Jump to content

B4,Competition


Dazo

Recommended Posts

Здравейте,имам Ауди 80,B4,1992 година,но на жабката вместо надпис Ауди 80 стои метална табелка с надпис Competition,писах в Германия да питам дали има нещо по-специално в модела,но отговор никакъв.Ще се радвам,ако някой знае нещо повече за тази модификация,да сподели.

Мерси предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 55
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Лимитирана серия от 2500 броя (изискване заради участието в DTM).

Променена външна визия, фабрични 16-ки, двигател с код ACE + куатрото (без изключение).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Различни предна и задна броня, спойлер на задния капак, трисекционен фар и мигачи в бронята до халогена :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

освен,гореизброеното,най-просто за да разбереш дали е 'компетишън' когато застанеш срещу двигателния отсек,акумолатора ти се намира отпред в дясно,точно зад фара.при другите модели е назад вляво,зад двигателя(в същия отсек).мисля че и мощноста е повишена от 140hp. на 180(и нещо...)hp.можеш да си ги изчислиш така: 103kW X 1.35=140.9 конски сили.

дано е истински 'компетишън' :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разположението на светлините:

трисекционен: (от решетка към калник: дълги, къси, габарит

двусекционни: дълги, къси (габарита е някъде в тях)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Серията е от 1994 г..Имало е нещо като "предшественик",който пак е бил с 2.0 16V мотор,но стария/от Б3/-6А 137 к.с..

Предшественикът пак е бил със спортен салон,но със старите кори на вратите,като в зависимост дали е бил куатро-има или няма надписа в седалките.Имал е и трите уреда и антикрилото.При него,куатрото,климатикът и фаровете за мъгла са били опционални.Бил е с обикновените фарове.Не е бил и с 16-ки.

Редактирано от Emillion
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ееееее,колега !

Няма опционални мъгленки, стандарт са си! Няма лайстни за броня само за мигач !

Ся пак ще напиша че Стенли е казал всичко за Компито, а още повече че всички са quattro, няма опция на предно! В твоят град имаше едно което беше визуално правено на Компетишън, без копчето за блокиране на задният диф (което ще рече че диф отзад няма и не е Компот!)

В действителност първите са с 6А мотор, нещо което опитах да обясня на един познат, той вика не е възможно (пък по датакарт неговият Компетишън излиза 6А)

Редактирано от Vitcig
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не си разбрал,но и аз не съм се изразил добре.Изброяването касае "предшественика".Ще си редактирам поста,докато още мога.Отделям толкова внимание на "предшественика",да не би неговата да се окаже такава,защото явно не е Компетишън,която серия е чак от 1994 г..

Редактирано от Emillion
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В действителност първите са с 6А мотор, нещо което опитах да обясня на един познат, той вика не е възможно (пък по датакарт неговият Компетишън излиза 6А)

Значи не е компетишън!Компетишъна си е само 94" и е с ACE,а по стария 6A се слага на 80-те до 92"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

R-ка е, демек си 94, което се пада от първите, обаче си е с новите кори ! По дата си излиза 6А, ама той се е запънал на АЦЕ, не че има кой знае каква разлика ...

Ама и аз това загледах маме ... 6А е на Б3, ама знам ли, може тетката да е полудяла вече ...

Обаче си пишеше German car touring championship!

Редактирано от Vitcig
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То дали е компетишън или обикновено 80 е се тая,разлика има само външно и една табелка компетишън на таблото,а въпросните 2500 бройки са си с ACE мотор

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моят сайт е тука ги има моделите на моторите и от коя до коя година са,а то всеки може да си сложи брони и табелка

Така като гледаш мойта по снимките каква е,че аз наистина не знам ма и не ми дреме дали е компетишън или не

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е би трябвало да си Компи, ама както ти писах ти липса копченцето за АЦ, пък до момента не съм виждал Компи без клима ... Нали са правени в Италия, за Германия, с китайски будилник, и френски стопове :hilezh:

Дай рама на ЛС, и ще ти кажа - на всичките има пише че са за дойчовския рацинг турнир !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те за италия с тоя мотор ма компетишъна си е за немция да ходи да се гони по пистите :stupid:

Аз даже съм с пръскалки на фаровете и кво става,че не съм с компетишънска броня ами със S-ва :hilezh:

Редактирано от nedko555
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на задното стъкло с реотана е написано quattro

Редактирано от integrale45
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е кво е Компетишъна една красива менте ЕС-ка без сърце, към адаша фен с мерник 6А е 94 и на В4, дано си оправи проблемите с електриката иче го чакаме на пистата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

E0Z Особое исполнение (модель) "Ауди 80 Элегант" включает пункты : N4P/N4Q,4R1/4R2,5MP "I.."

E1J Спортивный вид - черный; 8A-L-000001>> (Aуди 90)

E1Z Особое исполнение (модель) "Ауди 80 Эксклюзив" включает пункты : 1BE, 3X1, 4KK, 5J2, 9AK, C1W; ручки дверей, зеркала заднего вида и спойлер окрашены в цвет кузова; внутренняя отделка кожа/белая; 8A-L-000001>>

E2D Особое исполнение (модель) "Ауди 80 Специальная" включает пункты : 1N1, 2C3, 4F1, 6CB, 6V1, 8WD, 9L1, 9T1, 9X3; Декоративные полосы по сторонам; 8A-L-000001>>

E3C Особое исполнение (модель) "Ауди 80 Молодежная версия" включает пункты : 1N1, 3FB, 3L1, 3Q4; 8A-L-200001>> "D.."

E3S Особое исполнение (модель) "Ауди 80 Комфорт версия" включает пункты : 1N1, 3L1, 3Y1, 4F1, 4U1, C0T; решетка радиатора, декоративные накладки окна и рейка крыши как на Ауди 90, наружные зеркала и ручки дверей окрашены в цвет кузова; 8A-M-100001>> "D.."

E3U Особое исполнение (модель) "Ауди 80 Спорт версия" включает пункты : 1BE, 1N1, 1MB, 3L1, 3X1, 4F1, 5J2, 6GC, 6R2, 6V1, 6Q2, 8LB, 8WD, C1X, Q1D; наружные зеркала и ручки дверей окрашены в цвет кузова; 8A-M-100001>> "D.."

E4Q Особое исполнение (модель) "Ауди 80 Спорт" включает пункты : C5S, 5J2, Q1D, 3L3, 3Q7, 3J4, 1BE, 8LB, 3FD

E6N Особо защищенное авто

E8E Особое исполнение (модель) "Ауди 80 Компетишен (соревнование)" включает пункты : C6T, Q1D, 3J4, 4F1, 5J2, 8BG, 8LB, 8WD, 1BE, 3NZ

E9B Особое исполнение (модель) "Ауди 80 Комфорт" включает пункты : 4F1, 3FD, 3L3, C4K-C5S

А останалото най вероятно всеки собственик си поръчва http://audi.org.ua/materials/2971.html

Редактирано от jiko58
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...