Jump to content

Recommended Posts

Колеги, намерих 17 зимни гуми на много добра цена(3 гудиър пърформанс 2 и една мишелин алпин), като шарката на гудиъра и на мишелина е почти еднаква. Въпросът ми е дали ще е много лошо, ако на предната ос сложа двете еднакви, а отзад сложа една гудиър и една мишелин? Благодаря за огтоворите предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом са на добра цена по-добре се прежали и си купи още една пак втора употреба но от същия модел да ги направиш комплект. Не е добре да си с две различни гуми на един и същи мост - всеки модел гума има различни показатели - включително и спирачен път - съответно при нужда от внезапно спиране има голяма вероятност да поднесеш.

Редактирано от HIGHWAY
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нито ще е лошо нито много лошо,без значение каква марка са гумите :zustimm: слагай и си карай кат пич без да му мислиш.Щом са 4-ри броя зимни няма от кво да се притесняваш :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

И аз се зачудих за същото, само че за летни и стигнах до извода с гуми и спирачки на една кола шега не бива иди си купи един чифт за отзад както ти е казал колегата да си ти е всичко точно и си свиркаи, като тръгнеш на някаде да си спокоен, а иначе то може и всичките да са различни, но от завода не излиза така колата, така че сам си прави изводите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Внимавай кого слушаш, защото различни гуми може да са причина да спреш в канавката някой път.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Внимавай кого слушаш, защото различни гуми може да са причина да спреш в канавката някой път.

Е на задния мост едва ли ще е чак пък толкоз фатално! Ако се озовеш в канавката вината до голяма степен е на "Зад Воланното Устройство"! А и четвърта гума, същата като останалите 3 едва ли ще си намериш! Но дори и да си намериш, никой няма да ти продаде само една.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо да не намери гума от марката и модела на останалите 3 на колата? И защо няма да му продадат 1 гума :lol: ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен бе същия проблем, защото имах 3 нови гуми, но не намерих никъде 4-та.

Имах късмет и ми вкараха една гума от Германия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи ако имате стар модел, който е спрян от производство преди години е нормално да е по-трудно да се намери бройка от него, но не е невъзможно :lol:

И пак не доумявам - защо да не се продаде 1 гума?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Различни гуми дори и 2 по 2 отпред и отзад не е никак препоръчително, всяка гума се държи по различен начин на сняг и мокро, едната изхвърля едно количество и по един начин вода, другата по друг, амортизацията на една марка гуми една, амортизацията на друг - друга. Съответно възможността от изхвърляне, завъртане, огасване на фаровете във Ес-класата пред вас е много голяма и не особено препоръчителна ! Не знам как някой си оценява живота на себе си и този на околните на примерно 200 лева "икономия". Нямаш гребен, нямаш брадичка. Нищо лично. Ако ще са втора ръка поне да са еднакви гуми !

Редактирано от competitionb4
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама хора той няма да се състезава с тези гуми. Аз карам вече цяла година с една зимна и една лятна гума на задния мост, като преди това даже ми бяха и на предния. Проблема е точно НУЛЕВ, стига да не решиш да се правиш на Мишел Ваян !!!

А по другия въпрос - Да, няма да му дадат една гума защото на 98% от местата гумите се продават на чифт!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кво състезание ? :bia: Представяш ли си как на лек завой по магистралата изпреварваш 2 тира и единия тир решава да изпревари другия и те засича душманската, както се случва ежедневно и ти набиваш зверски спирачки, за да си спасиш живота и евентуално на пътника до теб, обаче вали дъжд и колата започва да спира и приемаме, че времето е студено както ти си с една лятна и една зимна отзад, и зимната гума показва по-добрата ефективност и спира повече от другата, която е лятна :birthday: Знаеш ли кво се случва в тая ситуация, която е на глед ежедневно повтаряща се ? Завърташ се като пумпал и 2-та тира ти правят тиквата "разумна" на пастет, както и на хората седнали до теб ! :bia: Аман от манЯци, дето карат с телове на по 3234343 години за 4 различни сезона и после той нямало да се състезава, ако щеш карай с 300 ама някъде на далече от нормалните хора :flehan:

Редактирано от competitionb4
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За колата съм си подготвил два комплекта гуми летни и зимни, които са по 4 еднакви.

С различни не съм я пробвал, но на другата съм и ефекта е доста отрицателен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз за зимата си имам 4 зимни гуми Клебер, на лятните едната ми е зимна, понеже тя ми беше за резервна но едната лятна я спуках и трябваше да си използвам резервната.

Всъщност няма какво да споря с хора с който са "много наясно с нещата" ама само на хартия т.е. на теория е така-иначе... а на практика е друго! Аз съм карал така, даже в момента още карам така, защото сигурно утре ще си слагам зимните гуми, а вие без такъв опит ще ми говорите, защото видиш ли еди къде си пишело, еди какво си! Специално на мен не ми прави никаква разлика по време на пътуване или спиране. Ако няма пари да си позволи момчето друго да си кара така, но да си кара с едно наум т.е. разумно! Защото и най-скъпия мишелин да сложи, ако се прави на джигит - пак ще си понесе последствията!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А по другия въпрос - Да, няма да му дадат една гума защото на 98% от местата гумите се продават на чифт!

Това се практикува когато на склад останат под 10-12 гуми :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Колеги, вече си взех чисто нови 4 гуми максис и си свиркам(говорим за 235/45/17). А за гумите,за които питах, просто ми даваха 3 гудиър пърформанс 2(ДОТ 2010) и една мишелин пилот спорт а4(ДОТ 2011), перфектни за 400 лева(за сметка 1 гума гудиър перформанс 2 в магазина струва 550 лева!). За това толкова се чудих, до сега винаги съм карал или с 4 еднакви, или 2х2.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Колеги един интересен въпрос, какво бихте избрали от следните два варианта. Колата е Б4 дизел, предните много запазени зимни гуми Yokohama ДОТ 2009. Задните са зимни еднакви не се сещам каква марка са, но бяха от ниския клас на 50% износени ДОТ 2006. По принцип мислех да карам така тази зима и догодина да взимам 2 нови. Но пък един колега се появи с оферта 2 различни гуми на една зима още си стои червената ивицата по грайфера ДОТ 2010. Та въпроса е кой от двата варианта е по лош за ЗАДНИ гуми, стари поизносени еднакви или две различни но много по голям грайфер и по мек каучук?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И двата варианта са лоши, но най-лош е да са ти различни шарките на протектора на гумите, когато са на една ос.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ОК ще си карам с досегашните, за задни са добри, не са чак толкова износени колкото ги описвам. Но нали обичам да си питам  :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...