Към съдържанието

Снимка

Сваляне на цялото табло на Б5

• Моля влезте във форума за да отговорите
19 отговора в тази тема

#1 dak

dak

User

• Members
  • 2173 Мнения:
  • Kaра:A4 2.6

Публикувано 27 декември 2010 - 21:29

Колеги , някой свалял ли е таблото на Б5 преди фейса с климатроника ? Слабо ми е парното на ниски обороти и мисля да сменя радиаторчето. Време имам много и мисля да си го сменявам сам !
Търсих във форума но намерих само за 80ка и А3 на Б5 никъде няма :)

#2 KCV

KCV

Чук-чук the USA

• Members
  • 3802 Мнения:
  • Kaра:A4(B5) 1,8TQ ++ LPGi

Публикувано 27 декември 2010 - 21:33

Подбно се сменя като на Audi 80.

То телата на парното и климата са им почти еднакви.

#3 kolio kioravoto prase

kolio kioravoto prase

пишман тунек майстер

• Members
  • 11434 Мнения:
  • Kaра:вана

Публикувано 27 декември 2010 - 21:38

по скоро са еднакви с на А3! :)

http://www.audiworld...ech/int54.shtml

Редактиран от kolio kioravoto prase, 27 декември 2010 - 21:42.

#4 dak

dak

User

• Members
  • 2173 Мнения:

Публикувано 27 декември 2010 - 22:09

по скоро са еднакви с на А3! :)

http://www.audiworld.com/tech/int54.shtml

Благодаря колега но ако има някъде по подробни инструкции ще е супер , че в тази се пропускат доста моменти като сваляне на централна конзола например!

#5 kolio kioravoto prase

kolio kioravoto prase

пишман тунек майстер

• Members
  • 11434 Мнения:
  • Kaра:вана

Публикувано 27 декември 2010 - 22:26

сорри ама , ако не знаеш как се сваля конзолата по добре според мен да не се захващаш изобщо...
ще ти трябват всекви видове звезди, имбуси , кръстати отверки и т.н.... доста е тегаво!

до сега рових в ЕЛЗАТА само че там са 1000 пдфа и всичко е отделно ...жабката, конзолата, таблото .....

#6 dak

dak

User

• Members
  • 2173 Мнения:

Публикувано 27 декември 2010 - 22:44

сорри ама , ако не знаеш как се сваля конзолата по добре според мен да не се захващаш изобщо...
ще ти трябват всекви видове звезди, имбуси , кръстати отверки и т.н.... доста е тегаво!

до сега рових в ЕЛЗАТА само че там са 1000 пдфа и всичко е отделно ...жабката, конзолата, таблото .....

инструменти мога да взема всякакви , не са проблем !

#7 slavi013

slavi013

User

• Members
  • 10 Мнения:
  • Kaра:audi a4

Публикувано 27 декември 2010 - 22:57

Колега здравей аз сменях радиаторче на парното на а4 б5 преди една седмица
в сервиза ми искаха 200 лева за работа и аз реших сам да го направя да спестя някои лев за празниците
много беше студено и не ми се занимаваше със снимки но не е много трудно.
Аз без да знам как се сваля го разглобих за 3 4аса и за 2 го сглобих,а радиатор4е жзех за 20 лева 2-ра употреба 4е за десен волан нямаше ново в магазините.Каквото мога да помогна питай

#8 drob4o

drob4o

drob4o

• Audi Club BG Member
  • 7122 Мнения:
  • Kaра:A4 1,9TDI, Sonata

Публикувано 27 декември 2010 - 22:57

Желателно е да се прави при топло време, имаш ли къде да го правиш на топло - тази манипулация, иначе си купи почти всички лайстни, кори и така нататък по таблото. В този студ всичко се пука и чупи на стари коли с изгорели пластмаси и амортизирани елементи.

#9 dak

dak

User

• Members
  • 2173 Мнения:

Публикувано 28 декември 2010 - 09:32

Желателно е да се прави при топло време, имаш ли къде да го правиш на топло - тази манипулация, иначе си купи почти всички лайстни, кори и така нататък по таблото. В този студ всичко се пука и чупи на стари коли с изгорели пластмаси и амортизирани елементи.

Чак топло няма да е но е гараж ! Ако е толкова проблем студа ще изчакам някой по топъл и слънчев ден.

Колега здравей аз сменях радиаторче на парното на а4 б5 преди една седмица
в сервиза ми искаха 200 лева за работа и аз реших сам да го направя да спестя някои лев за празниците
много беше студено и не ми се занимаваше със снимки но не е много трудно.
Аз без да знам как се сваля го разглобих за 3 4аса и за 2 го сглобих,а радиатор4е жзех за 20 лева 2-ра употреба 4е за десен волан нямаше ново в магазините.Каквото мога да помогна питай

Колега , на Б6 таблото сигурно е доста по различно , но ако запецна някъде при маниполацията ще питам :hilezh:

п.п. още не съм пробвал с почистване с препарат !

Редактиран от dak, 28 декември 2010 - 09:34.

#10 lkuzev

lkuzev

User

• Members
  • 61 Мнения:
  • Kaра:audi

Публикувано 28 декември 2010 - 11:36

Колега преди да започнеш да трошиш колата провери дали наистина е от радиаторчето, защото има мариант да не ти отваря напълно клапата за тъпъл и студен въздух - това ти го споделям от личен опит и моето радиаторче го набедиха разни маистори че е запушено но подмяната му не даде резултат-успех!

#11 dak

dak

User

• Members
  • 2173 Мнения:

Публикувано 28 декември 2010 - 17:11

Колега преди да започнеш да трошиш колата провери дали наистина е от радиаторчето, защото има мариант да не ти отваря напълно клапата за тъпъл и студен въздух - това ти го споделям от личен опит и моето радиаторче го набедиха разни маистори че е запушено но подмяната му не даде резултат-успех!

Колега , парното е супер но при 3000 оборота :rolleyes: направо пари , няма как да е от клапата !

#12 Vasil Teofilov

Vasil Teofilov

User

• Members
  • 11 Мнения:
  • Kaра:Audi A4 1.8 5V

Публикувано 28 декември 2010 - 21:36

Аз също търся инфо как се сваля таблото за да си сменя клапите на климатроника, при b5 които не ги е сменил ще ги смени, как може да сложат такива скапани дунапренчета, иначе е добра колата. Та ако некои даде по подробно как се сваля :) ;) Весели празници

#13 leo

leo

цар Лъв

• Members
  • 2378 Мнения:
  • Interests:Ядене пиене и згодни КОЛИЦИ !!!
  • Kaра:А и В 4

Публикувано 28 декември 2010 - 21:40

Опитай с промивка на радиаторчето. По безболезнено е. Виж как става във файла по-долу.

#14 dak

dak

User

• Members
  • 2173 Мнения:

Публикувано 28 декември 2010 - 22:51

Опитай с промивка на радиаторчето. По безболезнено е. Виж как става във файла по-долу.

Колега не съм добре с англииския , може ли малко превод .
Разбирам ,че трябва да сваля маркучите от радиаторчето (входния и изходния) и на мястото на входния да сложа друг който влиза в пвц туба и до там ...

#15 leo

leo

цар Лъв

• Members
  • 2378 Мнения:
  • Interests:Ядене пиене и згодни КОЛИЦИ !!!
  • Kaра:А и В 4

Публикувано 29 декември 2010 - 00:24

До тук добре. Сваляш двата маркуча на студена неработила кола, купуваш си някаква химия за почистване на радиатори, слагаш другите 2 маркуча на входа и изхода на радиатора като на входа на единия маркуч слагаш фуния, а на другия една 10л. туба пр. Продухваш с уста, ако може радиатора за да излезе останалата вътре в него вода антифриз или там с каквото караш. Наливаш химията през фунията и гледаш какво ще излезе през другия маркуч в тубата. Общо взето това е набързо казано. След промивката можеш да напълниш с антифриз или с разреден разтвор радиаторчето както при почистването (докато не потече през изхода) за да няма въздух в системата после. Това е.

#16 dymbo

dymbo

User

• Members
  • 134 Мнения:
  • Kaра:BUS

Публикувано 29 декември 2010 - 16:08

Щом си рещил да го сменяш , първо го напълни с сода, кислол или има едни препарати за почистване на кафе машини в тях има лимонена киселина. 90 процента ще останеш доволен 10процента ще го пробиеш от препарата и ще си го смениш после :hilezh:
Аз преди два дена си напълних моето радиаторче за час с кислол после на водоструика и излязоха едни ръжди от вътре, сега на 2-3 минута почва да духа топло.

#17 Vasil Teofilov

Vasil Teofilov

User

• Members
  • 11 Мнения:
  • Kaра:Audi A4 1.8 5V

Публикувано 29 декември 2010 - 17:12

А това радиаторче не е ли метално, толкова лесно ли се пробива? :hilezh:

#18 mihail cvetanov duhlyovski

mihail cvetanov duhlyovski

User

• Members
  • 161 Мнения:
  • Kaра:Audi A4

Публикувано 29 декември 2010 - 19:25

Аз съм свалял таблото има доста скрити болтчета ! Ако искаш пиши ми на лично ще ти обесня как се сваля подробно по телефона !

#19 dak

dak

User

• Members
  • 2173 Мнения:

Публикувано 29 декември 2010 - 21:26

Аз съм свалял таблото има доста скрити болтчета ! Ако искаш пиши ми на лично ще ти обесня как се сваля подробно по телефона !

Ще те имам в предвид колега , благодаря :wall:
п.п. абе от както промениха форума не знам как се пращат ЛС :rolleyes:

#20 go6eto86

go6eto86

User

• Members
  • 4 Мнения:
  • Kaра:Audi a4 1.8 125 k.s.

Публикувано 30 декември 2010 - 15:16

Колеги и аз сам я правил тази манипулация със сваляне на таблото.Не е трудно само че са много чаркалаци и трябва да им се помни местата кое от каде е било.Ако някои има вапроси ще се радвам да бада полезен.

0 Потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни

mobile.bg