Jump to content

Батерия и лампичка за ключ


Recommended Posts

Здравейте колеги!

Аз съм нов в този форум. Искам да попитам как и откъде мога да си намеря въпросната батерийка и лампичка или диод(незнам как точно се казва)? Влизам във всевъзможни магазини а там казват, че нямат такива .

Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ммм, обадих се на инспектор Стрезов.

Той ми каза че става въпрос за онези ключове на А4 (?) които имат бутон и крушка за осветяване на ключалката. Такива има и за Б4.

Батерийка може и да се намери но крушка на 1.2 Волта с този размер едва ли. А и няма смисъл.

Редактирано от grizzly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смених батерията на моя ключ, ма пак не свети. Такава лампичка и аз не съм виждал и имам съмнение, че е малко вероятно да бъде и намерена както се споменал гризли. Батерията я купих от Техномаркет иначе.

Като си отваряш ключа внимавай да не изгубиш стъклената малка ампулка, че ше виеш на умрело!

Редактирано от MeThTiCaL
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На пазара до Герена има 2 ма дето продават такива батерии и лампички. От порядъка на от 2 до 5 лева струват.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Техномаркет батерията я има, цената мисля, че беше 2 или 3лв.

Лампичка, абсолютно същата, не мисля че има от къде да се намери. Моята между другото се прецака и си намерих мъничка лампичка, която да пасва в леглото на старата, но малко плува напред назад и не прави добър контакт, тъй като я няма издутинката на стъкълцето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това в ключа е един диод! Моя го купих от магазин за платки, кондезатори и т.н. Продавача като му показах ключа, взе ми го от ръцете и директно го монтира. Струваше лев и нещо!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

freshman ти откъде си? Ако си някъде близо до Плевен или Свищов може да се разберем да пратиш да пробвам. Ще съм ти много благодарен.Чао лек ден

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...