Jump to content

Внимавайте с бензиностанции ТЕМПО!!!


Guest int_27h

Recommended Posts

Един колега след "промоционално"зареждане в Темпо(сещате се:ГО+30 литра бензин или нещо подобно) си изхвърли резервоара на Вектрата.Просто се проби,разкапа,разтече и го изхвърли на боклука.Трябваше да си купува нов.Та така за Темпо.

Това може и да не е от бензина,нали има вектра. :nixweiss::bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Четох темата и си направих експеримент.

Попринцип винаги зареждам на Темпо на Сребърна щото ми е на път.

След като видях темата ресетнах компютъра за да засека разхода и минах към 50км. С всякакви похвати се опитвах да карам икономично и разхода не слезе под 13 л./100. Почти бях стигнал на резерва (имал съм поне 12-13 литра в резервоара от техния бензин) когато заредих на ОМV. Това което ме втрещи е че ми сипаха 95 на 1.59 лв./л. а на темпо е 1.69 :steinigung:

Както се сещате колата стана леко по пъргава и реагира по леко при ниски обороти, а разхода по същия маршрут и по същото време(трафик) падна под 11 л. /100.

Не бих казал че разликата е субективна. На времето се отказах от Шел заради по-сериозни причини. Сега определео няма да зареждам редовно на Темпо.

Редактирано от Vic
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре че вече нямам гадния проблем с бензина.В Калгари е 0.85$/л. Като гледам цената маи си е като при вас. 0,85$ (канадски) х 1,40 = 1,19лв/л :steinigung:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм останал с впечатлението че две еднакви цистерни с гориво няма сипвам 95 от омв понякога е хубав понякога не чак толкова затова си го миксирам със супер 100 или 98 от Апет 4км и колата върви добре.

На темпо дружба съм заеждал само веднъж 95++ и няма да повторя

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сатриани не е споделил още какво е положението на Топливо - Слаф каза, че им хубав бензина, ма трябват проби, а аз му имам доверие на човека и ще пробвам там следващия път! :wall:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми той Слаф беше дал карта някъде! Като тръгнеш покрай Балканстар към задния край на Централните гробища след прелеза веднага вляво е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 months later...

Благодаря за инфото.

Като бях с В3та,бензина от Темро,беше ок,а лукоилския,беше отврат.

На 1.8Т обаче,забелязах,че се спъва от Темро ;) ,имам проблеми и с набирането и с турбото,при положение,че всичко е сменено и регулирано.

Налях от OMV и колата литна:):):flehan:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много отдавна ме отказаха Темпо.. но все пак човек се лъже по цените и... (Темпото е в района на хладилника и винаги си имаше опашки на него поради разликата от около 5ст)

Успяха да вкарат 48 литра в резервоар който е наполовина по уредите.. правил съм го много пъти, знам си разхода, очаквах 36... 40 максимум.. но направо ме разбиха (и наливането беше докато изключи пистолета а не с обезвъздушаване :flehan: .. и от тогава само от ОМВ , Шел и Лукойл... ама проблема не е в името на веригата а в този който я стопанисва.Т.че правилно сте описали и местонахождението на обекта.. важно е.

Редактирано от AUDIST
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 1.8Т обаче,забелязах,че се спъва от Темро ;) ,имам проблеми и с набирането и с турбото,при положение,че всичко е сменено и регулирано.

Интересно как бензина де-центрова "реглуцията" на турбото... :flehan:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно как бензина де-центрова "реглуцията" на турбото... :dance:

не съм писал,че де-центрова.

просто не сработва.не знам защо.обясняваха ми.че било заради по лошото изгаряне на тоя бензин.

при гориво от OMV,тоя проблем го няма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...