Jump to content

Няколко въпроса относно салона на А6 С5 Авант


bonevstiliyan

Recommended Posts

Здравейте колеги! Бих искал да Ви попитам няколко неща относно салона на А6-ците. Като за начало искам да сменя моя с кожен такъв, като от разгледаните обяви ми прави впечатление че голяма част от тях са от Англия и от там идва и въпроса ми...ако си закупя салон от англичанка как ще реша проблема с контролните уреди, които при нея са на дясната врата, а при мен не. (надявам се наистина да има някакво решение на това). Също така ме интересува прекарване на подгрев. Моят салон няма тази опция и от това което съм чел до момента, разбрах че ми трябва салон с подгрев и конзола за климатроника с управление на седалките и ако се поддържа за задните същото и за задната конзола, но от там нататък какво следва. Освен това бих искал да попитам относно съвместимостта между седан и комби..салоните пасват ли или за да си сложа това което искам трябва да е задължително от комби.

 

Благодаря Ви предварително :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В салоните има малка разлика само на задната седалка в краищата, но те повечето са комби така че едва ли ти е проблем. За копчетата просто смени дръжките на вратите - те са принципно неразглобяеми, но с малко играчка ще станат.

Относно подгрева предишната ми С5-ца имаше - уникална екстра, ама свързана с много технически проблеми. Моя съвет е рпосто да си спестиш усилията по тая тема - не си заслужава главоболията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какви са проблемите за подгрева?

Освен панел с копчета, какво друго е проблемно? Окабеляваето- от донора, кодира се после, за да може сентрал екетроникс да пуска захранване след контакт и на пина за седалките и това е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Примерно че обикновенно на тия километри реотаните на шофьорската а и не само на нея са прекъснати и искат поправяне (има теми как се прави). Като съпоставиш и смяната на салона в рамките на 1-2 часа и ако си играеш да правиш подгрева на мен лично ми се убива ентусиазма. Трябва да потърсиш с подгряване, псоле трябва да го тестваш цялото подгряване дали е ОК, ако не е сваляи тапицерии за поправка, псоле окабелявай(с цялото разколачване), сменяй панела на климатроника.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз слагах допълнително кожен салон с подгрев. Вързването на подгрева не беше особена философия, но си иска доза ентусиазъм и време. Ако опреш до там, ще ти дам оригиналната схема на вързване, дебелината на всички оригинални проводници и изобщо нужният съпорт. Цялото окабеляване трудно ще го свалиш от донора, ще видиш как е вплетено в цялата инсталация.

Дръжките както каза TDI_Fan можеш да ги смениш - на предните кори да си оставиш твоите дръжки. Аз сменях металните ръчки за отваряне на вратите отвътре, заедно с алуминиевите панели до тях от англичанка и се наложи да преместя решетките на пищялките (на шофьорската врата е по-малка, защото има бутон за заключване отвътре), прави се.

Гледай да вземеш салон от Авант, защото от Седан няма да може да ти пада задната облегалка.

Редактирано от bokouser
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ентусиазмът го имам но времето и мястото ми обягва и единствената опция да се случи е да осигуря материалите и да намеря ентусиаст колкото мен да го направи срещу някой Уев  :hilezh: ...а за предните седалки не ми стана ясно как да оставя предните дръжки..тоест те не са ли заедно с кората...или има опция в която да се смени всичко друго и да остане самата дръжка където са контролите за огледалата (звинявам се чепак питам ама като че ли бавно загрявам :D)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Приемам, че имаш предвид бутоните за стъклата. Като махнеш кората отзад се вижда как е хваната дръжката за самата кора - с нещо като разтопена пластмаса. Води се не разглобяема, но се нагрява, разлепва се и се залепва другата.

Ако не можеш да се справиш и ако си от София ще те изпратя при човек да ти върже подгрева, но първо си купи салон де.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...

Някой има ли идея кой може да ми върже подгрева понеже си намерих салон и упралвние на климатроника с копчета за подгрев, но в моята кола я няма тая екстра и трябва да се прекар необходимото кабеляк

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 months later...

А може ли да питам ако си взема салон от седан и сложа страници от комби, дали ще имам някакъв проблем със салона..понеже съм харесал един разкошен перфектен салон ама е от седан

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мен ако питаш... преди да си почнал да монтираш салона, то дай го на тапицер да махне кожата от седалищната част и тази на гърба или ще ти се наложи да купуваш пидложки за седалки да през лятото. Алкантарата е много добър заместител. Пък ако си намериш някакъв перфориран салон с обдухване е супер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами доста отдавна съм го обмислил това и даже вече иам един кожен салон в гаража, който щеше да се претапицирва, но сега ми изпадна такъв с алкантара и кожа, така че не се тревожи за мен :)...с обдухване за C5 няма или поне не съм виждал или чувал, а смея да твърдя че бая салони са ми се изредили през очите и ръцете. Та по въпроса ми..мисля просто да си взема страниците от моята кола и да ги дам да ги претапицират. Някой може ли да се изкаже точно по този въпрос?

Цитиране на предходно мнение!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Здравейте, колеги! Нека да напиша едно по-подробно мнение за салоните, след като вече минах по този път. 

 

Моята С5-ца си беше доста базовица при закупуването и както обикновено салона си беше доста гаден. Като фунцкии имаше само лумбална упора и регулиране нагоре и надолу (като всички други). След бая търсене и глеадне реших, че ще се слага спортен S-line салон или така известното "малко рекаро". Попаднах на такъв с алкантара и кожа от седан в невероятно състояние и на доста примамлива цена. Там започнаха да идват и въпросите дали ще пасне на моето комби. Та...на този отговор смело мога да заявя, че почти всичко пасва. Разликите идват единствено с частите отзад, като това което се различава е че буферите (или там където са страничните еърбеци) не съвпадат и също така няма тези планки, за които се захваща мрежичката при комбитата (кучкарника), НО след като се монтират задните седалки и се постави въпросната мрежичка на отреденото и място и щората за багажника пред нея, всичко си пасва и си влиза в каналчетата, като задната седалка реално малко го натиска и няма никакъв проблем да се използва отново..ако някой не му е ясно и иска да минава по този път, мога да му го обясня със снимки. По отношение на тоците и кабеляците нещата стоят по следния начин. Салона, който купих има подгряване отпред и отзад и пълен ел. пакет, но без памет. За подкарваенто на подгрева ви трябва управление на климатроник за предните, съответно от двоен или единичен дин според зависи, с какво разполага вашата кола и управление за задните духалки (ако новия салон има подгрев и там). Самото разглобяване не е нещо сложно, но трябва да знаеш какво правиш. За моя колегата toshkov81 свърши много добра работа и ми върза абсолютно всичко. По въпроса с ел. пакета нещата ас плъг енд плей и реално ако разликата межди стария и новия ви салон е само в притежанието на ел.пакет, то тогава нещата са плъг енд плей. На последно място мога да кажа нещо и за корите. Тези  които взех имаха и щори за задните седалки, като това е също е едно от нещата, които не пасват и трябва да се има в предвид..самата кора се монтира без никакво напрежение, но реално щората е неизползваема, защото самите задни прозорци са с различна форма от тези на комбито.

 

Ами горе-долу това е..надявам се това мненеи да е полезно, защото когато аз си синтезирах информацията и бая неяснотия имаше поради не толкова подробните мнения и до последно се чудех как ще се случат нещата.

 

П.С. ако някой си купува салон а не знае как се сваля също мога да го обясня и особено за задната седалка има малко филм, че трябва да знаеш за един болт между двете облегалки, защото ако не ти е известно за него се стига до демонтаж на една планка, която практически е почти невъзможно да се свали при все още налини седалки и се предизвикват малко нерви. Най-важното е да си повтаряте, че германеца е умен човек и така е направил нещата, че да му е просто и елементарно :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Трябва ти модула, който седи под седалката при останалите букси и също така ти трябва управлението за паметта..таквоа имам и мога да те снабдя с него, но модула не му знам серийния номер..намериш ли го и след малко окабеляване би трябвало да с случат нещата..ще ти трябва и такава кора (предна шофьорска), където управлението си стои фабрично, но и това го имам и мога да те снабдя :D..иначе ако не си фен на стоковата визия, можеш да си го сложиш навсякъде, където ти сметнеш за добре..може и да изпускам нещо, но някой друг колега запознат повече от мен, може да обади как става

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази екстра не вървеше ли в комплект с памет и на огледалата, или бъркам?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не отварям нова тема ще ползвам на колегата...

При мен единствената ел. функция на салона е местене нагоре и надолу на седалките, всичко останало е ръчно, също така няма и надуване.

Ако монтирам салон с повече ел функции, например местене напред и назад, надуване и т.н. трябва ли нещо допълнително като модули и т.н. или управлението си е в самите седалки?

Памет не ми трябва, реално и тези "ел" екстри също не ми трябват, но всички салони които харесах са по-високо оборудвани и ми е интересно дали мога да ползвам тези функции?

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази екстра не вървеше ли в комплект с памет и на огледалата, или бъркам?

Ами не знам дали могат само и единствено едновременно да работят, но модула за огледалата също го имам

И на волана.

Е тва вече е нещо ново..как се наглася сам

 

Да не отварям нова тема ще ползвам на колегата...

При мен единствената ел. функция на салона е местене нагоре и надолу на седалките, всичко останало е ръчно, също така няма и надуване.

Ако монтирам салон с повече ел функции, например местене напред и назад, надуване и т.н. трябва ли нещо допълнително като модули и т.н. или управлението си е в самите седалки?

Памет не ми трябва, реално и тези "ел" екстри също не ми трябват, но всички салони които харесах са по-високо оборудвани и ми е интересно дали мога да ползвам тези функции?

Поздрави!

Няма никакъв проблем, тръгва си всичко без необходими допълнителни модули..единствено ако новите седалки имат подгрев, а твоите не, тогава има добавяне малко, но не е болка за умиране. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...