ми се иска и DRL-то да е с подобна светлина.

 

EDIT:....бре, а дали не е P21/5W??? Че гледам те са с две жички, а тия моите май-май работят и като габарит, и като DRL - на габарит светят по-слабо (както и когато работи мигача)....

Редактирано от Wildkid
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...