Jump to content

Газ или метан А4 Б5 АЕБ


Recommended Posts

Въпроса ми е следния, тъй като гледам какви са цените на горивата виждам че сега най- лесно и бързо може да се избие една уредба. Въпроса ми е следния: знам че принципно метановите инжекционни системи са двойно по скъпи от газовите, НО

Фобос метан

а за газовата пак на фобос илзлиза горе долу 1000 лева с най добрите елементи които се предалага, от бутилката, компа, инжектори , изпарители и т.н.

Но този метан ме узадачи. Ако мога да сложа метан инжекцион на АЕВ за цена до 1300,400 лева не е ли по добре направо там да се хвърля. Това релана цена ли е за уредбата или има уловка?

Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Провери си цените на бутилките при метана, и си направи сметка и за багажника все пак.

За мен лично LPG си е отлична алтернатива между цена/качество/сложност/загуба на мощност/загуба на полезен обем до около 25 хил.км годишно. Над тези километри метана сигуро ще е по-рентабилното гориво.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Провери си цените на бутилките при метана, и си направи сметка и за багажника все пак.

За мен лично LPG си е отлична алтернатива между цена/качество/сложност/загуба на мощност/загуба на полезен обем до около 25 хил.км годишно. Над тези километри метана сигуро ще е по-рентабилното гориво.

Мога само да се свържете с мнението си !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече има и водород.

Цените на инсталациите са 700-1000 лв.Зависи от кубатурата.

20 до 30% е икономията на гориво - бензин/дизел.

На 1000 км трябва да се долива 1 л. дестилирана вода.

Това знам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече има и водород.

Цените на инсталациите са 700-1000 лв.Зависи от кубатурата.

20 до 30% е икономията на гориво - бензин/дизел.

На 1000 км трябва да се долива 1 л. дестилирана вода.

Това знам.

Т.е предлагаш на човека "набълбукатор"..... :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Слагай газовата инжекция.

Вече има и водород.

Това знам.

Първо сложи, покарай малко, поплачи и ела тогава да рекламираш, така от десета-двайста ръка е несериозно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно разбрах Ви отказахтеме от метана.

Искам да ви запитам тогава за примерната конфигурация на газовото като найменование и модел на чарколаците , както и цената им. Знам че искам инжекторите да са с възможно най голямо бързодействие, но никъде не намирам да пише колко ома са, изпарителя по това което съм чел трябва да е томасето- това така ли е?

Ето какво сглобявам в сайта на фобос.

Компютър за газов инжекцион FOBOS 1 цена 259,20 лв

Кабелаж за газов инжекцион FOBOS 1 (1*56p) цена 126 лв

Комбиниран сензор за налягане и сензор температура (PGAS) цена 50 лв

Филтриращ елемент за газова фаза Fobos от полиестер 5 лв

Инжекторна рейка Rail Horizon 2ома цена 186 лева

Редуктор изпарител за пропан бутан за газов инжекцион Tomasetto Артиц цена 181 лв

Превключвател газ-бензин за газов инжекцион Fobos ver. 5 цена

бутилката е още 50-60 лева

и няколко допълнителни чарколаци които не вярвам да са над 150 лева или по точно се надявам

общо:1050 лева

Възникват следните въпроси, има ли начин инжекторите да са с по малко омове, има ли смисал от 1 ом вместо 2 има. Избраните от мен инжектори най- подходящия вариант ли са? Изпарителя най- подходящ вариант ли е? Като система искам да е фобос, тъй като видях че има най богат фирмуер, лесно се настройва, лесна е за подръжка пък и от няколко месеца вече само чета кое как , коя система, цена качество , възможности и т.н.

Та общо взето ме насочете. И последен въпос за който се сетих сега е , някъде четох за диаметъра на тръбите от бутилката към двигателя че са по 6мм а по добре било да се ползват 8мм вярно ли е или аз нещо не съм разбрал?

Благодаря предварително на отзовалите се.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Horizon са много шумни. Няма и смисъл при тях, особено ако няма да чипосваш колата!

За 1120 лв ще получиш същото нещо, ама с монтаж и гаранция в сервиз... иначе само монтажа е някъде между 200 и 300 лв

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Horizon са много шумни. Няма и смисъл при тях, особено ако няма да чипосваш колата!

За 1120 лв ще получиш същото нещо, ама с монтаж и гаранция в сервиз... иначе само монтажа е някъде между 200 и 300 лв

По- добър вариант можеш ли да дадеш.

Останалите въпроси все още остават.

P.S. имал ли вариант инжекторите да не са на рейка а на отделно, по добър вариант ли е този?

Редактирано от KPACEH
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не видях да си написъл евросонда за бутилката която е към 120-140 кинта май.

Забравил съм я , но тя не е фактор който да влияе на качеството на системата. Какво ще кажете за тези компоненти които съм изброил, какво трябва да се смени, защо трябва да се смени, какво мислите по въпроса?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напротив много влияе, на фактора безопастност. А и ти я написах защото в крайна сметка е 10% от стойноста на изброените от теб компоненти и не е перо за пренебрегване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Horizon са много шумни. Няма и смисъл при тях, особено ако няма да чипосваш колата!

За 1120 лв ще получиш същото нещо, ама с монтаж и гаранция в сервиз... иначе само монтажа е някъде между 200 и 300 лв

аз съм с въпросните дюзи хоризин и когато колата обърне на газ започват да тракат като шевна машина

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мойте не са хоризон ,но пак си тракат !Забелязах обаче ,че докато я настройваха при определени коефициенти не се чуваха ,но и колата не работеше стабилно и после пак я докараха до тракащо положение за да работи добре :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре така да си задам въпроса можете ли да ми препоръчате хубави надежни и бързи инжектори?

Какво мислите за останалите компоненти които съм показал?

Добре така да си задам въпроса можете ли да ми препоръчате хубави надежни и бързи инжектори?

Какво мислите за останалите компоненти които съм показал?

P.S. Евросонда томасето

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре така да си задам въпроса можете ли да ми препоръчате хубави надежни и бързи инжектори?

Какво мислите за останалите компоненти които съм показал?

Добре така да си задам въпроса можете ли да ми препоръчате хубави надежни и бързи инжектори?

Какво мислите за останалите компоненти които съм показал?

P.S. Евросонда томасето

За да искаш по бързи инжектори трябва да вдигнеш мизата ценово и да се замислиш за друга марка. :lol:

Редактирано от landir
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да искаш по бързи инжектори трябва да вдигнеш мизата ценово и да се замислиш за друга марка. :hilezh:

С догатки ли ще ми отговаряте всеки път. Добре кажи коя е другата марка, кой е другия модел, кокло струва, дай повече инфо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е тва се вика реклама по терлици :) Са гаранция ти е пуснал ЛС :)

Абе то едно е да искаш бързи инжектори съвсем друго е да ти трябват наистина. Много народ се изхвърлят като мокра чикия на пясък да купуват неща които реално никога няма да им потрябват щото са чули, че били мноу добри :hilezh: Аз бръмча с най-бавните и евтини възможни инжектори(ма па за сметка на това са по-тихи и от бензиновите) и нямам никакви драми на стоков АЕБ. Това не е мотор който ще иска върха на сладоледа в газовите технологии за да работи отлично в стоков вариант. С чип ще иска по-бързи инжектори ама далеч не му трябват най-бързите. Виж вече ако ще го напъваш на 300+ коня може да се замислиш :lol:

Някъде еурогас казваше, че томасето изпарителите нещо не били толкова яки колкото пишело и препоръчваше некви други маджик или нещо такова. И да мисля че е добра идея да сложиш 8мм тръба вместо 6мм. Не, че няма да работи нормално и с 6мм ама мисля, че зимата като застудее сериозно с 8 ще се чувства по-добре. Иначе за другите неща си нямам идея :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е тва се вика реклама по терлици :) Са гаранция ти е пуснал ЛС :)

Абе то едно е да искаш бързи инжектори съвсем друго е да ти трябват наистина. Много народ се изхвърлят като мокра чикия на пясък да купуват неща които реално никога няма да им потрябват щото са чули, че били мноу добри :lol: Аз бръмча с най-бавните и евтини възможни инжектори(ма па за сметка на това са по-тихи и от бензиновите) и нямам никакви драми на стоков АЕБ. Това не е мотор който ще иска върха на сладоледа в газовите технологии за да работи отлично в стоков вариант. С чип ще иска по-бързи инжектори ама далеч не му трябват най-бързите. Виж вече ако ще го напъваш на 300+ коня може да се замислиш :hilezh:

Някъде еурогас казваше, че томасето изпарителите нещо не били толкова яки колкото пишело и препоръчваше некви други маджик или нещо такова. И да мисля че е добра идея да сложиш 8мм тръба вместо 6мм. Не, че няма да работи нормално и с 6мм ама мисля, че зимата като застудее сериозно с 8 ще се чувства по-добре. Иначе за другите неща си нямам идея :lol:

Разбрах те, съгласен съм. А поне като ориентировка за инжектори можеш ли да дадеш за такива които не се чуват много много и са около 2 или по малко ома. Които лесно да се отремонтират при евентуален ремонт.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Apache

За това ли идереч.

Да за това става въпрос! Малко по-бавни са от Хоризонт, но пък са по тихи и освен това са евтини за поддръжка и надеждни :)

Редактирано от POLICEMAN
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...