Jump to content

Чистачки за А4 B6


Yayo

Recommended Posts

Здравейте!

Преди малко си търсих чистачки за аудито(A4 B6) и ми казаха цена 60 и няколко лева за VALEO. Интересува ме има ли по-ефтини чистачки за този аудита?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По бензиностанциите, в Бриколаж...но са боклуци (не че Valeo-то са гарантирано качество). Търси си ги по размер (дължина), а не по марка/модел на колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

купи си бош за 30 и няколко лв и смени перата. аз така правя, че не ми се дават 60+ кинта за едни чистачки. перата пасват идеално и се сменят бързо и лесно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По бензиностанциите, в Бриколаж...но са боклуци (не че Valeo-то са гарантирано качество). Търси си ги по размер (дължина), а не по марка/модел на колата.

Специално за Ауди А4 B6 2003г. са различни чистачките в сравнение с аудитата до 2001г.

Има по-евтини, марка Graphite - 3.50 лв./комплект в МЕТРО и т.н. Устройва ли те тази цена?

Тези чистачки не пасват за колата ми :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Специално за Ауди А4 B6 2003г. са различни чистачките в сравнение с аудитата до 2001г.

Тези чистачки не пасват за колата ми :)

Те не само че не пасват ами са и много смотани :)

Направи както ти казах, взимаш бош и слагаш перата от бош-а на оригиналните чистачки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те не само че не пасват ами са и много смотани :)

Направи както ти казах, взимаш бош и слагаш перата от бош-а на оригиналните чистачки.

Това е че и самите чистачки са за смяна. Интересува ме други колеги, който са с такъв тип чистачка, какви използват :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

bosch aerotwin от магазина на emk-33.com бяха между 63-5 лв, не помня вече.От половин година съм с тях и не са мръднали. По-евтино от това няма да намериш.

Редактирано от bkolev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

bosch aerotwin от магазина на emk-33.com бяха между 63-5 лв, не помня вече.От половин година съм с тях и не са мръднали. По-евтино от това няма да намериш.

Аааа, има .... по моргите B)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Взимаш си за 3 лв само перата и сменяш! И всеки месец да ги сменям пак ще изкарам 2 г с 60 лв. А вече 4 месеца се държат добре :eggface:! Не знам защо се държат тези цени от сорта на 100 лв-това според мен си е спекулация! Не си заслужава такава цена за този консуматив-лично мнение!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Взимаш си за 3 лв само перата и сменяш! И всеки месец да ги сменям пак ще изкарам 2 г с 60 лв. А вече 4 месеца се държат добре :dance:! Не знам защо се държат тези цени от сорта на 100 лв-това според мен си е спекулация! Не си заслужава такава цена за този консуматив-лично мнение!

Държат си такава цена щото няма алтернатива. Ако караш такава кола имаш 3 варианта:

- купуваш оригинални чистачки от порше (цифра)

- купуваш бош аеротуин (по-евтини и пак са цифра)

- търсиш пера които пасват на старите ти чистачки, ако разбира се раменете на старите чистачки още стават за експлоатация

И понеже нямаш голям избор рано или късно, щеш-нещеш си купуваш скъпи чистачки.. Иначе не вярвам производствения процес да въвлича толкова ресурс та да оправдава тази висока цена. В крайна сметка примерно 62лв ми струва запалителна бобина - нещо без което колата не върви (е, може и на 3 цилиндъра ама..), и не е нормално чистачките ми да струват повече :eggface:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега малко са те натоварили с цената на това ВАЛЕО. Аз миналата година моите ги взех за 45лв.в която цена имат доста прилична печалба,можеби половината.Провери в други магазини може да попаднеш на не толкова алчен собственик,да не са от злато да ги е... тия чистачки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иначе не вярвам производствения процес да въвлича толкова ресурс та да оправдава тази висока цена.

Съгласен съм с теб, така е.

Но има още нещо. Преди време си купих не оригинални на Bosh за около 60 лв. Перата се скъсаха след 1 год. работа, което според мен е срамота.

Поръчх си оригинални, там марка няма, пристигат в наелонов плик с етикет, баркод и т.н. на Ауди. И да отбележа лявата и дясната се различават по един жлеб за въдухозаборника. Цената им беше около 80 лв., но как чистят-няма друга такава чистачка. Никога повече няма да си купя различни от оригиналните.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А хубави пера от къде могат да се вземат?

Само пера - незнам. Прикачил съм ти снимки на чистачките от които взех пера и ги сложих на оригиналните които си бяха с колата. Тези от снимките струват към 32-33лв. Карам ги около 5 месеца вече, такаче не мога да кажа колко са качествени и колко ще изкарат. Поне зимата - лед, сняг, дъжд и т.н. изкараха :zustimm:

photo1xc.jpg

photo4ti.jpg

photo5o.jpg

photo3mgv.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аеротуина на Бош го развалиха - поне от 3 г насам не струва. Валео - да. Човекът изрично написа, че му трябват цели чистачки. Ама кой ли да чете. :zustimm:

На това А4 закрепването към рамото е различно и затова не стават обикновените.

574274 VALEO - това са чистачките, 50.6 лв в +са, с подобаваща отстъпка от мен стават много по-приятни цените!

Редактирано от gsb
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз четох много негативни мнения за аеротуина, но въпреки това реших да ги пробвам.Цяла зима бях с тях и до момента не оставят никакви линийки на прозореца, което е добър знак за мен, а ги взех началото на септември.При смяната на чистачките смених и дясното рамо, че прожината му беше заминала.С една дума до момента съм много доволен от този модел.Може да са вкарали някоя много некачествена партида у нас (за което няма да се учудя), която вече да е изкупена.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аеротуина на Бош го развалиха - поне от 3 г насам не струва. Валео - да. Човекът изрично написа, че му трябват цели чистачки. Ама кой ли да чете. :flehan:

На това А4 закрепването към рамото е различно и затова не стават обикновените.

574274 VALEO - това са чистачките, 50.6 лв в +са, с подобаваща отстъпка от мен стават много по-приятни цените!

От първия пост ставя ясно, че човека търси евтино решение, не цели чистачки.. По-късно написа че "самите чистачки са за смяна". Има кой да чете, не е нужно да се заяждаш. Поздравления за цената.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Преди малко си търсих чистачки за аудито(A4 B6) и ми казаха цена 60 и няколко лева за VALEO. Интересува ме има ли по-ефтини чистачки за този аудита?

Здравей колега!Аз смених само перата преди година-купих си чистачки Champion графитни,взех им перата и ги сложих на моите чистачки.Цялата работа ми излезе около 35 лв. и вече една година чистят уникално тези чистачки. :flehan:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 years later...

Ще ползвам темата на колегата да не отварям нова.

Колеги, някой може ли да ми каже къде около ж.к. Дружба или Младост, Горубляне в София мога да си закупя гумички за чистачките, безраменни  Bosh Aerotwin?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...