Jump to content

Нямам говорители отзад


Recommended Posts

kак е възможно колата ми да няма говорители на задните врати,даже и отвори за такива...?има ли място ако изрежа да сложа допълнително.кръгли или елипси?дали е окабелено.имал ли е някои подобен случай?а окабеляване до багажника(калника) за субвофер??????че не ми се реже ако няма смисъл...

Редактирано от martin76
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо не ти пречи да си монтираш стига само да се съобразиш с размера на говорителите. Кабели дали имаш пуснати до там...едва ли но като махнеш кората ще видиш. Но даже и да нямаш спокойно можеш да си прекараш. Стига само CD или каквото ти е в конзолата да има изход за 4 говоритела. :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля заводско нямат нито колони нито инсталация до отзад за А4 Б5!

Редактирано от Sacheto
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля заводско нямат нито колони нито инсталация до отзад за А4 Б5!

как да нямат виждал сум си фабрично,да не би да имаш в предвид феислифта?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Видял си кола, която е с платена 'аудио подготовка'.

Просто се е доплащало, ако не се лъжа, иначе само предни.

Свали кората и огледай, ако нямаш, дръпни кабели, не виждам драмата :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно, че е екстра. Просто доказвам, че има Ауди B5 със заводски колони на задните врати, не са чак толкова изостанали немците да ни оставят само с вариант колонки на предните врати.

Редактирано от wawa
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:)

Правили сме я онази сметка как от половин милон бройки ако спестят по 1 евро от кабели, са си половин милион евро. Ха, познай от колко неща са спестили.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето какво направих на седан А4 б5

плата който съм ползвал е абслютно същия като този който е по горе на седалката, пак е мек цвета е същия, взет е от магазин за платове, като този по номер отговаряше за тапицерията на марката ауди. Кората от долу е одрязана, съответно е монтирана перфориран шперц със залепения плат за да се постигне хем да е красиво хем звука да преминава без проблем.

А4 седан по принцип повечето си имат задни говорители във кората над багажника със собствен усилвател нокиа.

c1310ca3c6b5d3fb.JPG

12878b66b9504eb2.JPG

f49b12375f05562c.JPG

В задните врати лесно се слагат елипси 6''x9''

Редактирано от KPACEH
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мн благодаря за информацията и снимките пичове,в свалянето на корите има ли нешто трудно само.и кабелите откуде да пусна не разбрах до източника?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мн благодаря за информацията и снимките пичове,в свалянето на корите има ли нешто трудно само.и кабелите откуде да пусна не разбрах до източника?

Аз в багажника има 4-ри канален усилвател който храни двете елипси а другите два са на мост за 12'' бас. А ти с оригинален касетофон ли си или с афтермаркет. Ако си с оригинален кой е той? С оригинален няма как да пуснеш задни колони тъй като оргиналните са направени да хранят само две колони и да пуснакт за усилвател за още две. Не могат да хранят 4 говорителя. Ако си с афтър просто пускаш кабели до отпред до касетофона. Сваляш страничните кори които са под коланите сваляш двата прага и си прекарваш кабелите. Даже страничните кори може да не ги сваляш а само да ги откачиш от долу и така ще ти се отвори лека пролука за да си муснеш кабела от врата към купета. А прага и в двата случая ще го сваляш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хората с класни системи махат задните говорители вие слагате :) Защо трябва да се слагат като те реално само пречат като са долу във вратите? Ако СД-то е оригинално има вариант изобщо да няма канали за задни говорители.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мисля да не си осложнявам живота...с предните свири достатъчно мощно,само ще сложа един активен субуофер които съм си харесал вече.мерси на всички дали мнения!!!

Редактирано от martin76
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хората с класни системи махат задните говорители вие слагате :) Защо трябва да се слагат като те реално само пречат като са долу във вратите? Ако СД-то е оригинално има вариант изобщо да няма канали за задни говорители.

Не знам какво означава класна система, системата Bose си има говорители в задните врати, явно не е класна. Не искам да се заяждам, просто констатирам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност системата на босе е почти трагична с оглед звученето на афтърмаркет система от среден клас.

Задни говорители защо има? Ами просто това е било разбирането преди години, а и няма как да оставят задните пасажери без задна линия понеже точно това очаква масовия потребител - във всяка реклама се набляга на броя говорители и общата мощност на системата. А всъщност истината е, нека говорим конкретно за Б5, задните говорители провалят тотално звученето за возещите се отпред, отделно са така монторани, че звука е пълна пародия и за возещите се отзад.

Ако трябва да изпадам в детайли....защо фабричния суб и задните говорители се усилват заедно? Има ли по-голяма глупост от това се чудя... Всъщност има - фабричния суб свири ниско колкото и предната линия и с не много по-високо ниво, което пък прави много сериозна акустична дупка на задната седалка в басите. И т.н...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност системата на босе е почти трагична с оглед звученето на афтърмаркет система от среден клас.

Задни говорители защо има? Ами просто това е било разбирането преди години, а и няма как да оставят задните пасажери без задна линия понеже точно това очаква масовия потребител - във всяка реклама се набляга на броя говорители и общата мощност на системата. А всъщност истината е, нека говорим конкретно за Б5, задните говорители провалят тотално звученето за возещите се отпред, отделно са така монторани, че звука е пълна пародия и за возещите се отзад.

Ако трябва да изпадам в детайли....защо фабричния суб и задните говорители се усилват заедно? Има ли по-голяма глупост от това се чудя... Всъщност има - фабричния суб свири ниско колкото и предната линия и с не много по-високо ниво, което пък прави много сериозна акустична дупка на задната седалка в басите. И т.н...

Ясно разбрахте.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всички дружно се надяваме че феновете на Саунда така да се каже са разбрали че файда от Иляди говорители нЕма.И по голяма тъпотия от бас изработка с канта от сладолед света не познава :zustimm:

Редактирано от vali_di
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, аз като съм с ТОВА и за него са вързани общо 8 говорителя(по един в предните врати + по една високочестотна пищялка, по един в задните врати и два на задната кора и усилвател в багажника), значи ли, че съм прецакан и сладва ли да изкормя всичко освен преднита врати, за да съм хепи?!?!?!?

По темата - до колкото знам, колата е 2000 г. фейслифт и май не е серийно изпълнение . . .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не значи, обаче имаш една екстра - fader се казва и върши много хубава работа в случая :zustimm:

Мисля, че си има възможност за поръчка на система като твоята, т.е. си е напълно фабрична екстра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...