Jump to content

Воланът се върти по-трудно


Bluedog

Recommended Posts

Здравейте колеги,

провокиран от многото теми за предницата на Б4 и аз реших да я постегна. Майсторите смениха предни амортисьори + прашници и шоктампони, тампони на макферсона, втулки на носачите, кормилни накрайници и ляв тампон на двигателя. След ремонта е направен реглаж. Но още при тестдрайва ми направи впечатление, че воланът се върти по-трудно от преди. Възможни причини?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Помня ли? Трябва да питам дилъра дали само пълнители сменях или и другата карантия. Хидравлична течност губиш ли, шум от помпата има ли?

Хидравлична течност не губя, малко над минимума е, но досега не съм наливал. Чува се лек шум при крайно ляво и крайно дясно на волана, но мисля, че това е нормално.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нормално е да се върти малко по трудно, ако са сменяни кормилни накрайници, шарнири, гуми (с летни например). Реглажа на предницата няма отношение към това колко трудно се върти волана.

Според мен няма място за притеснения.

Редактирано от nmm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каква хидравлична течност препоръчвате и от къде да се закупи? А цената каква е, ако не се лъжа събираше около 7-800мл нали така?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оригинална. От Еуратек! Един литър струва около 20лв. и ще ти стигне. :)

А някакви спецификации на тази течност? Как трябва да се поръча?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

G004 Има я във всеки Ауто+. Сиво шише с щемпели на ВАГ (ауди, шкода, фолксваген), цената е 28-30 лв литъра. Редактирано от martinich
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пак казвам - направи си реглаж на предницата

не казвам, че причината е на 100% това, но това е една от причините

Обосновавам се:

в повечето сервизи криковете които са за реглаж на предница се използват и за ремонт на автомобили, виждал съм и на малки камиончета.

В повечето сервизи са напълно неграмотни и работят напълно завършени идиоти - които единственото нещо което извършват качествено е това да ти вземат парите.

Аз на моята В4 съм сменял всичко по предницата и със свалянето на колата от крика беше перфектна с изключение на това че кормилото се въртеше малко по трудно от напреди - веднага отидох на реглаж и всичко се оправи. Ходя само на едно място и независимо къде ми правят нещо и след това ми регулират предницата то веднага си отивам при човека при който ходя винаги и така съм напълно убеден че предницата е наред и колата е добре.

Пак казвам - може не това да е причината но със сигурност е една от причините за да се върти волана малко по трудно.

Предница се прави по следният начин

- колата се качва на крика /крик който се използва само за това а не да качиш на него кола и да биеш с чука е да ремонтираш/

- помпат се гумите както производителя е препоръчал

- преглежда се дали всичко е наред по предницата

- избира се точният модел на колата / в повечето места напише В4 и толкова/

- прави се предницата според заложените заводските параметри, а не да е на нула - защото заводски примерно едното колело е на минус 0,12 градуса --- примерно

Не правя реклама на човека но това за мен го прави само човека в сервиза срещу софиямел до сточна гара - радиал се казва май-- там за ремонт не бих си оставил колата но за предница човека е супер- и то само един - Олег май се казваше - русоляв

----- Последният път си правих колата в сервиза дето винаги ходя и след като я свалиха от стенда за предница то веднага отидох при въпросният човек за да ми я направи наново и наистина имаше разлика от по половин и нагоре градус

-------------- това е от мен --------------------

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е аз па щи кажа, че при него ходих, даже лист ми извади с параметрите, ама и той ми обясняваше колко било сложно щото предницата на Ауди спичала и трябвало в някои случаи да играе горелката. Не е особено перфектен да си го кажа аз. Може би ако минеш 2-3 пъти през него ще запомни и ще действа правилно, но като цяло не съм от особено доволните. За справка, живея на 300-400 метра от него (Радиал) и съм го посещавал не 1 път. Не съм доволен и от Диана на Ботевградско преди Шел-а. Требе си друго място според мен по отношение на реглаж на предницата, колегите ще кажат изпитани места.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оригинална. От Еуратек! Един литър струва около 20лв. и ще ти стигне. :(

И аз сложих от тази, по препоръка на колега от форума. Преди това обаче бях с червена и тъй като тази е с друг вискозитет като че ли губи от някъде. Имайте го впредвид! Бях чел за тази вероятност, но все пак смених цялата течност вместо да доливам от червената. Събира около 800 грама. :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно реглажа - майсторите ми казаха след около 1000 км да отида да ми направят втори, безплатен реглаж. В момента воланът стои леко надясно, което ме дразни. Ако и тогава не го оправят ще ходя при друг за реглаж.

@ MeThTiCaL - ей тия ги хвалят за реглаж Експрес-2: http://www.autoexpress-2.com/contacts.html Аз съм ходил при тях веднъж и останх доволен тогава. Между другото с теб сме почти съседи, а гледам че имаме и еднакви коли. Ако искаш звънни някой път да се видим да ги сравним:zustimm: 0882 174424 - Асен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да прав си колега - не съм ходил 2-3 пъти а поне 10 пъти при него - аз съм много доволен --- може да си попаднал на друг --- аз ако не е той не влизам там дори и да питам нещо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да прав си колега - не съм ходил 2-3 пъти а поне 10 пъти при него - аз съм много доволен --- може да си попаднал на друг --- аз ако не е той не влизам там дори и да питам нещо

колеги предстои ми реглаж и ми стана интересно за този сервиз в дружба понеже там живея ... кой да търся там и кой ако видя да не влизам :respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги предстои ми реглаж и ми стана интересно за този сервиз в дружба понеже там живея ... кой да търся там и кой ако видя да не влизам :flehan:

Това за кого да търсиш и кога да не влизаш се отнасяше за сервиза "Радиал 2000" който е до Сточна гара и за когото спомена колегата Симеонов. Този в Дружба го препоръчах аз и не мога да ти препоръчам конкретен служител. Ако решиш да ходиш звънни предварително и си запази час.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това за кого да търсиш и кога да не влизаш се отнасяше за сервиза "Радиал 2000" който е до Сточна гара и за когото спомена колегата Симеонов. Този в Дружба го препоръчах аз и не мога да ти препоръчам конкретен служител. Ако решиш да ходиш звънни предварително и си запази час.

така е, който не чете внимателно .... :flehan: а имаш ли добри впечетления от този в Дружба ... правих 2 реглажа в рамките на 2 дни в различни сервизи а колата продължава да дърна на една страна ...

Редактирано от popeto82
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

така е, който не чете внимателно .... :flehan: а имаш ли добри впечетления от този в Дружба ... правих 2 реглажа в рамките на 2 дни в различни сервизи а колата продължава да дърна на една страна ...

Ами да, добри са ми впечатленията. Ходил съм само веднъж досега, но ми решиха проблема, а бях трестал колата доста яко странично в един бордюр. Опрвиха я само с реглаж. Сега ако след втория реглаж при майсторите, които ми правиха окачването волана не е прав, пак мисля да отида до Дружба. Отзивите в интернет също са много добри за тях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами да, добри са ми впечатленията. Ходил съм само веднъж досега, но ми решиха проблема, а бях трестал колата доста яко странично в един бордюр. Опрвиха я само с реглаж. Сега ако след втория реглаж при майсторите, които ми правиха окачването волана не е прав, пак мисля да отида до Дружба. Отзивите в интернет също са много добри за тях.

е ще видим как ще справят и с моята . ,мерси за помоща

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...