Jump to content

AFB 2.5 TDI


Morkov

Recommended Posts

Колеги, имам въпрос относно смяната на гумички на клапани с напасването им.. Интересуваме цялата история какви пари излиза и рентабилно ли е да се прави.. Разхода на масло е само извънградско, но не е за пренебрегване(особено с по-високи скорости)..

Та въпроса ми е: цена на това "удоволствие"? :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 82
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Същия мотор същите проблеми!

При мен се оказва по високо под-картерно налягане и от там парите с масълцето минават през филтъра на картерните газове след това в ст. част на турбото и продължава през интеркулера до горивната камера.

Свали кофрирания маркуч от дебитомера и провери ст. част на турбото дали е омаслена, ако е май няма лечение.

Редактирано от sladura_vkp
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сменяш като начало цедката на подкартерната ти вентилация. Че скоро ще започнеш да течеш като лейка от картерите, ако не се вече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е колега коя е таз цедка. Ако имаш предвид филтъра го сменях два пъти и е от новия 163к.с.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

И моят филтър е от 163 к.с. Този проблем е от три години сигурно... Кво ли не се смени, и си остава... Само гумички на клапани не са пипани и за това питах за тях.

А, картерно налягане няма..

Редактирано от Morkov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, провери си това което написах по горе. Е и аз нямам подкартерно налягане, обаче маслота ми го гори през ст. част на турбото. Като запалиш дв. и развиеш капачката на маслото, пуши ли от там.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и да пуши леко не е проблем,важното е да не духа :zustimm:аз лично съм гледал на три чисто нови коли и пуши стабилно,така че това не критерии даже на майка ми Фабиата не стига че,пуши ами като отвия капачката на маслото направо изгасва :stupid:а лично съм я изскарал от магазина

Редактирано от bori
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това не е проблем :zustimm:я кажи колко масло ти гори и с какво масло караш

Редактирано от bori
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Mobil 10W40, винаги е карана с такова... вече над 50к км. Иначе в града не го пипа, извънгардско до 120 км/ч. също, ако си пердаша 170 - 190 към 0.5 литра на 150 км. е разхода, което е много и това е от години... :steinigung:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И все пак провери ли това което ти написах по-горе. Моята също при по високи обороти и км., ми губи приблизително същото количество масло. Ще следа темата с интерес.

Аз за моята вече приблизително година не мога да и открия проблема и вече си мисля, че е издухал матора. Какво ли не правих, къде ли не ходих и всичко си е о.к. Другата седмица ще ходя при Мишо от препоръчани да я погледне. Това ми е последната надежда преди отваряне на мотора и смяна на сегменти.

Редактирано от sladura_vkp
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз и при Мишо съм ходил, каза, че колата е ок.

Също така и с него съм обсъждал маслото и по негово мнение, ако се е карала с 10W40 е по-добре да си остане с него, а не да се сменя вискозитета на маслото, а пък аз на Мишо вярвам най-много.

Ако е от сегменти разхода на масло щеше да е константен.. Аз до момента сегменти на 2.5 не съм видял да са сдухани.. Зимата и при най-ниски температури си пали веднага, което значи че комресионните са ОК, маслените ако са се сдухали, щеше да си харчи и извънградско с по-малки скорости...

Колега VKP - с теб мисля, че сме комшии в Младост, ще се радвам да ми покажеш на твоята кола как е, защото аз не разбирам много и ме е страх да пипам неща, които не разбирам (кофрирания маркуч от дебитомера)..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, къде си в Младост. След 2-4 дни ще съм свободен, защото чакам изписване на маничито което се роди на 8 март и ще се видим.

Редактирано от sladura_vkp
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Никакво, продължавам си по същия начин, гледаха я още няколко "майстора", но резултат няма... а съм убеден, че този харч не е нормален.. :steinigung:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...