Jump to content

AFN 10 на 100 ?


fulsome

Recommended Posts

Вчера ми светна лампата за нафта.Веднага сипах 10 литра.Минах 94км и пак ми светна :o Карал съм 50км извънградско по магистрала с не повече от 110 заради лошото време.Другите 50 км са в град където няма задръствания.Нормално ли е това ? И миналата зима го карах но не ми е направило впечатление да харчи толкова.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 52
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Не е нормално колега. По скоро наистина зареди пак на друго място за да изключиш като вариант, по малкото заредено количество. :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Същият проблем и при мен, няма изтичане на нафта, и при положение, че лятото харчеше 6.5 градско а сега 10 даже да не казвам и повече ми е много странно. Имам питане, на кой канал на ВАГКОМ и как да проверя колко харчи, нормално ли харчи и дали имам проблем с дюзите?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз карам AFN и смятам че 10 на 100 при определени условия е нормално дори и за извънградско. Точно тия дни в тия снегове, коловози, непочистени пътища, температури около -7 -8 и т.н. никак не ме учудва подобен разход. Все пак снега по колата тежи, никак немалко (а малко хора си я чистят цялата преди да тръгнат), напразното форсиране и боксуване не е с въздух, с гориво става, при -7 мотора загрява дооооста по-бавно отколокото при +7, а всеки знае че студен харчи повече. Стоенето на място и постояното тръгни-спри заради някой боксуващ или напълно закъсал напред в колоната също покачва много разхода. А пък извънградско харчи малко на 5та с 90, ама не е малко на 3та с 50 или 60. Все фактори на които неможе да се вляе при такива атмосферни условия и си мисля че няма от какво да се притеснявате за този разход. Миналата зима съм правил 12 на 100 градско, а пък снощи заредих 15л (при още несветнала лампа за резерва) и съм минал само 35км, а стрелката вече е там където е когато има около 15в резервоара въобще(вкл. резервата). Иначе и аз си умирам от кеф лятото - 6.5-7 на 100 градско :dance:

За успокоение, питате ли ги тия с бензиновите мотори колко им харчи в тия условия? :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Куатро с автомата ми харчи под 20 газ градско на кола 1800кг, като нарочно влизам в преспите за да го накарам да побуксува малко :hilezh:

Редактирано от robobug
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да разбираме ли, че тук проблема е, дали AFN може да похарчи 10/100 смесено !? :gruebel:

Аз смятам, че може, без да има проблеми...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми се стори подозрителен този разход, от 6.5 на 10.5 това са 4 литра разлика, и мисля че е голяма, но може и да е съвсем нормално.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

няма страшно аз карам 1Z и лятото ми дава разход 6/100

сега на кьси разстояния и градско сьм на 10/100

ако градското ти каране е било с недостигнала работна температура на двигателя(90 градуса) не се учудвай

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм от Благоевград, тук от единият до другият край на града са максимум 4 км. Моята каляска започва да вдига стрелката чак след 10-я километър :D Почти никога не е загряла.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми дава 12 газ НА София,

12 или 21 нещо да не са разменени цифрите. особенно за газовата студа е убиец. Едно че двигателя харчи повече докато загрее, още едно че изпарителя се мъчи да замръзне и газя не се изпарява както трябва, и всичко това заедно с големия студ на вън. Все още имам един опел 1.3 който на газ лятото харчи 7-8 на сто. Е зимата до работа и обратно може да стигне и 14-15. Същото беше и с хюндайчето с ГИ. така че разход 12 който е постижим за този мотор, лятото и то трудно, хич не ми е реален.

А по темата. Точно в най големия сняг ходих до софия и обратно през ноща. Обикновенно при 90-100 борда ми показва 4,5 4,7 разход. е онзи ден си държеше6.7 7.0 литра. като скороста с която съм карал беше 80-90 на пета. Определено снега прави голямо съпротивление и колата харчи доста повече.

Друго което съм забелязъл е че сутрин при първо тръгване колата харчи около2 литра повече отколкото през останалото време. Гворим за разход по-борд.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам питане, на кой канал на ВАГКОМ и как да проверя колко харчи, нормално ли харчи и дали имам проблем с дюзите?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Винаги ми е било чудно на какво се дължи по-високия разход на студено при една загряла кола.

На мен винаги зимата ми пада разхода... защото карам по-бавно:).

По-студения въздух съдържа повече кислород, охлажда камерите и позволява каране с по-голям аванс, т.е. имаме повече мощност от единица гориво.

Как така ви харчат повече колите?

ПП За да замръзне изпарител в движение, автомобила има проблем с охладителната система, проблем с монтажа на изпарителя или конструктивен дефект.

Редактирано от robobug
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз мисля, че когато горивото е близко до точката на замръзване не изгаря на 100% така да кажа, а и колкото повече студен въздух, толкова повече гориво за да има добра смес иначе колата няма да работи както трябва. Дали съм прав?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не съм казал че замръзва, а че се опитва да замръзва. и отнема доаста голямо количество топлина от антифриза. тази вечер при -16 градуса в Пазарджик, за 30 километра извънградско с 90 км в час.

Афн-чето не успя да вдигне повече от 70 градуса. а термостата си е перфектен, вчера си държеше 90. за първи път го виждам двигателя да не може да загрее от студа. И нормално разхода си беше 6.5 вместо 4.5

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не съм казал че замръзва, а че се опитва да замръзва. и отнема доаста голямо количество топлина от антифриза.

При изправен автомобил и нормален монтаж не може да стане. Поне не в нашите географски ширини.

Едва ли един изпарител с обем 200гр, който стой на закътано в двигателния отсек и който не се обдухва челно, има капацитета на челния воден радиатор.

Дизелът е възможно да изстива и да вдига разхода, но бензинов двигател?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами тогава няма защо да го затопляме с антифриз изпарителя. Не си схванал мисълта ми. А именно ,че Всеки изпарител, поради естеството на работа се опитва да се самозамрази, и затова е нужно да се топли от антифриза на автомобила. Тоест, освен големия студ, при който всеки един двигател загрява по-бавно, дори бензиновия, и изпарителя допълнително охлажда двигателя. всичко това води, до мног по-бавно стигане та работна температура. А при по ниска такава газовата уредба харчи доста повече от нормалнто, при това не като бензина 1-2 литра, ами даже в първите 10 мин на работа може разхода да е двоен, че и отгоре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен не си виждал разглобен изпарител. На някои коли водните пътища са с по-голям обем от един изпарител, да твърдиш, че изпарителя изстудявал колата е смешно.

Всеки ГИ мери налягането и температурата в рейката и разхода на ГИ се влияе единствено от времената на бензиновите дюзи.

Та пак стигаме до там - защо загрял бензинов мотор да харчи повече през зимата?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Та пак стигаме до там - защо загрял бензинов мотор да харчи повече през зимата?

Защото като го запаля сутринта и го гася, вечерта, т.е. има много работа на място. Ако обаче не се кара със същата скорост, както през лятото, всички системи са изправни, няма причина да харчи повече.

Редактирано от martinich
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И моята кола извънградско сгрява трудно, за 10 км. е някъде към 85 градуса при температури 3-4 градуса, сега незнам. А иначе така като си седя и си мисля за студеното и време и високият разход е се едно да опиташ да запалиш сурови дърва зимно време, не е като да палиш сухи лятно време :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...