Jump to content

Какъв акумулатор за 80 B4 ABK?


vasko91

Recommended Posts

Здравейте колеги . Търсех много по моя въпрос във форума но неможах да намеря точния отговор.. Днес акомулатора ми издаде багажа и ми предстой утре копуване на нов. До сега колата е била с 44ah (така я купих) , че въпроса ми е колко апера трябва да ми акомулатора колата е ауди 80 б4 (115hp) Абк мотор. Ако някой знай точно колко ампера трябва да е моля да помогне .. Благодаря предварително .. :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

55 или 60/62 ... Става и 74, обаче е много голям като ампери !

Аз съм с 60 и съм доволен !

Всичко опира до марката !

ПП Весо ме е изпреварил ... Нормално, той е с АЧЕ :hilezh:

Редактирано от Vitcig
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ПП Весо ме е изпреварил ... Нормално, той е с АЧЕ :hilezh:

Стига ве,нали скоро изживях такива драми с моя Хакумулатор. :hilezh:

И той беше 44Ah и загина геройски пред гаража.Сега с новия мога да карам само на стартер. :hilezh:

Редактирано от veselin velchev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като е по-голям ши та искара по-дълго времи най-добре Start EXTREME 72Ah ама 150лв мн са скъпи иначе същия 60Ah 120лв и той става като дадеш стария -15лв моя него знам колко ама е мн стар сигурно 3 годишен ощи от белите Старт целия е бял 75Ah на 1.8 и си работи

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес ходих да гледам .. едни акумулатори .. но не бях с колата зареждам стария .. Намерех си на МОНБАТ 62аh 140лв мисля , че беше като дам моя 106. Утре вече ще се купува нов , че тос вече няма грам живот в него :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Истината за акумулаторите е, че всички "специалисти"(главно продавачи на акумулатори) препоръчват повечко амперчасове(те са по-скъпи между другото),защото нашият климат бил по-студен от тропическа Германия например, повечко консуматори има колата -аларми, радио и т.н.Но тази истина е "истина".

Ако имаш табелка с оборудването на колата ще се убедиш с какъв акумулатор е излязла колата от завода! Моят двигател е АБК и колата е фабрично оборудвана с точно 40 Ah!В каталозите и книгите пише примерно 44-74 Ah, а на табелката си пише точно!

Редактирано от slona
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

необслужваем Vega 62 ампера с отстъпката за форума мога да предложа за 120 лв, Делфи само с 5 лв по скъп и двата варианта с 2 години гаранция.:steinigung:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 years later...

Да използвам темата да попитам...
Решил съм да запролетя един нов акумулатор на возилото кабрио (АБК - 2,0)
Харесъл съм си марка интересува ме само относно размерите, дали по-големия се събира в кутията, а и кои от 2-та е по подходящ:
- 242/171/175 - 60Аh
- 278/175/175 - 72 Ah

Само да спомена, че понякога се налага да пускам и вдигам гюрука на изгасен двигател и затова си мислех за по-мощния от 2-та, но не знам дали се събира в кутията :nixweiss:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

Би трябвало да се събира, защото, когато си купувах моята кола(АБК - 2,0 , но не кабрио, а купе) в кутията имаше 70 Ah акумулатор с размери 27,5x17,5x17,5.След това си купих Bosch 72 Ah с подобни размери.

 

Редактирано от slona
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен,най-добре си  е възможно най-високи ампера,стига да влезни в леглото за акумулатора.И не е задължително да е скъп,има ги до 160лв.Гаранция да си има 2 год. пък и за бензинов мотор,!Не е важно  стартовия ток,както е при дизелите.

Редактирано от SeXy27
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:) Monbat 63Ah Premium

Волтаж12 V
Капацитет63 Ah
Пусков ток540 A (EN)
ПлюсДесен
Размери (Д,Ш,В)207x175x175 мм
Тегло11.00 кг
Каталожен номер545 140 042
Предназначениеcar.png truck.png
Цена (с вкл. ДДС)142.00 лв.
124.96 лв.
Редактирано от SeXy27
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Читав акумулатор 60 а/ч, тежи около 15 килограма. Тези, българските, са олекотени от нещо.

Цитиране на предходно мнение!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...