Jump to content

ГИ и механичен инжекцион


Recommended Posts

Има една легенда, че не може да се сложи ГИ на механична инжекция. Айде малко да разчовъркаме защо не може. Ето как се връзва към колата:

4cil.jpg

То всъщност тая схема е доста ясна и не знам да има нещо неясно на нея.

По скоро ако някой има нещо неясно може да попита. Това дето съм качил е схема на Бигаз.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има изработен газов инжекцион специално за мех. инжекция колега,но цената е много солена.1500лв. идва и то с доста отстъпки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах впредвид цената.Газовия инжекцион за ел.инжекция е почти на половин цена от този.Те колите ни вече не струват толкова пари.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е ти сигурно гледаш най евтиния ГИ, примерно тоя за 770 лева.

А кое колко струва всеки си преценява. Като зареждате бензин не ви питат с колко годишна кола сте. АКо минавате повечко километри на година само си заслужава. Ясно е, че за 10 000 км на година леко не е оферта ГИ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята газова на АСЕ-то е Landi Renzo и е била за газов инжекцион.Слагана е в Италия и е с много електроника.В сервиза, в който ми правиха първата диагностика ми казаха това.В България през 2008 г. е струвала 1500 лв,а сега сигурно е по малко.Яд ме е че италианците не са се постарали повечко и не са я направили на ГИ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз съм с газов инжекцион на 100-цата, мога да кажа че си работи перфектно <_<

С какъв двигател?Тук става въпрас за механична инжекцийка

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е ти сигурно гледаш най евтиния ГИ, примерно тоя за 770 лева.

А кое колко струва всеки си преценява. Като зареждате бензин не ви питат с колко годишна кола сте. АКо минавате повечко километри на година само си заслужава. Ясно е, че за 10 000 км на година леко не е оферта ГИ.

Даже 10 000км. на година трудно ги стигам,колега,защото имам под ръка служебен автомобил.За това лично за мен не е изгодни да сложа ГИ.Нямам нищо против газовите уредби на колите,но предпочитам да карам на бензин.Включих се в темата в началото,защото съвсем скоро разговарях с приятел,които се занимава с ГИ и той сподели,че за мех.инжекция ГИ бил по-скъп. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С какъв двигател?Тук става въпрас за механична инжекцийка
AAD е мотора ми, механична инжекция :hilezh: ето малко повече инфо

http://www.bluetronic.info/index.php?topic...nichna_injekcia

цената е доста под 1500 лева :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята газова ги има всичките тези консумативи компютри, ламбда и други емулатори, лъжец за бензина и много голям сноп от кабели,само дето инжектори нямам и изпарителя е кръгъл.В един автосервиз ми казаха, че моята газова я слагали на ГИ. И аз искам вече ГИ писна ми градския разход от 20/100 с нормално каране и 16/100 почтибез газ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми виж дали можеш да намериш софтуер за тази газова уредба, щото дюзи и датчици за газови инжекциони бол.... само трябва да намериш някой с програма да ти го настрои :stupid:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

цената е доста под 1500 лева :hilezh:

И колко под 1500 ако не е тайна? Зимата бях ходил и ми казаха за тоя блу троник 1100лева като бутилката и тръбата до двг от сегашната ми уредба ще си се ползват. На бигаз не знам колко е цената. Иначе и на мен ми се слага ГИ. Сегашната ми газова си я монтирах аз и повечето неща от един ГИ предполагам мога да си ги монтирам и евентуално леко довършване и настройка само да остане. Дали има китове ГИ подобни за монтаж. За 2.3 имам пред вид :stupid:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми принципно излиза 1100 пълният комплект(+монтаж), при теб този кит би трябвало да свърши работа :hilezh: Има и цени: http://www.bluetronic.info/index.php?topic...mid=lpgecu_ceni аз си имах редуктор, другите неща от обикновената газова също ги ползвах, взех си само компютър, кабели и дюзи

Редактирано от vladi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята газова ги има всичките тези консумативи компютри, ламбда и други емулатори, лъжец за бензина и много голям сноп от кабели,само дето инжектори нямам и изпарителя е кръгъл.В един автосервиз ми казаха, че моята газова я слагали на ГИ. И аз искам вече ГИ писна ми градския разход от 20/100 с нормално каране и 16/100 почтибез газ.

Бях споменал в една друга тема къде са ми слагали обикновена газова на АСЕ-то. Разход над 14/100 не съм виждал до сега. Обикновено е около 11-12/градско и 9-10/100 извънградско. Не карам много спортно , но в никакъв случай и пенсионерската. Сервиз Ансико Газ. Потърси ги в нета и поразгледай. Иначе по темата там слагат и ГИ за механични инжекциони. Но се обезмисля цената от над 1500лв. при малък пробег.

Ето един линк: http://www.bigas-bg.com/gallery.php Поразгледайте!

Редактирано от BaCeTo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обикновено е около 11-12/градско и 9-10/100 извънградско.

Мерси колега,извънградско ми е 10/100 - до 130 км/ч,последно засичане градско 15/100 OMV, винаги е различно, от една и съща бензиностанция и колонка зареждам OMV

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да нещо такова ще ми свърши работа перфект. Ти ли си настрои после всичко? Доволен ли си? Мерси за линка :)

Ми да ти кажа доволен съм. Стига ми че плочката я няма, колата върви все едно съм на бензин и разхода в литри ми е колкото на бензин. Няма какво повече да искам :) Настройката не я правих аз, но следях с интерес как става и бих се справил. Сега си правя диагностичния кабел.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми чудесно значи. Щом върви като на бенз и харчи като на бенз няма какво повече да се иска. То това е целта на ГИ. Обикновенните газови са вятър работа. Ако с ГИ ми дава разход като на бенз (13-14) ще е перфекно а и ще върви доста по- добре. Сега ми дава 18 с обикновенна газова и не върви хич.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Аз доколкото знам БЛУТРОНИК-а е турски.....затова му е такава цената.....нямам идея колко е качествена марката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Блутроника е български, ДЕК го правят :hilezh: а рейки, дюзи и т.н. може и да са турски, аз лично си имах редуктор, взех си едни дюзи, компютъра и кабелите и сам си го монтирах.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Ансико са тия на Иван Сусанин. Не знаех, че слагат и обикновенна газова на механичен.

слагат. и на мен ми казаха, че ще ми сложат /Audi 100, AAD/, ама после сме щяли да се виждаме през ден...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да не поствам цялата тема,но на който му е интересно може да я прегледа

http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=115636&pid=1842100&st=40entry1842100

вече има такова животно АСЕ с ГИ :rolleyes: не е мит...

:bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...