Jump to content

Проблем с таблото на а3


desislavka

Recommended Posts

Имам проблем със стрелките за температурата и горивото - винаги са по-напред от колкото трябва (паля колата и температурата е на 80 градуса :huh: ). Колата е Ауди А3 2002г. Някакви предложения?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам проблем със стрелките за температурата и горивото - винаги са по-напред от колкото трябва (паля колата и температурата е на 80 градуса :huh:/> ). Колата е Ауди А3 2002г. Някакви предложения?

Винаги ли са били така или по някое време са показвали правилно? Може стрелките да не са нулирани правилно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Винаги ли са били така или по някое време са показвали правилно? Може стрелките да не са нулирани правилно.

От както взех колата (Октомври месец) винаги са били така. Човека от когото я купих, я беше вкарал в БГ 2 седмици по-рано и каза, че "май нещо не са наред" специално тези двете стрелки(другите всички си работят нормално).

Случайно да знаеш как могат да се нулират (ако в това е проблема)?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип като се свалят стрелките след това трябва да се сложат в правилните позиции за да показват правилно. Прави се през ВАГ-КОМ, пуска се тест (тук не съм запознат точно, някой друг може да подскаже), тогава всички уреди сочат на 12 часа, след което се слагат стрелките. Така можеш и да ги тестваш дали са изместени, пускаш от ВАГ-КОМ-а теста и ако стрелките сочат точно нагоре, значи всичко е точно и просто идват грешни данни до таблото и търсиш проблема нататък по веригата. Ако ли не - не са наместени правилно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 years later...

Здравейте колеги! Имам проблем с таблото на  ауди а3 2002 1.9 тди.. същия проблем с уредите. Интересувам се дали табло Jagger или Magnetti Mareli може да бъде оправено, като се смени процесора или трябва да търся ВДО задължително... ? Също така ако може някой да даде телефон на Веско от Бъкстон, евентуално ако мога да се свържа с него и да попитам? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обсъждано е повече от милион пъти. Не се хаби да го ремонтираш! Ремонтът е скъп и неблагодарен. Рано или късно пак ще се появи. Вместо да даваш трицифрени суми за него, купи си едно табло VDO с лостчето към него и дори ще получи бонус допълнителни екстри (борд компютър).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 9/15/2016 at 15:48, s7r3l0k написа:

Цитиране на предходно мнение! 

Е да ама табло ВДО не се намира... от година сигурно търся и все без успех... 

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моето за сега е Ок, но ако ми изпадне с големия дисплей и аз ще взема.. да се подсигуря. Да ви питам ако си намеря табло от S3 дали ще стане? Изобщо при S3 има ли Jaeger?

 

...сам открих отговора: тези от S3 са с три букси отзад. Явно не става

Редактирано от evg_eni
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, evg_eni написа:

 

 

...сам открих отговора: тези от S3 са с три букси отзад. Явно не става

Става,третата букса е за борда.Разликата е в оборотомера.Работи и отчита точно.Просто е разграфен до повече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко си работи от S3. Към колегата по-горе, който от "години" си търси такова. Моето го намерих за седмица-две сериозно търсене. Та, който както си го направи...

Третата букса така или иначе ти трябва. Тя се окабелява допълнително. Същото е и при дизеловия вариант.

И за да не кажете нещо - моето табло е дизелов вариант с FIS. Преди години може да са били кът тези табла, но сега ги има под път и над път, дори дизеловите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 9/15/2016 at 19:02, s7r3l0k написа:

Цитиране на предходно мнение! 

Не знам човече... преди няколко месеца се опитвах по форуми, групи, звънях по морги... Явно не ми върви просто... скоро се прибрах в България.. искам да го оправя но пак не намирам нищо...

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

9 hours ago, Aleksandar32 said:

Е да ама табло ВДО не се намира... от година сигурно търся и все без успех... 

Знами не търсиш упорито, защото аз намерих за две седмици, при това на сносма цена (100лв) с FIS им двете лостчета. 

Гледай само OLX и bazar.bg и ти гарантирам, че ще намериш... Но иска търсене сутрин, обед и вечер! ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

12 hours ago, Aleksandar32 said:

Не знам човече... преди няколко месеца се опитвах по форуми, групи, звънях по морги... Явно не ми върви просто... скоро се прибрах в България.. искам да го оправя но пак не намирам нищо...

 

Търси в http://allegro.pl/ - моето с цветен FIS за А4 там го намерих. Доставката до БГ беше 50 лв.

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А като цяло има ли някой телефон за контакт с въпросния Васко от Бъкстон.. на телефона по-горе не мога да се свържа, евентуално след като намеря табло да го намеря, че да го направи както трябва...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

АУДИ А3 1.8Т АГУ мотор . 98г .
Колеги, моля помогнете. Ел. таблото ми заби и нищо не работи. Лампичките които при запалване светят и изгасват, само те работят, като  абс, акумулатор, ръчна и тази за имобилайзера. всичко останало е блок. нямам температура, няма гориво, няма оборотомер, няма километраж, няма часовника, не ми работят изминалите километри, няма светлина по цялото табло, включително и долу за парното дисплея, няма светлина, абе много зле.  Някой прави ли ги в крайна сметка, като този Веско от бъкстон или направо да търся друго табло.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, благодаря за бързия отговор. Бушоните веднага ги проверих един по един и всички са здрави. След отговора ти пак проверих номер 15. Интересното, че като го махна, а после поставя обратно и излиза лекаискричка, но бушона не гори. Пробвах друг бушон и пак така, лека искрица, но не гори. Много ме измъчва този проблем. Незнам с колко карам, колко гориво имам, нито нищо. Много неприятна ситуация

 

 

Редактирано от malic
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом бушона е здрав, остава стабилизатора на напрежение 12 V в самото табло или някой от другите стабилизатори (примено на 5 V). Там си е мътно и трябва мерене. По-лесно е ново табло и обучение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря много. А какво табло да търся. Става ли от 1.8 атмосферка или трябва да си е от турбо пак. За дизелово май няма сми и да те питам, няма нищо общо, или?

Редактирано от malic
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това го намерих в мега партс. Най близко е до моето, от 1.8 125кс. Предполагам ще свърши работа. Гледам че имат табла и от по малки мотори, като 1.6 

https://www.megaparts.bg/product/985739997

С аналог часовник съм. 

Редактирано от malic
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съветвам те на всяка цена да избягваш покупки от мегапартс. Имаме сума ти коли на части и колеги с морги, които се занимават с това. Има и OLX. Не е като да си останал на това табло.

Ако целта е да вземеш табло за жълти стотинки, вместо да се охарчиш малко, рискувай.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да колега и ти си прав. И аз не ги харесвам тия крадци, но просто първо това излезе. Иначе от атмосферка 125 да търся, ако няма от турбо. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 years later...

Здравейте, виждам че темата е стара, но имам проблем с таблото на Audi A3 и исках да попитам, имате ли представа дали Веселин обсъждан тук - "бившия монтажен център на Авител, ж.к. Бъкстон, бл.24 02/9555994 Веселин" още работи и как мога да се свържа с него, къде мога да го намеря?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз имам драми с моето табло вече година и половина , след като си намерих фул фис пре фейс табло вдо дизел , се наложи да сменя дисплея , следно това керамиката отзад. В крайна сметка работи ама brems light светва когато си поиска и изгася когато си поиска , даден е към маса пина защото заводско нямам такъв чек . 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...