Jump to content

Водно съединение


Recommended Posts

Колеги,приятели помагайте!!!

Днес както си карах,лампата за водата започна да светка.Спирам,отварям капака и гледам от маркуча/един дебел и крив/,който влиза в двигателя от единия край,а от другия в радиатора си тече яко вода и антифриз!

От същия чаркуч/от средата някъде/ има разклонение,само че по-тънко,което пък отива в казанчето.

Не знам дали ви стана ясно.

Та отидох в един сервиз при познат-нямал,обади се в Юнитрейд-само поръчка,защото и те го нямали-204лв.!!!

Дайте акъл откъде мога да намеря нещо такова, но на по-добра цена?

Знам че има магазини за водни съединения,два-три специализирани,ама не ми се е налагало досега и не знам къде се намират!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По добре попитай някой стругар дали може да ти го направи/говоря за разклонението/.Виждал съм направени ,и то доста добри.Не вярвам да ти излезе повече от 20-30лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По добре попитай  някой стругар дали може да ти го направи/говоря за разклонението/.Виждал съм направени ,и то доста добри.Не вярвам да ти излезе повече от 20-30лв.

Ако не намериш оригинален маркуч направи следното.

вземи от вътрешна гума на колело винтила,но трябва д не е от тези които са залепени за гумата а има едни по стари които са с гайка(отиди в магазин за вело-части,там знаят).после си вземи някакъв маркуч съобразен с дължина и извивки.Сцепваш съвсем леко маркуча там кадето трябва да излиза разклонението и вкарваш внимателно винтила.Внимавай само да не направиш много голяма дупка там кадето ще поставиш винтила!!!.

След като си поставил вентила в отвора изрежи от по мека гума форма на шайба която ще ти служи за оплатнение.Нахлузваш я,после върху нея метална шайба(тя си върви с вентила) и най накрая стягаш хубаво с гайката.Махни всичко от вентила да остане само тръбичка Нахлузваш малкия маркуч и....ГАЗ.

Поне известно време ще караш а може и повече,

Това съм гопробвал преди десетина години на едно SUBARU.Никаде нямаше части за такава кола.Става перфектно.УСПЕХ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бадже, имах същия проблем и ремонта ми излезе 5лв! Обади ми се, или ела направо у нас да ти покажа как е решен проблема! Малко е сложно да го описвам....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бадже, имах същия проблем и ремонта ми излезе 5лв! Обади ми се, или ела направо у нас да ти покажа как е решен проблема! Малко е сложно да го описвам....

БРАВО

:angry:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,ще ти дам два вариянта.Тръгваш по "Симеон"-посока "Опълченска",следиш магазините отдясно.На двайсетина метра преди да се стигне кръстовището с "Опълченска" отдясно ще видиш магазин за производство на всякакви водни съединения.Там въпросния маркуч струва 90 лева.Пак там можеш да си купиш пластмасов "Т"-образен тройник,който е със същите сечения ,като разклонението на маркуча-струва 6 лева.Взимаш си обикновен маркуч от 80-при тях няма разклонение-25 лева.Срязваш маркуча там,където би трябвало да е разклонението и монтираш пластмасовия тройник,посредством скоби/на тройника има специялни канали, за да хванат по-добре/.Долния маркуч може да се ползва стария,защото той рядко се поврежда-режеш го плътно до разклонението на големия и го свързваш към тройника със скоба.Аз реализирах втория вариянт и се получи много здраво.Ползвам го така вече втора година и не е мръднало.Успех! :angry:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момчета,благодаря на всички :angry:

Наистина ми беше блокирал мозъка,а сега като ми го поразмърдахте,ми идват още какви ли не идеи!!! :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си купих само троиника от такъв магазин за неоригинални

маркучи,и си купих маркуч на метър маслоустоичив ,армиран.

Стана бетон и мисля че скоро не се очертават проблеми от

такова естество. :)

А троиника беше метален (отливка май) с

леки уширения в двата края за да не изскача маркуча. :angry:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

боис виждам че е стара обявата ама скоро и на мен ми се уби в главата същия проблем ето малко снимки

да са посмейте на селенията на маисторчето ми да му ,,, :unsure::hilezh: сега ще ми го праят от бронз и ще сложа пак снимчица :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

боис виждам че е стара обявата ама скоро и на мен ми се уби в главата същия проблем ето малко снимки

да са посмейте на селенията на маисторчето ми да му ,,, <_<:hilezh: сега ще ми го праят от бронз и ще сложа пак снимчица B)

Ебаси и златния маркуч. :hilezh:

И братушките на фауветата ги мъчи същия проблем ,ама и те са му

фанали цаката.

ПЛЯС

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моя единия (има 2 такива на АВС- то) е с такъв фикс, като от братушките. Като правих ремонт ана мотора, се чудех дали да набия 200 лв за нов маркуч, но този изглежда по- здрав от първоначалния му вариант и го оставих така <_<

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А моя си дойде така с поръчка от Порше и тва вече е единствения вариант на такъв маркуч. Цената беше около 90 лв преди около година.

post-9911-1235486936_thumb.jpg

Редактирано от bokouser
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе намен ми го прави един полицаи и нямам думи :Х ама сега ще набия 200камака ии ше има нов а може и да видя да направя от бронз нещо по яко ще пиша пак да се похваля иначе тей пак пълни километража не е зле

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има една готина бандажна лента на 3М, която е специално за това - веднъж на път ми се спука съединение и намерих по случайност в една железария такава лента (беше неделя по никое време :hilezh: ) и свърших работа...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...