Jump to content

АВТОПИЛОТ. ТЕМПОМАТ 30лв


Recommended Posts

Здравей колега

toshkov81 какво става с темпомата за ауди а3 дето идвах два пъти  от гр.Самоков и не става чакам да се обадиш,(уговорката беше да се обадиш до края на м.юли) или ще си карам с пригодения темпомат
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 479
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Колега пробвах да ти пусна лично, но явно си стигнал лимита, затова ще си задам тук въпроса.

Колата е А4 Б5 1.9тди АФН 110кс 96г с ФИС ако е от значение. Ако се вземе ръчка оригинална с буксата към нея, на кои пинове къде трябва да се навържат кабеляците, има ли оставени свободни букси за тях или ще се почва с ровенето. Сменят ли се стоп машинката на педала на спирачката или този на съединителя и трябва ли някакво преправяне някъде като цяло. Също така след евентуален монтаж трябва ли да се обучи, имам ВЦДС с оригинален кабел и не е проблем стига да знам как точно. 

Това в общи линии, благодаря предварително може и на ЛС да ми отговориш ако желаеш :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей Тошков,

До къде си стигнал с разработката на темпомат за автомобили с жило за газта. Колата ми е Шкода Октавия 97-ма, АЕЕ двигател.

-Може и на лични да ми пишеш, както ти е удобно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

извинвам се че не мога да отговарям на личните съобщения и въпросите във форума. просто неми остава време да седна на ПС-то. ще помоля всички желаещи да попитат нещо да се свържат с мен на телефона. още веднъж се извинявам за неудобството.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Колега Toshkov81, дали няма да успееш да дойдеш в София отново за монтажи, ако се съберат достатъчно желаещи? Имам ОГРОМНО желание да се сдобия с темпоматче, само че времето ми е много ограничено.... а по празниците и почивните дни  (съботи и недели) едва ли работите. :/

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление няма как да мръдна никаде. Събота си работим по принцип , а по празниците ще има дни в който ще работим. Вече инсталирах тапаталк и мога да отговарям на лични на всякакви въпроси. Избери си дата и ме попитай и ще ти кажа дали ще работим. Все ще измислим нещо.

send from galaxy NOTE Edge

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 weeks later...

лампичка на таблото няма. резюм си има. копченца слагаме само за моделите за които няма нови лостчета. а именно а4 б5, шаран, алхамбра и т.н.

в твоя случей лостчето ново струва 45 лева.

Здравей колега,та значи за VW-SHARAN нямаш лостчета и става само с копченцата така ли...извинявам се моят е 99г. AFN 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Здравей имам пасат б4 1.9 TDI 1Z мотор.

Възможно ли е поставяне на темпомат и колко би излезнало всичко и лолко време отнема монтажа също така ме интересува.

И накрая има ли необходимост от тези лостчета.. http://olx.bg/i2/ad/...b4-ID5R008.html

Благодаря предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Колега ,за Голф4 AJM мотор 2000 г ,цена и време ,че съм от Русе пък имам път към пловдив и мога да се отбия?

Лостчета имаш ли и на каква цена?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Здравейте,

колега за Ауди А3 8л 1.9ТДИ 1999 година дали може да ми кажеш има ли окабеляване за темпомата, 

С една ръчка само да се сложа, че съм в чужбина и няма как да дойда при тебе.

Имам и кабел ако трябва да се отваря порта за темпомата. 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 12 часа, bam4o написа:

Аз пък се сдобих с "" Мълчанието на Агнетата"" 

Колега ако съдя по моята А4 която е 06.98г. най-вероятно нямаш окабеляване от куплунзите след ЕКУто до волана. Моето беше така и си ги пуснах допълнително. Ако си малко по сръчен и умееш да запояваш, няма начин да не се справиш. По важното е да с намериш схема на темпомата за твоята кола, като модел и година. Лостче с бутони и втората букса поне с 10см кабели по нея за да има какво да удължиш към буксите на ЕКУто.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
On 4/23/2016 at 9:25 PM, bam4o said:

Аз пък се сдобих с "" Мълчанието на Агнетата"" 

извинявай колега, но ако погледнвш няколко поста по-нагоре ще забележиш че не мога да влизам редовно тук, и ще помоля още веднъж, ако имате въпроси да се чуем по телефона. 0898364628

Хубаво беше времето, когато след работа, можех да седна и да се рова и пиша 2-3 часа във форума, уви с малко бебе в къщи това е невъзможно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Искам да благодаряи и тук  на колегата  toshkov81 за добрата и точна работа  . Уговорихме се за дата и час понеже аз лично не разполагах с много време ( а съм от Бургас ) се претеснявах дали няма да се проточи работата.Увери ме,че  работата му в моя случай е два часа и беше точен като швецарски чесовник. Авопилота работи за сега перфектно и даже се чудя защо не съм активирал много по-рано . Първото нещо което си помислих след като го пробвах е ,че  даваме пари за хиляди глупости по старите си коли а за такова удобство все си мислим ,че не е задлжително но на дълък път това си е просто неоходимост.Момчето е корекно а работата му може да ви направи шофирането по-лесно и приятно .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

+1 и от мен за колегата toshkov81 :zustimm:

 

Вместо непрестанно бъгващото се френско табло Jaeger с малък FIS, вече  съм обзаведен с "ново" табло Siemens VDO с чисто нов FIS (ама голям FIS). Към това добавяме функционални лостчета за BC (bord computer) и за темпомата. Благодарности и за откриването на един глупав проблем, който се реши бързо и безаварийно. 

 

Започваме с разглобяване...

30j64xu.jpg

 

Сваляме дефектиралия оригинален FIS

120tgye.jpg

Запоява се нов FIS...

zl9lxh.jpg

 

Тест на таблото преди сглобяване:

xn9j5f.jpg

 

Кратък тест (тук сме на моторна спирачка и по инерция - разбира се)

2rzfnmo.jpg

 

И...след 100км пробег: :dance:

Свети добре, изглежда добре!!!

69nwh0.jpg

 

Имам една дребна забележка към колегата, но тя е лична и не смятам, че засяга този пост, за да я споделям.

 

Надявам се, че това е началото на една  ползотворна дружба (ако мога така да се изразя). 

 

To be continue...

Редактирано от Rotkod
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега, колата ми е Audi A6 2.5TDI 2002, 4B, C5, 114Kw, 155Ps, AYM (Multitronic) - интересува ме колко ще е цената в моя случай със лостчето или ако го нямате да си го набавя и така да се уговорим за дата и час. Надявам се да стане края на юли или началото на юли по време на моя отпуск, че ще трябва доста да попътувам :) . Благодаря предварително!

Редактирано от unique
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 3.05.2016 г. at 7:56, toshkov81 написа:

извинявай колега, но ако погледнвш няколко поста по-нагоре ще забележиш че не мога да влизам редовно тук, и ще помоля още веднъж, ако имате въпроси да се чуем по телефона. 0898364628

Хубаво беше времето, когато след работа, можех да седна и да се рова и пиша 2-3 часа във форума, уви с малко бебе в къщи това е невъзможно.

Няма проблем колега, аз и без това като гледам няма да стане моята. По-телефона няма как да стане в Германия съм. Но пак ще кажа няма проблем.

 

Да ти е живо и здраво детенцето това е най-важното.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...

Един голям "+" от мен за Жоро. Монтаж на автопилот на А6, 4F, обща цена за труд и материали около 140 лева, неразличим от заводския монтаж, всички функции работят, плюс визуализация на зададената скорост на дисплея... Нямам думи! 

Колеги, един съвет към вас - ако искате да ви се свърши работа бързо и навреме, звънете по телефона, не пишете по форуми в чакане на отговор ;)

Редактирано от bancho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

От днес и аз съм с темпомат направен от  колегата, много съм доволен,  от Пазарджик до Ямбол голямо ръчкане падна :hilezh:, ако някой иска да се сдобие с тази екстра за минимална сума това е вашия човек. Благодаря  toshkov81 и  :respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...

Здравей колега колко ще ми излезне монтирането на темпомат на Ауди а3 130 кс 1.9 тди фестлифта .Другото питане може ли да се направи да показва разхода на горивото и другите неща дето показва нямам ръчка с копчета по нея.Мерси

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Колега за Ауди а6 4ф АУК 3,2 бензин освен пластмасата, лоста и оптичният кабел.

Друго трябва ли и ако дойда колко пари ще е да го сложиш и настройш ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 months later...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...