Jump to content

Въпрос при покупка на кола от Германия


Recommended Posts

Здравейте колеги, насочил съм си вниманието към едно BMW 530 E60 или А6 3.0TDI , в Германия, колите се продават от търговец в салон в Берлин, та въпросът ми е следния: в обявите след всички подробности пише че колите са с "Italienische Brief Irrtum Und Zwischenverkauf Beachten" това го разбирам че търговеца е закупил колите от Италия и ги продава в Германия, но тъй като ще купя една от тях и ще докарам на ход от там, не знам дали всички документи ще са изрядни и дали ще мога нормално да взема транзитните номара. Колата ще я купувам на мое име, тоест на физическо лице, не на фирма.

Търговеца го проверихме, продава от 2003г. в Германия и няма лоши отзиви за него до сега. От 50 коли в салона му повече от 30 са от Италия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да вземеш транзитни(червени с застраховка),ще трябва колата да мине на Tuf,, другия вариян е с жълти за 5дни!Дай линк кък колите :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да вземеш транзитни(червени с застраховка),ще трябва колата да мине на Tuf,, другия вариян е с жълти за 5дни!Дай линк кък колите :hilezh:

Е с жълти може ли да са прибере?Преди не можеше.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е с жълти може ли да са прибере?Преди не можеше.

Винаги е могло,приготяш си дребни за Черпене!!!,плащаш Задалжително застраховка в Сърбия и караш,,,,, :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може.

Аз се прибрах през февруари и то през Сърбия, но на излизане ми искаха зелена карта или 2 стека боро :hilezh: аз им купих 1 стек дънхил и минах ама на риск.

При мен ситуациата беше друга: А4 Б7 2007г продавача ми оправи всички документи вкл. и жълт номера на мое име, но колата си беше минала ТЮВ и имаше зелен стикер и беше обслужена и така въпрос на договорка.

Според мен няма да имаш проблеми с документите, но зависи от продавача.

Каква е логиката да взимаш италианче от германия? Иди в италия и си купи от там доста по еФтино ще ти излезе. Или си купи немско возило щом ще ходиш там.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С жълтите номера през Румъния и няма да има проблем си мисля, през Сърбия ако се минава и се прави отделна застраховка по добре направо да си извади червени. :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз BMW-то вече го капарирах, колата е читава и е на добра цена, но се чудя автовоз ли да търся или да бягам да го прибирам на ход.С търговеца говорих вече няколко пъти, твърди че всичко е наред, можем да оформим документи и номера без проблем, но нали знаете "с питане човек може да си спести много средства и нерви".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Толкова по скъпи ли са червените номера от жълтите? Доставката с автовоз винаги крие риск от одраскване, счупване или нещо друго по автомобила.

Редактирано от martinich
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Толкова по скъпи ли са червените номера от жълтите? Доставката с автовоз винаги крие риск от одраскване, счупване или нещо друго по автомобила.

Нямам представа, за това питам. Знам само че жълтите са 70 евро за пет дни, мисля да не минавам през Сърбия,но не знам в Чехия,Унгария и Румъния дали ще имам проблем с жълтите номера.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Питай немеца колко е разликата. С тая "новата" кола аз не бих рискувал през Сърбия с жълти номера. Ще спестиш дребни пари, но рискуваш комшийте да те съдерат от глоби/рушвети.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако си сигурен, че колата е читава, все ми се струва, че по-добре ще бъде някой да ти я довлече на платформа, по-скъпо удоволствие в някой случаи, но по-малко проблеми на главата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много взеха да стават прекупените италианки в Германия...що така? :hilezh:

Редактирано от connor cane
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В това че една кола е купена от Италия и е в Германия лично аз не виждам нищо лошо. По скоро даже е застраховка, след като е в Германия вече е минала през контрол и не е от онези дето нямат регистриране после.Важно е колата да е читава и реална, разбира се. Колата е 2007 година и не е на 105 000 като от Горубляне а на два пъти повече :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно преди 4-5 дена един приятел вкара кола от Германия, с жълтите номера. В Хърватска въобще не са го пуснали и е заобикалял. Причината е, че с тези номера не можело да се минава през държава, която не е членка на ЕС. Само не разбрах дали е минал през Сърбия, ама мисля, че да въпреки да не са в ЕС. Т.е. през Словения, Унгария, Сърбия и така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много взеха да стават прекупените италианки в Германия...що така? ;)

Немците(арабите,гърците,поляците,и др),се изтератиха и виждат на къде вървят нещата с коли 2ра ръка.Няма автокъща в Герм. без Италиянска кола.По евтини са а и явно има някаква спогодба между Германия и Италия!!!!!! :blink: ,Мият ни Очите с хубави коли а колко са хубави само ние си знаем! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Купих си билет за самолета, така че тръгвам, ако има някой да помогне с още инфо ще съм благодарен,

Колега, вземи си червени номера и си мини през Сърбия. Май бяха между 150 и 200 евра за 2 седмици, питай търговеца и той ще ти обясни кое как е.

За да регистрираш колата в БГ ти трябва талонът и + договор или фактура. Търговецът ще знае какво ти трябва и ще ти го даде. Сега, не ги знам какви са тези схеми с италианска кола от Германия, ама гледай фактурата да е от фирмата на Германеца, та ако стане фал(много малко вероятно), да можеш да си търсиш правата.

Ако мислиш да спиш по пътя, гледай хотелът да има охраняем паркинг. Ако сипваш нафта в Унгария, гледай да плащаш с техните пари, щото много лъжат в курса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Червените номера са 140 евра за 30 дена. За 15 дена не знам колко са. През Румъня пътя е хубав. Поне преди 2 години беше така и го правеха на доста места. Имай на предвид, че в Унгария и Румъния проверяват за Пожарогасител. Купи си ако нямаш такъв. В Австрия си купи винетка, защото глобата е 3к евра. Може да я вземеш на някоя бензиностанция. 8 евра мисля беше за 1 седмица. В Унгария на границата продават винетки, а в Румъния на бензиностанцията на митницата. Ако заредиш в Австрия на последното ОМВ преди границата може да минеш цялата Унгария без да спираш. Спазвай ограниченията и не спирай излишно в банкета в Австрия, че камерите гледат и ще ти дойдат на гости.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте на всички! Купувам си коли само от Германия и бих могъл да се включа в темата. Няма абсолютно никакъв смисъл да купуваш червени номера, понеже жълтите играят същата роля, но са почти двойно по-евтини. Цената им варира според това къде точно ги правиш. Зелена карта + номер струва около 85 евро. Няма никакъв смисъл да минаваш през Румъния... там се минава ако носиш някаква стока и т.н Сърбите 99% ще ти се направят на интересни на Калотина ище ти искат да представиш сръбска застраховка, която НЕ ти е нужна по принцип... струва 120 евро. Товае "трик" от тяхна страна за да вземат 5-10 евро или бутилка уиски. Ако започнеш да правиш скандали и т.н ще те пуснат, но не смятам че си заслужава за такива смешни суми да се прави. Не се срамувай директно като ти поискат така наречената сръбска застраховка да им предлагаш пари. Тези хора са БЕЗСКРУПОЛНИ!!! Пред последния път на прибиране от Унгария им дадохме едно шоколадче... и го взеха :schlaumeier: Дано този пост послужи и на други хора, които нямат реална представа как стоят нещата.

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жълтите номера са по-евтини от 85 евро. Имат застраховка само за евросъюза и не можеш да минаваш през Сървия с тях. Освен това важат само 3 дни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...