Jump to content

Как да си залепя таблото


sweetlioo

Recommended Posts

Здравейте колеги, можете ли да ми кажете с какво лепило и по какъв най-лесен начин мога да си залепя таблото? Отлепило се е около капака на еърбега и около предното стъкло, което ми дразни много очите. Имам и втори въпрос, с какъв препарат мога да си лъсна самото табло, да получи блясък, а дървото да придобие по хуба вид, защото сега е захабено и потъмняло? Благодаря Ви.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, можете ли да ми кажете с какво лепило и по какъв най-лесен начин мога да си залепя таблото? Отлепило се е около капака на еърбега и около предното стъкло, което ми дразни много очите. Имам и втори въпрос, с какъв препарат мога да си лъсна самото табло, да получи блясък, а дървото да придобие по хуба вид, защото сега е захабено и потъмняло? Благодаря Ви.

Аз мойто го залепих с локтайт.Като капнеш няколко капки сложи нещо тежко отгоре да държи притиснато.

Апък за блясъка аз ползвам едно Fresh Shine и съм много доволен

edit: http://www.bomarbg.eu/index.php?option=com_content&view=article&id=116&Itemid=271

Редактирано от Shash
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Локтайта достатъчно здраво ли държи, защото самата материя на таблото, гума ли е или каквото и да е там, е твърда и не много пластична, и около еърбега трябва да се залепи върху метална основа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Локтайта достатъчно здраво ли държи, защото самата материя на таблото, гума ли е или каквото и да е там, е твърда и не много пластична, и около еърбега трябва да се залепи върху метална основа.

Преди седмица сваляхме таблото на приятелче , за да го лепиме .... Точно както описваш ти , тапицерията се беше разлепила от пред , близо до предното стъкло. Като го свалихме обаче ни прилоша , самия материял с който е тапицирано таблото е нещо от сорта на пореста гума/ донапрен (но не точно ) и е дебело близо 5мм . С годините и от температурата тази материя не само се е отлепила , но се е деформирала , като при моя човек тапицерията се беше свила на зад от предния ръб на таблото с около 10мм ! Освен това се виждаше , че тапицерията е разлепена не само в края , но и леко на вътре (близо 3-4см) , като разлепеното стигаше почти до първата лека извивка на таблото .... За да се залепи тоя дебел материал си трябва сериозен натиск и яко лепило , съмнявам се че с локтайт ще бъде трайно ( а и в нашия случай си трябваше доста лепило ). Мислехме да го лепиме с универсално лепило на Хенкел (продават се при разните автотапицери). Лошото беше , че тапицерията се беше вирнала и се беше спекла в края и за се застопори , така че да не мърда , мислехме да използваме стяги , които да фиксират плата. Лошото беше , че за целта трябваха минимум 10 стяги (налагаше се на сравнително малко разстояние да се фиксира , понеже беше много твърд плата и не се изправяше). Само дето ние нямахме поне 10 стяги. Чудехме се с какво друго може да се защипе плата , опитахме с щипки за дрехи , но те не прилагат нужното усилие , за да изправят материала и се отказахме , монтирахме си обратно таблото и така си остана .... :flehan:

Редактирано от metodi80
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди седмица сваляхме таблото на приятелче , за да го лепиме .... Точно както описваш ти , тапицерията се беше разлепила от пред , близо до предното стъкло. Като го свалихме обаче ни \изправяше). Само дето ние нямахме поне........ :hilezh:

Аз имам а6 ц5 и с локтайт се залепи вече държи година и половина ама беше се разлепило 1 сантиметър

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мене по-скоро ситуацията като при колегата metodi80 доста се е отлепило, и незнам какво да го правя. А иначе при еърбега, освен локтайт друга марка каква би свършила работа? Поне там ще опитамда го направя, че вади очи направо :respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много кофти проблем е това колеги, аз го нямам, но бих подходил с лепило тип гел с активатор. По здраво и бързо до момента не съм ползвал. Примерно - лепило

Залепването става за 10секунди притискане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имах разлепено около еърбега около 2см по дължина с локтайт го понапълних и държах притиснато 5мин с ръка 1 година вече няма проблеми!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Локтайт имат доста обширен каталог с лепила, някои от които за професионална употреба. Потърси техен представител, и попитай кое ще ти свърши работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

при еарбега и аз моито го лепих с обикновен локтаит в зелената тубичка беше се отлепило около 7-8 сантиметра и стана идеално без проблем даржи вече 1 година :hilezh: ама за таблото незнам това е проблем на сички аудита а4 б5 и а6 ц5 за други незнам :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги, аз мойто го лепих с бизон купих го от бриколаж, то е като лепило за гуми и лепи за 10 мин ,напълних спринцовка сложих шлаох на спринцовката понеже се занимавам с камиони такъв за въздух и го проврях между таблото и стъклото след това с сгънати парчета от кашон ги набих като клинове да го държат става за 20 мин без да се сваля табло ако иска някой ще му помогна

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Аз мойто го залепих с Поксипол - двукомпонентно лепило и вече 6 месеца няма никакъв проблем. Беше се разлепило бая към 10-тина сантиметра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мене беше така решението е просто ново табло 50 лв :hilezh:

И на мен ми мина през ума, но сърце не ми дава да мина през това. Може би на живо не изглежда толкова зле :hilezh:

int54_33.JPG

Другото е че няма кой да го направи. Всеки който ми е пипал по колата е оставил нещо от себе си :flehan:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

Колега и аз го имам този проблем.. Обаче много се е втвърдила самата гума ли или там от какъвто материал е в левия и десния край до предното стъкло и се съмнявам с такова лепило да стане. Та въпроса ми е ако го нагрея дали ще се деформира и дали има друг начин да омекне точно в тези два края?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз смятай да лепя моето с полиуретан за прозорци,със няколко стяги и зарязвам колата за ден.Трябва да е достатъчно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз пробвах с обущарско лепило, но изкара една година. може би защото не съм го залепил добре, но ако има ефект с полиуретана при колегата, ще пробвам и аз.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Полиуретана (лепилото) е варианта за трайно решаване на проблема.

Редактирано от eic-idimitrov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Имам и втори въпрос, с какъв препарат мога да си лъсна самото табло, да получи блясък, а дървото да придобие по хуба вид, защото сега е захабено и потъмняло?

 

Моето табло го мазах с (не се смейте  :hilezh: ) войнишка паста за обувки - стана страхотно матово черно...

За дървото, ако говориш за махагона - той си има лаково покритие , което е добре да се пастира/полира/ и става страхотно. Ако е омазнено от други типове "лъскачки за табло" го мини с Меглио.

За таблото можеш да пробваш и парафин от аптеката, ама доста събира прах.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я кажи тая войнишка паста за обувки от къде да я взема и под това ли име да я търся?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега , не знам от къде можеш да я вземеш. Моята я донесе един мой роднина преди 5-6 години.
По принцип е в една голяма кутия като от блажна боя , а малките опаковки приличат на боя за печки "Щъркел. 
На кутията не пише нищо, само знам че е от казармата,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тая войнишка боя си е обикновена боя за обувки, като едно време КОВО. Нема нищо специално освен, че ще мирише след това.



...., а малките опаковки приличат на боя за печки "Щъркел....

Само опаковките са им еднакви. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...